Category — Aktualności

Ważne informacje dla kandydatów

Ważne informacje dla kandydatów

Czerwiec 16, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Myśleć globalnie, działać lokalnie!

23.05.2019 odbyły się w naszej szkole warsztaty podsumowujące roczny projekt „Szkoła Humanitarna” realizowany przez Polską Akcję Humanitarną. Uczniowie i uczennice mieli okazję po raz kolejny podyskutować o problemach globalnych oraz zaprojektować działania dla obszaru lokalnego.
Działo się… W przyszłym tygodniu spodziewajcie się ciekawych akcji przygotowywanych przez uczestniczki i uczestników projektu!!!
Projekt koordynuje p.Katarzyna Juraszyk

Myśleć globalnie, działać lokalnie!

Czerwiec 6, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Terminy egzaminów zawodowych!

Absolwenci są proszeni o osobiste sprawdzenie, kiedy i na której zmianie piszą – listy znajdziecie koło pokoju nauczycielskiego.

Czerwiec 6, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Herzlich willkommen in Posen!

Serdecznie witamy w Poznaniu!
Od wczoraj gościmy #naMarszalkowskiej uczniów partnerskiej szkoły Max-Weber-Berufskolleg z Dusseldorfu w ramach programu Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Życzymy gościom i naszym uczniom biorącym udział w projekcie miłych wrażeń i nabycia nowych kompetencji.

Relacja z pierwszego dnia

Czerwiec 6, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

„Cały wielki świat, jeden wąski most…” Miej odwagę i wyruszaj w drogę!

Poznań (Polska) – Raanana (Izrael) Wymiana 25.05.19 – 01.06.19

Relacja Karoliny, Eweliny, Martyny, Wiktorii i Nikoli uczestniczących w wymianie pod bacznym okiem p.Karoliny Przybylskiej.

„Kochani, w związku z tym, że jesteśmy już na ostatniej prostej, a na horyzoncie wakacje, pewnie nie zauważyliście naszej nieobecności. Dzięki inicjatywie Urzędu Miasta Poznania oraz Municipality of Raanana wyjechaliśmy na wymianę z dwoma izraelskim szkołami. Partnerstwo między naszymi miastami do tej pory miało bardzo oficjalny charakter, ale dzięki nam stanie się na pewno bardziej widoczne dla zwykłych obywateli.
Nasi izraelscy gospodarze zadbali, aby wypełnić każdą sekundę pobytu, co oznaczało moc wrażeń, ale też konieczność sięgnięcia do rezerw energetycznych.     [Read more →]

Czerwiec 6, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Zapraszamy Rodziców!

Zapraszamy Rodziców!

Maj 20, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Uwaga! Kandydaci do klas I

Przypominamy, ze po wypełnieniu wniosku elektronicznego na stronie http://nabor.pcss.pl/poznan należy wniosek wydrukować i dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru do 31 maja 2019. Wniosek powinien być podpisany przez rodzica/opiekuna prawnego.

Maj 18, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Zebrania z rodzicami

Informujemy, że zebrania z rodzicami, zaplanowane na dzień dzisiejszy, nie odbędą się.

Kwiecień 24, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Kwiecień 20, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Drzwi Otwarte – informacja

Informujemy, że Drzwi Otwarte odbędą się w wyznaczonym terminie jednak, ze względu na protest nauczycieli, będą one miały w tym roku ograniczoną formułę. Prosimy o przybycie nie wcześniej niż 15 min przed wyznaczoną godziną spotkania (16.30 – absolwenci gimnazjum, 18.30 – absolwenci szkół podstawowych)

Kwiecień 10, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Komunikat

Informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w dniach 8-9 kwietnia 2019 r.  są dostępne w dzienniku elektronicznym Librus. Ewentualne dalsze informacje związane z akcją strajkową, będą również przekazywane w podobny sposób.

Dyrekcja ZSE

Kwiecień 7, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Zapraszamy na Drzwi Otwarte!

Zapraszamy na Drzwi Otwarte!

Marzec 30, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Przemyślana kariera

Trwają zajęcia w ramach projektu „Kwalifikacje zawodowe kluczem do sukcesu”. Klasy II: turystyczna, reklamy i informatyczna przygotowują się do stworzenia Indywidualnego Planu Kariery (IPK) najpierw na zajęciach grupowych. A po ich zakończeniu – indywidualne spotkania z doradcą zawodowym.

Przemyślana kariera

Marzec 29, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Finansomaniacy!

Z przyjemnością informujemy, że do drugiego etapu – finałowego – w Konkursie Wiedzy o Finansach „Finansomania Junior”, zakwalifikowały się trzy osoby z naszej szkoły (kolejność alfabetyczna): Patryk Kluj – klasa 4E1, Natalia Pawlaczyk – klasa 4E1, Dominik Płokarz – klasa 2E2. Konkurs jest organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Trzymamy kciuki 17 kwietnia!

Marzec 27, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Najlepsi młodzi księgowi walczą w finale Akademii Księgowego!

22 marca w murach ZSE spotkała się 16-tka najlepszych młodych księgowych w zachodniej Polsce na finale Turnieju Talentów Akademia Księgowego. A wśród nich Julia Wojciechowska z naszej szkoły! Upominki dla finalistów ufundowali partnerzy szkoły i sponsorzy konkursu firmy: Lorenz Services i Bridgestone. Prawdziwe atrakcje czekają jednak finalistów na Gali wręczenia nagród 12 kwietnia. Tam ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody: płatne wakacyjne staże w firmach sponsorów, wartościowy sprzęt elektroniczny i inne niespodzianki.
Organizatorzy Turnieju: Zespół Szkół Ekonomicznych i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski. Koordynator Turnieju: p. Anna Pawlak

 

Najlepsi młodzi księgowi walczą w finale Akademii Księgowego!

Marzec 26, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Kolejna grupa „Aktywnych i Skutecznych” zakończyła swoją przygodę z Erasmus +

Śmiało można powiedzieć, że uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych to prawdziwi obywatele Europy. Świadczy o tym uroczyste podsumowanie projektu „Aktywni i Skuteczni e-Europejczycy” realizowanego w ramach programu Erasmus+, które odbyło się a naszej szkole 20 marca.  Uczestnicy przedstawili  nauczycielom, dyrekcji oraz zaproszonym gościom relacje z trwającej dwa lata pracy nad zadaniami projektowymi. Pokazano między innymi prezentacje ukazujące przebieg staży zawodowych w brytyjskim Portsmouth i włoskim Spoleto, spoty reklamowe, ulotkę promującą projekt, blog oraz film w całości stworzone przez uczestników, które przypomniały wszystkim ogrom pracy wiążącej się z programem Erasmus +, ale przede wszystkim wspaniałe chwile i emocje z ostatnich dwóch lat. Ponieważ w dobiegającym właśnie końca projekcie brała udział również grupa nauczycieli, oni także podzielili się swoim wrażeniami i doświadczeniem z pobytu w Irlandii, w ramach „job shadowing”  Momentem kulminacyjnym uroczystości było z wręczenie przez  pana dyrektora Krzysztofa Redlińskiego wszystkim „Aktywnym i Skutecznym” certyfikatów europejskich – Europass Mobilność, uznawanych przez pracodawców w całej Europie.

Kolejna grupa „Aktywnych i Skutecznych” zakończyła swoją przygodę z Erasmus +
Zobacz galerię
 

Marzec 26, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Zapraszamy do obejrzenia występu Karoliny Steinke, zdobywczyni I miejsca oraz nagrody publiczności w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej. Karolina jest uczennicą klasy II w zawodzie technik ekonomista ale znajduje czas na rozwijanie swojego talentu wokalnego. Jury w Konkursie tworzyli soliści Teatru Wielkiego oraz specjaliści z Akademii Muzycznej.

Serdecznie gratulujemy Karolinie tego sukcesu i zdobycia prestiżowej statuetki Leopolda!

Organizatorki Konkursu, nauczycielki ZSE: p. J. Koczorowska, M. Maciejewska

Zobacz występ

Marzec 26, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Otwarte drzwi firmy dla naszych ekonomistów

Dzięki zaproszeniu prezesa firmy Szwak & Spółka p. Arkadiusza Szwaka, uczniowie klasy 1E1 mieli okazję, już po raz drugi w tym roku szkolnym, spotkać się z pracownikami firmy. Młodzież odwiedziła nowoczesne biuro przy ulicy Roosvelta, gdzie uczniowie mogli poznać obszary działania firmy oraz dowiedzieć się, jakie umiejętności są potrzebne do wykonywania pracy na danych stanowiskach. Podczas spotkania młodzi ekonomiści wzięli udział w krótkim quizie, dzięki któremu mogli sprawdzić jak wiele udało im się zapamiętać. Najlepsi otrzymali upominki.
Warto wspomnieć, że firma Szwak i Spółka współpracuje z ZSE realizując praktyki zawodowe, czym przyczynia się do zwiększenia efektywności i wzbogacenia naszej oferty edukacyjnej.
Serdecznie dziękujemy za umożliwienie wizyty oraz poświęcony czas. Do zobaczenia!

Otwarte drzwi firmy dla naszych ekonomistów

Marzec 26, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Spektakularny sukces nauczycielki ZSE!

Pani Karina Sebzda wywalczyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Wartościowa wycieczka szkolna”, organizowanym przez ATAS Biuro Podróży. Nagroda została przyznana „za nieszablonową wycieczkę do krajów bałkańskich mającą na celu zapoznanie młodzieży z kulturą, religią i największymi atrakcjami turystycznymi tego regionu” a ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody odbyło się w Warszawie. Wycieczki zagraniczne, organizowane przez p. Sebzdę we wrześniu każdego roku, cieszą się zawsze ogromną popularnością. Z niecierpliwością czekamy na kolejną i serdecznie gratulujemy sukcesu!

Spektakularny sukces nauczycielki ZSE!

Marzec 25, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Numer specjalny gazetki #namarszalkowskiej

Marzec 22, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Piosenka może czas pokonać – w poznańskiej telewizji

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z pomysłodawczyniami i organizatorkami Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Żydowskiej „Piosenka może czas pokonać”, nauczycielkami ZSE p. Joanną Koczorowską i Małgorzatą Maciejewską. Wywiad z 20 marca rozpoczyna się w 1:16:34 programu tzn. o godzinie 8.17 – wg czasu na ekranie:

Zobacz relację

Marzec 22, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Tajniki sztuki mediacji

W dniu 15.03.19. uczniowie ze Szkolnego Klubu Mediatora Rówieśniczego uczestniczyli w Dniu Edukacji Prawnej w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Zobaczyli spektakl profilaktyczno-edukacyjny pod tytułem „Sekret” wykonany przez młodzież z Szamotuł, rozprawę symulowaną dotyczącą naruszenia dóbr osobistych w internecie, oraz pokaz mediacji rówieśniczej przygotowany przez Poznańskie Centrum Mediacji. Mieli również okazję porozmawiać z osobami z Poradni Leczenia Uzależnień, Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Okręgowego, policjantami z Profilaktycznego Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Tajniki sztuki mediacji

Marzec 17, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Tydzień Języków Obcych już za nami…

Konkursy, lekcje kulturowe, stoiska i wystawy tematyczne, wyjścia do kina na filmy w oryginalnej wersji językowej, escape room – czas na filmowe posumowanie

Marzec 15, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Światowy Dzień Konsumenta #naMarszałkowskiej

Uczniowie klas ekonomicznych już po raz czwarty wzięli udział w spotkaniach z panią mec. Martą Pasińską z Biura Miejskiego Rzecznika Konsumenta w Poznaniu.
Była to okazja do przypomnienia jakie my – konsumenci mamy prawa i kto nam może pomóc w ich egzekwowaniu. Co zrobić, gdy sklep nie chce uznać naszej reklamacji czy gwarancji? Kiedy należy nam się zwrot pieniędzy za wycieczkę, która nie spełniła naszych oczekiwań? Na te i wiele innych pytań młodzież mogła uzyskać szczegółowe porady prawne. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć interesujące filmy edukacyjne. W holu szkoły przygotowano tematyczną wystawę. Obchody Dnia Konsumenta przygotowały nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Dorota Borek  i Janeta Kasprzycka.

Światowy Dzień Konsumenta #naMarszałkowskiej

Marzec 10, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Edukacja globalna w Toruniu

W dniach 28.02.-02.03.2019 trzy uczennice z klasy 1R realizujące projekt „Szkoła Humanitarna” Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH), wraz z p. Katarzyną Juraszyk wzięły udział w szkoleniu dotyczącym edukacji globalnej.  Szkolenie miało miejsce w Toruniu i brała w nim udział młodzież oraz nauczyciele i nauczycielki z całej Polski. Było intensywnie, inspirująco i wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z energią do działania .

Zobacz relację

Marzec 8, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Puchar Dyrektora ZSE w rękach X LO

6 marca 2019r. już po raz trzeci odbył się Turniej Halówki Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Dyrektora ZSE. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Te rozgrywki są ważne dla piłkarek ze wszystkich szkół, gdyż jest to jedyny moment kiedy mogą się pokazać i zaistnieć w środowisku szkolnym.
Końcowa klasyfikacja: I miejsce XLO, II miejsce ZS MECHANICZNYCH, III miejsce ZSE, IV miejsce ZS Zawodowych Nr 1, V miejsce ZS BUDOWNICTWA Nr1, VI miejsce ZS HANDLOWYCH. Najlepszą bramkarką turnieju została Julia Kostrzewa z XLO, natomiast najlepszą zawodniczką została piłkarka „Staszica”, tegoroczna maturzystka Weronika Kowalczyk. Dziękujemy wszystkim za udział, wspaniałą atmosferę, poziom gry, integrację między drużynami, a zwycięzcom gratulujemy. Specjalne podziękowania należą się młodemu coachowi naszej drużyny Patrykowi Kolerowi, który po raz ostatni prowadził merytorycznie naszą drużynę do sukcesu bo również w tym roku zdaje egzaminy końcowe. Życzymy Patrykowi sukcesów!

Puchar Dyrektora ZSE w rękach X LO

Marzec 8, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

World Cafe w pigułce

W ramach projektu „Szkoła Humanitarna” zorganizowano World Cafe, o której pisaliśmy w poście poniżej. A tutaj krótka filmowa relacja: https://goo.gl/9gtXm7

Marzec 6, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

World Cafe

27.02.19 w naszej szkole odbyło się World Cafe pt. „Poznajmy się – nie dajmy się zwieść stereotypom”. Nasi uczniowie i uczennice mieli okazję w kawiarnianej atmosferze porozmawiać z Iryną Statsiuk z Ukrainy, Alvaro Inglesem z Hiszpanii, Kai Wei z Tajwanu, Katevan Ivanidze z Gruzji oraz z Darią Wąż uczennicą naszej szkoły. Była to doskonała okazja do wzajemnego poznania się, odrzucenia stereotypów oraz nawiązania przyjaźni. World Cafe zorganizowane zostało w ramach projektu „Szkoła Humanitarna” Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH), we współpracy z uczennicami z klasy 2R, które realizują projekt „Iluzja Przekonań” w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Koordynatorką projektu Szkoła Humanitarna jest p. Katarzyna Juraszyk.

World Cafe

Marzec 5, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Kobiety z ZSE też są wybitne!

Marzec 3, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Co w trawie piszczy?

27 lutego 2019 roku odbył się X Wielkopolski Konkurs Recytatorski „Poznańskie Dziewiątki”. Tegorocznym tematem wiersza była natura – „Co w trawie piszczy, czyli wiersze o przyrodzie”. W etapie finalnym wystąpili: Ola Olejniczak z klasy 3R1 i Wojciech Graczyk z klasy 2R1. Jury wyróżniło Wojciecha Graczyka, który recytował wiersz „Zmory wiosenne” autorstwa Bolesława Leśmiana. Otrzymał on również dwie książki „Mówiąc inaczej” Pauliny Mikuły i „# arkusz poetycki” Weroniki Marii Szymanowskiej. Gratulujemy!

Co w trawie piszczy?

Marzec 1, 2019   Komentowanie nie jest możliwe