Z „Drużyną” rozmawialiśmy o szpiku, a z RCKiK oddaliśmy krew.

Z „Drużyną” rozmawialiśmy o  szpiku, a z RCKiK oddaliśmy krew.
Wspólnie z Drużyną Szpiku oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu 14 grudnia zorganizowaliśmy coroczną zbiórkę krwi oraz przeprowadziliśmy spotkania edukacyjne na temat szpiku oraz krwi. W spotkaniu z drugoklasistami udział wzięły członkinie Drużyny Szpiku, cztery niesamowite kobiety: pani Maria Homan, która opowiadała o działaniach Drużyny (w tym tych także wolontariackich), dawca niespokrewniony pani Elżbieta Żurek (19 grudnia minie 16 lat, jak pobrany został od niej szpik i powędrował do młodego chłopaka ze Szwajcarii). O swojej historii opowiedziały dwie siostry: biorca szpiku pani Joanna Archaniołowicz (miło jest nam, że jest Pani naszą absolwentką!!!) ze swoją BOHATERKĄ, dawcą spokrewnionym panią Iwoną Nawrocką.     [Read more →]

Grudzień 18, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Czy można handlować uprawnieniami?

13 grudnia 2017 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z maklerem, p. Pawłem Appeltem, który zajmuje się min. handlem uprawnieniami do emisji CO2 w spółce Enea Trading.
Spotkanie zostało podzielone na dwie części: w pierwszej p. Appelt opowiedział o swojej pracy oraz przedstawił nam czym zajmuje się jego dział. Poruszył także temat dywersyfikacji portfela inwestycyjnego czy kryptowalut.   [Read more →]

Grudzień 18, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Organizacja Narodów Zjednoczonych informuje…

11 grudnia 2017 roku gościliśmy w Zespole Szkół Gastronomicznych. Mieliśmy okazję wysłuchać wykładu „Uchodźcy w Polsce i na świecie” prowadzonym przez p. Rafała Kostrzyńskiego z Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców. Dowiedzieliśmy się kim są uchodźcy, jakie mają prawa oraz jaka jest aktualna sytuacja migracyjna w UE. Bardzo dziękujemy p. Hannie Bandel za zaproszenie.

Organizacja Narodów Zjednoczonych informuje...

Grudzień 18, 2017   Komentowanie nie jest możliwe

Relacja z wręczenia Szlachetnej Paczki „naszej” Rodzinie.

Relacja z wręczenia Szlachetnej Paczki „naszej” Rodzinie.
Co chce przekazać wolontariusz?

Dziękuję za współpracę oraz przekazaną pomoc, która przerosła moje wyobrażenia. Paczka była super, ani przez moment nie poczułam, że muszę się za nią wstydzić. Radość rodziny jest nie do opisania, myślę, że na długo zapamiętają ten dzień. Chciałam Państwu z całego serca życzyć, aby te Święta były spokojne i szczęśliwe. Wierzę, że dobro, które okazaliście tej rodzinie do Państwa wróci.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Dziękujemy za to co Państwo dla nas zrobili, nie spodziewaliśmy się takiej ilości paczek. Brakuje mi słów, jestem w ogromnym szoku.

[Read more →]

Grudzień 18, 2017   Komentowanie nie jest możliwe