Posts from — Luty 2018

Zapraszamy gimnazjalistów!

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz nauczyciele wychowania fizycznego serdecznie zapraszają gimnazjalistów do udziału w Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Dyrektora ZSE.

Turniej odbędzie się 20 marca 2018r. o godz. 10.00.

Miejsce: Poznań, ul. Marszałkowska 40.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 12 marca 2018r. pod numerem tel. 791950099 lub na adres e-mail zse@zsepoznan.pl

Zapraszamy gimnazjalistów!

Luty 25, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Przedstawiamy laureatów IV edycji Turnieju Informatycznego!

Już od 4 lat nasza szkoła organizuje Turniej Informatyczny „Edukacja-Informatyka-E-zabawa”. Walka turniejowa składała się z dwóch części: testu z zagadnień informatycznych, rozwiązywanym na platformie Moodle i bardzo widowiskowych rozgrywek w League of Legends.
Na podium w IV edycji Turnieju stanęli:
I miejsce: zespół „Bananowe Naleśniczki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach
II miejsce: zespół „Team Solo KAPPA” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strykowie
III miejsce: zespół „ZESPÓŁ” z Gimnazjum nr.43 im. PTPN w Poznaniu
Serdecznie Wam gratulujemy! Zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez firmę Kinguin Poland oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica
Dziękujemy wszystkim zespołom za udział i zaangażowanie, mamy nadzieję, że udział w Turnieju przysporzył Wam wiele radości!

Przedstawiamy laureatów IV edycji Turnieju Informatycznego!
Zapraszamy do obejrzenia filmu z Turnieju!

Luty 17, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Połączyło ich ZSE!

Z naszej szkoły można wynieść nie tylko wiedzę i umiejętności. Można tutaj spotkać także miłość swojego życia! Udowadniają to nasi absolwenci przesyłając zdjęcia ze swoimi „drugimi połówkami”, które zostały odnalezione w murach naszej szkoły. Zapraszamy do dzielenia się swoim historiami! Czekamy na zdjęcia par, które połączyło ZSE (należy przesłać w wiadomości na stronie www.facebook.com/zse.poznan)

Połączyło ich ZSE!

Luty 16, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Aktywnie w czasie ferii.

Każdy ma swój sposób na wypoczynek – jedni odsypiają, inni nadrabiają zaległości towarzyskie a jeszcze inni preferują aktywność fizyczną :)
W pierwszym tygodniu ferii można było odwiedzać szkołę codziennie, aby pograć w piłkę nożną czy siatkową. Cieszymy się, że byliście z nami!
Zajęcia organizowała p. Bernadetta Wysocka.

Aktywnie w czasie ferii.

Luty 15, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

I miejsce uczniów ZSE w II Poznańskim Turnieju Administratorów Sieci!

Adrian Kowalski i Dawid Rusiłowski z kl. 3i3 zwycięzcami Turnieju Adminów!
To Oni właśnie wykazali się najwyższymi umiejętnościami i wszechstronną wiedzą z zagadnień administrowania siecią, uzyskując prawie maksymalną liczbę punktów!
W Turnieju wystartowały 22 zespoły z poznańskich techników, kształcących się w zawodzie technik informatyk a poziom zadań do wykonania był naprawdę wysoki! GRATULACJE!
Przypominamy, że w pierwszej edycji tego Turnieju, organizowanego przez Zespół Szkół Łączności w Poznaniu, nasi uczniowie także zdobyli miejsce na podium.

I miejsce uczniów ZSE w II Poznańskim Turnieju Administratorów Sieci! I miejsce uczniów ZSE w II Poznańskim Turnieju Administratorów Sieci!

Luty 11, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Klasy turystyczne na targach.

Uczestnictwo w Targach Turystycznych to dla klas turystycznych to obowiązek. Ale jakże przyjemny! Uczniowie nie tylko zapoznają się z zasadami organizacji Targów, sposobami prezentacji produktów i usług turystycznych ale także biorą udział w wielu pasjonujących spotkaniach z podróżnikami.

Klasy turystyczne na targach.

Luty 11, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Podziękowania dla wychowawczyni, wzruszające!

Tradycją na każdej Studniówce w ZSE są podziękowania dla Wychowawców. W tym roku najpiękniejsze i najbardziej wzruszające były podziękowania od klasy 4R2 dla p. Katarzyny Juraszyk.
Muzyka i wykonanie – Remik Tonder,
Tekst – praca zbiorowa klasy 4R2
Włączcie głos!

Luty 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

WF na łyżwach!

Przyszła zima to i sporty zimowe zagościły na zajęciach wychowania fizycznego. Uczniowie z klas 1E1, 1T1 i 2E1 oraz 4E1,4E2,4E3 byli już na lodowisku. Jednak klasa 1E1 przetarła szlaki pod cykl lodowiskowych wycieczek.

Zobacz relację filmową

Luty 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Franklin i Walentynki

Pani Dorota Wiercińska i dwie uczennice z klasy 1E1 odwiedziły przedszkole przy ul. Księżycowej w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
Z okazji zbliżających się Walentynek Magda Piechocka i Ola Ratajczak wybrały dla pięcioletnich „Koziołków” książeczkę o „Franklinie i Walentynkach” zyskując w przedszkolakach wdzięcznych słuchaczy.

Franklin i Walentynki

Luty 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Nowi zawodnicy w zespole, nowe wyzwania!

6 lutego drużyna piłkarzy ręcznych ZSE rozegrała sparing z 4LO. Chłopcy zwycięsko wyszli z tego spotkania, choć ważniejszy od wyniku był chrzest boiskowy nowych zawodników oraz umiejętności szlifowane na drodze do poziomu, który reprezentowali bardziej doświadczeni koledzy. Trenujący w klubach zawodnicy wykazali się swoimi umiejętnościami wplatając w grę elementy spektakularnych wrzutek, stwarzając tym jednocześnie miłą atmosferę w drużynie. Bramkarzem na najbliższy sezon został Oskar Piotrowski, który debiutując, obronną ręką wyszedł z rzutu karnego.
Zespół reprezentowali: Dawid Wojtczak, Wojciech Filipowski, Mateusz Dryjer, Dominik Brodowski, Jan Szulc, Arkadiusz Kurcewicz, Oskar Piotrowski, Adrian Moskalik, Jakub Nowak, Miłosz Lisek, Bartłomiej Balawender, Wiktor Uznański, Szymon Michalski, Artur Grundkiewicz, Krystian Nolberczak i Maciej Pietrzak.

Nowi zawodnicy w zespole, nowe wyzwania!

Luty 8, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Edukacja nie tylko w szkole.

W piątek 26 stycznia klasa 1T1 była na spotkaniu w Urzędzie Miasta Poznania prowadzonym przez przedstawiciela Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.
W pięknych wnętrzach Sali Białej rozmawiano o sposobach promocji Poznania i aglomeracji poznańskiej oraz o tym jak ciekawie zaplanować pobyt w stolicy Wielkopolski.

Edukacja nie tylko w szkole.

Luty 7, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Podziękowania.

Na ręce Pana Dyrektora wpłynął list od Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej z podziękowaniem za udział naszego ucznia Aleksandra Soroko w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Popieram Wybory”. Pan Przewodniczący przekazał także Olkowi drobny upominek.
Życzymy powodzenia w kolejnych edycjach Konkursu!

Podziękowania.

Luty 6, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Zapadł wyrok!

Byli oskarżeni, obrońcy, prokuratorzy i sędziowie! Oskarżeni stanęli przez sądem z zarzutami zabójstwa oraz dopuszczenia się aktu kanibalizmu. Po długich zmaganiach prokuratorów i obrońców sędzia wydał sprawiedliwy wyrok. Mimo mocnej obrony zostali oni skazani na 10 oraz 15 lat pobawienia wolności. A wszystko to na lekcji WOS-u w ZSE.
Z perspektywy uczniów – zadanie integrujące oraz kreatywne! Na pewno wiele ich nauczyło a przy okazji dostarczyło dużo radości.

Zapadł wyrok!

Luty 5, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Erasmus+, jak wygląda z perspektywy Marty?

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu w telewizji WTK. O swoim pobycie na stażu we Włoszech opowiadała Marta Klimaszyk.

Luty 4, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Wolontariusze jak zawsze na posterunku!

W sobotę 27 stycznia, nasi wolontariusze pracowali w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach Koncertu dla Dobrodziejów i Przyjaciół Hospicjum Palium. Za poświęcony czas serdecznie dziękuję: Sarianie Syskiej z 3R2, Wiktorii Cuch z 1R1, Natalii Drzazdze z 1E1, Ninie Matysiak z 1R1, Rafałowi Wiśniewskiemu z 3i3, Piotrowi Majewskiemu z 2R1 oraz Wiktorii Michalak z Zespołu Szkół Budownictwa i Hubertowi Bogdańskiemu z Zespołu Szkół Komunikacji. Karina Sebzda

Wolontariusze jak zawsze na posterunku!

Luty 2, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Fitball #naMarszalkowskiej

Uczennice z klasy 2E1 przygotowały sposób na pożyteczne spędzenie lekcji wychowania fizycznego – w dodatku z uśmiechem na twarzy. Wykorzystały do tego sprzęt, z którego nauczycielki wychowania fizycznego korzystają już do roku. Ćwiczenia przynoszą wymierne efekty, a dobra zabawa gwarantowana
Kamerki: Marta Zielewicz, Julia Maniszewska, obróbka komp.: Bartek Rogowski, pomysł: Magdalena Nietz.

Luty 1, 2018   Komentowanie nie jest możliwe