Posts from — Listopad 2017

Na „Arenie Zawodów” rozdawaliśmy kasę!

Krzysztof Jankowski JANKES dostał od naszych ekonomistów 100 000 zł! Szkoda tylko, że w kawałkach…

#SzacunDlaZawodowców

#naMarszalkowskiej

#ArenaZawodów

Na "Arenie Zawodów" rozdawaliśmy kasę!

 

Listopad 30, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Etap szkolny Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczaniach społecznych” już za nami!

27 listopada 2017 odbyła się Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczaniach społecznych”, w której udział wzięło 60 uczniów z klas I w zawodzie technik ekonomista oraz kilka osób z wyższych klas. Najwięcej punktów w etapie szkolnym zdobyli :Malwina Andrzejewska klasa 2e2, Dominik Płokarz klasa 1E1, Wiktoria Rój klasa 1E1. II etap olimpiady (wojewódzki) odbędzie się 16 marca 2018 r., -informacje, kto zakwalifikował się do kolejnego etapu otrzymamy dopiero w styczniu. Trzymamy kciuki!

Listopad 30, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Poznań Accounting Days z naszym absolwentem

27 listopada Piotr Hans – absolwent ZSE, członek Zarządu Głównego SKwP uczył naszych uczniów.
podczas III edycji Poznań Accounting Days. Wydarzenie to organizuje Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości KONTO. Jest to cykl wykładów otwartych i warsztatów z praktykami. Uczniowie ZSE brali udział w wykładzie na temat: „Sprawozdanie finansowe jednostki mikro, małej i pozostałych”.
Pozdrawiamy i dziękujemy za możliwość udziału.

Poznań Accounting Days z naszym absolwentem

Listopad 30, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Dzień Pluszowego Misia 2017

Przepiękne zabawki, gry i puzzle przekazaliśmy w Waszym imieniu chorym dzieciom w szpitalach. Mamy nadzieję, że będą dobrym pocieszeniem podczas dni choroby!
Serdecznie Wam dziękujemy!

Dzień Pluszowego Misia 2017

Listopad 29, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Arena Zawodów

24 listopada, na kolejnej edycji targów edukacyjnych „Arena Zawodów”, prezentowaliśmy gimnazjalistom zawody, w których kształcimy w naszej szkole: technika ekonomistę, technika informatyka, technika organizacji reklamy i t. obsługi turystycznej. Zawody były prezentowane w postaci wysp zawodów. „Arenę Zawodów” odwiedził wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski, który z zainteresowaniem obejrzał stoiska. Cudownym konferansjerem był, podobnie jak w ubiegłym roku, Krzysztof Jankowski JANKES. Wyspę Ekonomiczną wsparł w prezentacji zawodu Narodowy Bank Polski, dzięki któremu można było obejrzeć prezentację zabezpieczeń banknotów a w szczególności nowego banknotu 500 zł, sprawdzić w testerze, czy banknoty, które nosimy w portfelu są prawdziwe. Ekonomiści proponowali gimnazjalistom także naukę wystawiania faktur oraz obliczania wynagrodzenia oraz odpowiadali na pytania. Przygotowali też krzyżówki ekonomiczne, w których można było sprawdzić znajomość podstawowej wiedzy. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy prezentowali nasze zawody.

Arena Zawodów

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Listopad 26, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Edukacyjnie w ZUS-ie

23 listopada uczniowie klasy 3e1 odwiedzili II Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Starołęckiej w Poznaniu. Pracownicy ZUS przypomnieli młodzieży informacje dotyczące obowiązków pracownika , zasady rozliczeń z tytułu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych. Uczniowie dowiedzieli się , jak rozliczać się z ZUS bez wizyty w placówce, a więc jak efektywnie korzystać z nowych narzędzi Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Edukacyjnie w ZUS-ie

Listopad 25, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Zapraszamy na konkurs na kalendarz adwentowy!

Zapraszamy na konkurs na kalendarz adwentowy!

Listopad 24, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Podglądamy zajęcia z LINUXA…

Temat 16 listopada: GNS3, działanie, obsługa, emulacja. Ćwiczenia z routingu Quagga i Cisco w wirtualnie hostowanym środowisku GNS3. Prowadzenie: Łukasz Matusewicz i Krzysztof Krzyżaniak.

Podglądamy zajęcia z LINUXA…

Listopad 23, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Tolerancyjni nie tylko dzisiaj!

Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w swojej godności i w swych prawach. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa – 16 listopada obchodziliśmy Dzień Tolerancji.

Tolerancyjni nie tylko dzisiaj!

Listopad 23, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Zapraszamy uczniów i absolwentów do udziału w konkursie na plakat z okazji 60-lecia ZSE!

Listopad 22, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Co słuchać w projekcie Erasmus+?

Projekt Aktywni.i.skuteczni to nie tylko staże zagraniczne ale to także mnóstwo zajęć przygotowujących do tych wyjazdów, mających na celu wzbogacenie kompetencji językowych, interkulturowych, interpersonalnych. Zajęcia trwają cały rok szkolny a ich zwieńczeniem są wyjazdy zakwalifikowanych uczniów klas III na staże do Włoch i Wielkiej Brytanii.

Co słuchać w projekcie Erasmus+?

Listopad 22, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole Panią Dorotę Richardt Recruittment Consultant z firmy DFDS Polska. Sp. z o.o. Warsztaty, które odbyły się 16 listopada 2017 roku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – Otwarta firma, stały się okazją, aby obudzić w młodych ludziach ducha przedsiębiorczości. Tematem spotkania z klasą 2E2 i1E1 był proces rekrutacyjny oraz praktyczne wskazówki jak dobrze wypaść w oczach potencjalnego pracodawcy i jak napisać wartościowe CV. Dziękujemy bardzo za przyjęcie zaproszenia oraz cenne uwagi przekazane młodzieży.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Listopad 20, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Radosław Nawrot ,,O wielkiej pasji dziennikarskiej’’

Radosław Nawrot ,,O wielkiej pasji dziennikarskiej’’
16 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z panem Radosławem Nawrotem – dziennikarzem wiadomości sportowych Gazety Wyborczej. Uczestnikami spotkania byli redaktorzy gazetki #namarszałkowskiej oraz uczniowie zainteresowani sztuką dziennikarską.
Pan Radosław Nawrot podzielił się z nami swoją wiedzą na temat warsztatu pracy dziennikarza, opowiedział o sztuce pisania i o trudach z tym związanych. Spotkanie było zachętą do czytania literatury, każdy bowiem może znaleźć coś dla siebie, swojego ulubionego autora oraz gatunek literatury – on sam, będąc jeszcze uczniem, uwielbiał czytać książki przygodowe, opisujące podróże.     [Read more →]

Listopad 19, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Relacja firmy Szwak&Spółka ze spotkania z uczniami ZSE

„Na zaproszenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Poznaniu przy ul. Marszałkowskiej wzięliśmy udział w programie „Otwarta firma”- Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”. Przybliżyliśmy uczniom tej szkoły świat naszych pozornie nudnych i mało ekscytujących młodych ludzi usług doradczych, czyli księgowych, kadrowo-płacowych czy optymalizacyjnych. Wspomnieliśmy również o zasadach rekrutacji oraz praktyk i staży w naszej firmie. Odbiór przez uczniów naszej prelekcji dał nam sporą satysfakcję i pewność że nie jest w naszej pracy tak nudno jak to pozornie może wyglądać.  Strona firmy

Relacja firmy Szwak&Spółka ze spotkania z uczniami ZSE

Listopad 17, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Warsztaty klasy patronackiej 2e1

Firmy patronackie angażują się w kształcenie swoich podopiecznych i przygotowanie ich do wejścia na rynek pracy. Temu celowi służyły warsztaty prowadzone 10 listopada 2017r. przez specjalistki z działów HR z firm Lorenz Snack-World Kariera oraz MAN Accounting Center.
Panie: Anita Szczepaniak i Gabriela Gąsłowska przeprowadziły całodzienne warsztaty dla uczniów klasy patronackiej 2e1 z zakresu tworzenia dokumentów aplikacyjnych i rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestnicy pogłębili swoją wiedzę dotyczącą tworzenia CV, skonstruowali przykładowe dokumenty, prześledzili przebieg rozmowy kwalifikacyjnej oraz obejrzeli przykładowe rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzone przez trenerki.
Takie zajęcia są ważne także z tego powodu, że już po zakończeniu tego roku szkolnego najlepsi uczniowie z tej klasy będą mieli szansę dostać się na płatne staże wakacyjne w firmach partnerskich, przechodząc wcześniej proces rekrutacyjny.
Paniom trenerkom serdecznie dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem a uczniom życzymy sukcesów w ubieganiu się o staże :)

Warsztaty klasy patronackiej 2e1

Zapraszamy do galerii

Listopad 15, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Jubileusz ZSE!

9 czerwca 2018r. będziemy świętować Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych. Zapraszamy wszystkich Absolwentów i Przyjaciół naszej szkoły do uczestniczenia w tym święcie!
Przez cały rok szkolny będą odbywać się w szkole imprezy towarzyszące, o których będziemy informować Was na bieżąco – zapraszamy do śledzenia wpisów na wydarzeniu na facebook.

Zapisy i bilety na Jubileusz będą dostępne w styczniu 2018r. na stronie: www.zsepoznan.pl

Jubileusz ZSE!

Listopad 14, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

#namarszalkowskiej – nowy numer

Listopad 14, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

E-Europejczycy na Snapchacie!

Uczestnicy projektu „Aktywni i skuteczni e-Europejczycy” programu Erasmus+ zapraszają wszystkich zainteresowanych do obserwowania ich działań na snapchacie.

E-Europejczycy na Snapchacie!

Listopad 8, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Zapraszamy na reklamy

W ramach Dni Kariery klasa 2R1 (reklama)  uczestniczyła 31 października w spotkaniu z Partnerem Zarządzającym w „PrzerwaNaReklame.pl” (Plodni.com) p. Radkiem Włoczewskim. Uczestnicy spotkania zapoznali się z trendami w reklamie internetowej. Przekonali się, jak skutecznym medium reklamowym mogą być w doświadczonych rękach portale społecznościowe. Omówione zostały wzorcowe kampanie reklamowe m.in. Coca Coli, Allegro, Mercedesa, których przekaz oparty jest na emocjach.
Więcej o agencji: https://plodni.com/

Zapraszamy na reklamy

Listopad 7, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Czy sukces zależy od dobrych manier?

W ramach Dni Kariery odbyły się w klasach pierwszych zajęcia Mobilnej Akademii Sukcesu. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z dobrych manier, które na pewno ułatwią im funkcjonowanie w życiu codziennym i zawodowym. Paweł z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu przypomniał najważniejsze zasady dotyczące kultury osobistej, prezencji, zasadę wzajemności w zachowaniu. Podkreślił także jak punktualność wpływa na kreowanie naszego wizerunku.
Żółte piłeczki WSB jak zwykle cieszyły się dużą popularnością – działają antystresowo!

Czy sukces zależy od dobrych manier?

Listopad 7, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Efektywna komunikacja w życiu i biznesie.

Kolejne interesujące i inspirujące spotkanie w ramach Dni Kariery w naszej szkole. Tym razem klasa reklamy 2R1 gościła Pana Grzegorza Kordeczkę- stratega marketingu, prezesa zarządu firmy WebDoctor, wykładowcę na uczelniach w Poznaniu i Warszawie. Pan Grzegorz przeniósł uczniów w świat reklamy internetowej, zwrócił uwagę na cechy skutecznego przekazu reklamowego oraz wskazał kierunek efektywnej komunikacji z klientem. Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Kordeczce i życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym.

Efektywna komunikacja w życiu i biznesie.

Listopad 6, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Nowy Partner ZSE

27 października 2017r. dyrektor Krzysztof Redliński uczestniczył w spotkaniu z zarządem firmy Sivantos sp. z o.o, światowego lidera w produkcji aparatów słuchowych. Prezes zarządu Pan Jőrg Pahlen w ramach akcji „Sivantos społecznie zaangażowany”, przekazał kilku placówkom oświatowym, w tym również naszej szkole, zestawy komputerowe.
Liczymy na współpracę z tą znakomitą międzynarodową firmą również w przyszłości, o czym dyrektor naszej szkoły, powiedział na spotkaniu, dziękując w imieniu nauczycieli i uczniów za przekazany dar.

Listopad 5, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Wojtek Nowak kontynuuje pracę w Młodzieżowej Radzie Miasta Poznania!

Przed Wami radne i radni MRMP, którzy będą przez najbliższy rok (lub dwa) pełnić swój mandat i reprezentować poznańską młodzież. Życzymy im realizacji wszystkich planów i pomysłów!

Wojtek Nowak kontynuuje pracę w Młodzieżowej Radzie Miasta Poznania!

Listopad 4, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Szekspir wciąż aktualny

Uczniowie klas 3E2 i 3R2 po raz kolejny mogli, w niewiarygodnie szybki sposób, przenieść się do londyńskiego National Theatre…. A to wszystko dzięki współpracy British Council z Multikinem, w którym zobaczyć mogli komedię Szekspira „Wieczór Trzech Króli” („Twelfth Night”) w reżyserii Simona Godwina. Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition.

Szekspir wciąż aktualny

Listopad 3, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Kariera w mediach?

W ramach Dni Kariery gościliśmy długo wyczekiwanego gościa – przedstawiciela mediów. Pani Małgorzata Jarząbek, zajmująca obecnie stanowisko Dyrektora Sprzedaży Reklam w WTK, opowiadała m.in. o badaniach oglądalności telewizji, badaniach czytelnictwa prasy (wcześniejsze doświadczenia zdobywała w Głosie Wielkopolskim). Gość przestrzegł przyszłych pracowników reklamy, że mogą spodziewać się zarówno sukcesów jak i porażek, krytyki. W barwny sposób zostały przedstawione kontrowersyjne kampanie reklamowe, które pobudziły słuchaczy do dyskusji.

Kariera w mediach?

Listopad 2, 2017   Komentowanie nie jest możliwe