Posts from — Wrzesień 2017

Mistrzynie i wicemistrzowie!

Tytuł Mistrzyń powędrował do naszych dziewcząt a chłopcy wywalczyli zaszczytny tytuł Wicemistrzów w Poznańskim Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSE!

Serdecznie dziękujemy p. Markowi Werle – prezesowi WZPR oraz p. Pawłowi Filipowskiemu – prezesowi Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego, za objęcie honorowym patronatem turnieju i finansowe wsparcie.
Dziękuję p. Romanowi Bartkowiakowi – Dyrektorowi ZSG za udostępnienie boiska szkolnego. Wielkie podziękowania dla sędziów: p. Mateusza Lubczyńskiego i p. Miłosza Konarczyka za zaangażowanie i profesjonalną pomoc przy organizacji turnieju.
Ciepłe słowa kierujemy także do Trenerów i uczniów, pasjonatów piłki ręcznej oraz Absolwentów ZSE, dziękując za przybycie – bez Was ten turniej by się nie odbył.

Organizatorką Turnieju była p. A. Rozalska przy wsparciu całego zespołu nauczycieli WF.

Na szczegółową relację zapraszamy na naszą stronę na FB:

Fotorelacja 1          Fotorelacja 2          Fotorelacja 3

Mistrzynie

Wrzesień 30, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Hack Game

28 września odbyła się kolejna edycja gry terenowej dla klas informatycznych. Gra polegała na odnalezieniu 4 punktów na terenie Poznania oraz punktu bonusowego  za pomocą GPS i map Google. W punktach czekały na uczniów zagadki informatyczne w różnych formach. Gra jest formą integracji między klasowej uczniów w zawodzie technik informatyk, kształci pracę w zespole i daje możliwość wykorzystania wiedzy informatycznej.

Zwycięzcami zostali: Norbert Szermer i Sebastian Koper z klasy 2I1.

hack game

Wrzesień 29, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Nasza szkoła odznaczona!

27 września 2017r., podczas Gali konkursu „Wielkopolska Szkoła Roku” w Teatrze Wielkim, Zespół Szkół Ekonomicznych otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego – najwyższe regionalne odznaczenie.

Nasza szkoła znalazła się w gronie 9 szkół, które otrzymały to wyróżnienie. W imieniu społeczności szkolnej odznakę odebrał dyrektor Krzysztof Redliński.
Przypominamy, że w ubiegłym roku na Gali odbierała nagrodę p. Emilia Mendak, laureatka konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku.
Galę uświetniły występy artystów: 2be Violin Duo / 2be Quartet, Aleksandra Kiedrowicz – Pokazy akrobatyczne – Aerial artist, tenorzy Mirosław Niewiadomski i Kordian Kacperski oraz Michał Szpak.

Wrzesień 28, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Wycieczka klas turystycznych na Bałkany

Bałkany

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki

W dniach 16-24 września 2017r. klasy turystyczne: 3T1, 4T1 i 4T2 uczestniczyły w wycieczce szkolnej na Bałkany. Trasa naszej eskapady wiodła przez wiele krajów- piszą uczestnicy – poznaliśmy Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Albanię, Serbię i Węgry.   [Read more →]

Wrzesień 28, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Uczniowie ZSE najbardziej aktywnymi uczestnikami akcji sprzątania brzegów Warty!

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wrócili ze sprzątania brzegów Warty z nagrodą – kamerą sportową! W sprzątaniu udział wzięli także mieszkańcy Poznania oraz prezydent Jacek Jaśkowiak i wiceprezydent Mariusz Wiśniewski. W akcji „Wspólna, nie znaczy niczyja” wraz z uczniami wzięły udział nauczycielki: p. Katarzyny Juraszyk i p. Eweliny Staweckiej, którym serdecznie dziękujemy za zmotywowanie uczniów do aktywności. Nasz znak rozpoznawczy – żółte koszulki. Szukajcie na zdjęciach i filmie!
W imieniu uczniów wywiadu udzielił Wojtek Graczyk z klasy 1R1.

Wywiad

sprzątanie Warty

galeria zdjęć

Wrzesień 27, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Ola Olejniczak z klasy 2R1 laureatką konkursu Narodowego Banku Polskiego!

Z przyjemnością informujemy, że Ola zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie NBP „Złoty interes: Korzyści z posiadania przez Polskę własnej waluty”.
Jury brało pod uwagę pod uwagę kreatywność i oryginalność przesłanych prac – Ola wysłała na konkurs cykl zdjęć pokazujących związek polskiej waluty z historią i teraźniejszością naszego kraju.
Warto dodać, że adresatem konkursu nie byli tylko uczniowie a więc Ola musiała konkurować ze starszymi od siebie uczestnikami.
Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 15 września w siedzibie NBP w Warszawie.

Ola

Wrzesień 26, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Projekt edukacyjny „Stanisław Staszic – patron naszej szkoły”

Zgodnie z naszą tradycją uczniowie klas I realizują projekt edukacyjny „Stanisław Staszic”,  w ramach którego wyjeżdżają m.in. do Piły – miasta w którym urodził się Patron naszej szkoły.

Jest to okazja do poznania biografii Patrona i jego zasług ale także możliwość zintegrowania się nowo przybyłych do naszej szkoły uczniów. Projekt zakończy się na wiosnę podczas Dnia Patrona, kiedy to uczniowie zaprezentują zdobytą wiedzę.

Piła

Zapraszamy do obejrzenia filmików:

http://magis.to/1X0RHf7M

http://magis.to/1X0Qyz2c

http://magis.to/1X0QOnAa

Wrzesień 25, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Terminarz roku szkolnego 2017/2018

Wrzesień 19, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Dzień Integracyjny

Minęło już kilkanaście dni od momentu kiedy powitaliśmy w szkole nowych uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć integracyjnych w szkole.

Dzień Integracyjny

Wrzesień 18, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Dzień pierwszoklasisty

Filmowe podsumowanie Dnia Pierwszoklasisty.

Wrzesień 16, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Nasze „Sprzątanie świata 2017″ już wystartowało!

W czwartek pierwszoklasistki z klasy 1T1, pod opieką p. B. Wysockiej, wysprzątały fragment Lasku Marcelińskiego – miejsca, gdzie odpoczywa wielu mieszkańców Poznania a zwłaszcza dzielnicy Grunwald, w której mieści się nasza szkoła. A Ty? Posprzątałeś już „swój” świat?

Nasze "Sprzątanie świata 2017" już wystartowało!

Wrzesień 14, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Poznański Turniej Piłki Ręcznej – ruszają zapisy!

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu zaprasza do udziału w Poznańskim Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSE. Turniej adresowany jest do dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczny turniej, nad którym honorowy patronat objął Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej i  Poznański Szkolny Związek Sportowy, organizowany jest z udziałem Absolwentów ZSE w ramach obchodów Jubileuszu 60-lecia szkoły.

Zawody odbędą się w dniu 29 września 2017r. od godziny 9.00, na boisku szkolnym Zespołu Szkół Ekonomicznych (ul. Marszałkowska 40) oraz boisku Zespołu Szkół Gastronomicznych (ul. Podkomorska 49). Zgłoszenia prosimy nadsyłać droga mailową lub telefoniczną .
Kontakt:
nr tel. +48 791 950 099
e-mail : zse@zsepoznan.pl
O zakwalifikowaniu  się do turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.

Poznański Turniej Piłki Ręcznej - ruszają zapisy!

Wrzesień 14, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Zebrania z rodzicami.

Zebrania z rodzicami. Zapraszamy.

Wrzesień 12, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Życzenia od Patronów!

Naukę w naszej szkole rozpoczął kolejny rocznik klasy patronackiej. Ekonomiści będą przez 4 lata szlifować swoje umiejętności pod okiem specjalistów z firm sektora nowoczesnych usług biznesowych:
- Grant Thornton
- IKEA Business Service Center
- Lorenz Services
- MAN Accounting Center
Przesyłamy serdeczne życzenia od Waszych Patronów, abyście przede wszystkim mieli w sobie ciekawość świata, bo dzięki temu będziecie chcieli nieustannie się rozwijać.

Wrzesień 6, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Serdecznie witamy wszystkich uczniów naszej szkoły w nowym roku szkolnym. Szczególnie gorąco pozdrawiamy ponad 160 uczniów klas pierwszych. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was i dla Waszych nauczycieli i rodziców rok pełen dobrych dni! Życzymy sukcesów takich o jakich marzycie!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z rozpoczęcia roku szkolnego

Wrzesień 5, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Ważna informacja dla uczestników KKZ i słuchaczy szkoły policealnej!

Ważna informacja dla uczestników KKZ i słuchaczy szkoły policealnej!

Wrzesień 1, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Zapraszamy na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe i do szkoły policealnej

Zapraszamy na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe i do szkoły policealnej

Wrzesień 1, 2017   Komentowanie nie jest możliwe