Zdrowie bez recepty!

Klasa 1E1 realizuje cykl tematów dotyczących zdrowego trybu życia . Zajęcia mają charakter warsztatowy i dotyczą najczęstszych problemów nastolatków związanych ze zdrowiem. Wśród nich znalazły się takie dolegliwości jak: depresja, problemy ze snem, trądzik, bóle głowy, itp. Uczniowie dowiedzieli się, skąd te wszystkie problemy się biorą i jak ważną rolę pełni higiena własnego stylu życia. Począwszy od snu i racjonalnego odżywiania, po stosowanie alternatywnych dla farmaceutyków naturalnych środków leczniczych jak zioła, czy konkretnych produktów spożywczych.

Marzec 17, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Debatujemy!

9 marca w naszej szkole odbyła się debata dotycząca polityki młodzieżowej Poznania z udziałem przedstawicieli Samorządów Uczniowskich poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. W czasie spotkania młodzież wypracowała listę potrzeb, które nie są zaspokajane w mieście. Wnioski z debaty zostaną przekazane do Urzędu Miasta Poznania za pośrednictwem Młodzieżowej Rady Miasta. Inicjatorem wydarzenia był przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ZSE a zarazem radny Młodzieżowej Rady Miasta Poznania Wojciech Nowak z klasy 4E1. Nad merytoryczną i organizacyjną stroną debaty czuwała pani Karina Sebzda, której przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego składają serdeczne podziękowania.

Debatujemy!

Marzec 17, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Erasmus+: wizyta nauczycieli w Irlandii

W dniach 11-18 marca grupa 7 nauczycieli ZSE przebywała w Irlandii w ramach programu Erasmus+. Jednym z ważnych punktów programu był pobyt w Mallow College of Further Education, gdzie nauczyciele mogli poznać irlandzki system edukacyjny, zapoznać się z metodami pracy nauczycieli i programami nauczania przedmiotów zawodowych.  Nie zabrakło też czasu na wycieczkę na osławione klify.

Erasmus+:  wizyta nauczycieli w Irlandii

Marzec 17, 2018   Komentowanie nie jest możliwe