Posts from — Maj 2018

Licealiada Plażówki Szkół Ponadgimnazjalnych

Po raz ostatni reprezentowała naszą szkołę w Licealiadzie Karolina Majewska, dziś już absolwentka ZSE. Karolino, dziękujemy za piękną i dzielną walkę, wytrwałą pracę. Twoje występy były dla nas powodem do dumy! Życzymy dalszych sukcesów zarówno sportowych jak i w życiu osobistym!

Majewska

Maj 30, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Pozdrowienia z obozu przetrwania!

Po pierwszym dniu obozu survivalowego w Brzedni, „błotne” pozdrowienia przesyłają, zjednoczeni w walce o przetrwanie, uczniowie klas I i II!

Pozdrowienia z obozu przetrwania!

Maj 29, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Zostały 3 dni do zakończenia rekrutacji!!!

Prosimy o zapoznanie się z kolejnymi terminami!

Zostały 3 dni do zakończenia rekrutacji!!!

Maj 28, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

IKEA Business Service Center okiem klasy 1e1

Kolejna klasa patronacka (tym razem pierwsza) odwiedziła IKEA BSC i podzieliła się z nami swoimi wrażeniami w filmowym skrócie.

Zobacz relację

Maj 27, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Czym zajmuje się IKEA Business Service Center?

Klasa patronacka 2e1 odwiedziła 25 maja siedzibę swojego patrona. Podczas pobytu uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem poszczególnych działów firmy, obsługujących pod względem finansowo-księgowym i HR-owym wszystkie sklepy IKEA, poznać zadania zawodowe, z którymi mierzą się pracownicy.
Dużym zaskoczeniem dla niektórych uczniów była kultura organizacyjna firmy i jej wnętrza urządzone w prawdziwie skandynawskim stylu. Nie zabrakło też aktywności w postaci gry na terenie firmy.

Czym zajmuje się IKEA Business Service Center?

Maj 26, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Jubileuszowy kalendarz na kolejne 60 lat… Prace dobiegły końca!

Grupa reklamy z klasy 3i1/R1 zakończyła tworzenie stylowego kalendarza na całe życie! Teraz już nikt nie zapomni o tym, co ważne i o tych, którzy są ważni. Efekty pracy można było oglądać na wystawie zorganizowanej w holu szkoły.
Jeżeli ktoś nie zdążył, to zapraszamy do podziwiania na zamieszczonych zdjęciach z wystawy.
Gotowy kalendarz będzie można także zdobyć na Jubileuszu szkoły i Zjeździe Absolwentów.

Maj 26, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Wyedukowani medialnie!

25 maja 2018 uczniowie klasy 1R1 (reklama) uczestniczyli, w ramach projektu Edukacja Medialna, w wycieczce do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Młodzież miała okazję zwiedzić plan filmowy, zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych – prawdziwie królewską ucztę, salę tronową, królewską sypialnię oraz filmowe lochy. Podczas projekcji na goglach VR przenieśli się w plener na plan, by z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i nagrywaniu kolejnych ujęć. Uczniowie zapoznali się także z procesem powstawania kostiumów, sprawdzili się w zadaniach z filmowej garderoby i przymierzyć wybrane kostiumy historyczne.
Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty charakteryzacji filmowej, uczestnicy dowiedzieli się kim jest charakteryzator, na czym polega jego praca na planie filmowym i jak się do niej przygotowuje.
Opiekunowie: Katarzyna Juraszyk i Maria Danielewicz

wytwórnia filmów

galeria zdjęć

Maj 26, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Ręczna na plaży

18 maja piłkarki i piłkarze ręczni ZSE uczestniczyli w treningach dla młodzieży PGNiG Summer Camp podczas imprezy „LOTTO PLAŻA WOLNOŚCI POZNAŃ 2018″. Treningi z piłki ręcznej plażowej prowadzone były przez zawodniczki kadry z KS Pyrki Poznań i dały naszym uczniom możliwość weryfikacji wcześniej poznanych przepisów i nabytych umiejętności z tej dyscypliny.
Po wyczerpujących treningach odbyły się sparingowe mecze, a po nich rozegrano shoot-outy, czyli plażowe rzuty karne. Organizator zadbał także o wizerunek uczestników treningu obdarowując uczniów ZSE koszulkami, w których został przeprowadzony trening.

Ręczna na plaży

Maj 19, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Warto walczyć o spełnienie marzeń!

Z przyjemnością informujemy, że nasza absolwentka Angelika Stodolna (klasa w zawodzie technik obsługi turystycznej), została stewardessą linii Ryanair!
Trudny proces rekrutacyjny, testy językowe, szkolenia, egzaminy – Angelika dała radę! Wypatrujcie Angeliki w czasie wakacyjnych wojaży!

Warto walczyć o spełnienie marzeń!

 

Maj 14, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Z wizytą w Raben SSC

Czym zajmuje się Raben SSC – centrum usług wspólnych (Shared Service Center – SSC), realizujące usługi księgowe dla spółek niemieckich i holenderskich z Polski?
Klasa 1e2 odwiedziła siedzibę centrum usług wspólnych Raben Group w Malta Office, uczestnicząc w prezentacji o działalności firmy oraz warsztatach, podczas których uczniowie mogli wczuć się w rolę pracowników, wykonując w grupach zadania zawodowe. Profesjonalne przygotowanie i sympatyczni pracownicy sprawili, że z przyjemnością spędziliśmy tam czas, wzbogacając swoją wiedzę. Raben Group- dziękujemy!
Przedstawiamy filmową relację z wizyty.

 

Maj 12, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Relacja z Torunia.

10 maja klasy 1T1 i 1R1 gościły w mieście Kopernika. Obowiązkowym punktem wyprawy był oczywiście seans gwiezdny w Planetarium i wizyta w Muzeum Pienika, w którym można było sprawdzić swój kulinarny talent, przyrządzając pierniki wg starej receptury.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Maj 11, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Serdecznie zapraszamy!

9 czerwca 2018r. świętujemy Jubileusz 60-lecia szkoły.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Absolwentów na uroczystości i Zjazd Absolwentów.
Link do formularza rejestracyjnego znajdziecie na górze strony.

Serdecznie zapraszamy!

Maj 9, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Księgowe z ZSE w szóstce najlepszych zespołów uczniowskich w Polsce!

Uczennice klasy 4E1, a właściwie już absolwentki: Natalia Teper, Klaudia Danielewicz i Kasia Ślatała, znalazły się wśród sześciu zespołów uczniowskich w Polsce zakwalifikowanych do III etapu ogólnopolskiego Konkursu Księgowi Przyszłości. Konkurs ten organizowany jest przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce a patronat nad nim objęły min. Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Portal INFOR.PL, Wydawnictwo Rachunkowość sp. z o.o. Dziewczyny były najlepsze w okręgu: Wielkopolska, Lubuskie i Zachodniopomorskie.
Dziewczynom składamy gratulacje i życzymy powodzenia w następnym etapie pod koniec maja.

Opiekunem zespołu jest Małgorzata Maciejewska

Maj 6, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Wyróżnienie dla Zosi Szeląg z klasy 1R1!

25 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego „Skrzydła życia” pod patronatem Starosty Poznańskiego. Jego organizatorami byli Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Komenda Miejska Policji w Poznaniu.
Celem konkursu było przede wszystkim zobrazowanie przemyśleń i interpretacji młodzieży w zakresie problematyki przemocy oraz uzależnień, ukazanie, jak i czy obecna młodzież „widzi” zagrożenia we własnym otoczeniu, czy jest na nią obojętna i jak reaguje. Serdecznie gratulujemy Zosi kreatywności i zaangażowania w wykonanie pracy konkursowej!

Wyróżnienie dla Zosi Szeląg z klasy 1R1! Wyróżnienie dla Zosi Szeląg z klasy 1R1!

Maj 4, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Trzymamy kciuki za Maturzystów!

Matura w ZSE (2)

Maj 4, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Święto Konstytucji!

Nasz poczet sztandarowy dumnie reprezentował Zespół Szkół Ekonomicznych na uroczystościach obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja!

Święto Konstytucji!

Maj 3, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Wizyta w Grant Thornton

Klasa patronacka w pierwszym roku nauki poznaje firmy patronów. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wizyty w firmie Grant Thornton. Organizatorzy postawili na zaangażowanie i aktywność uczniów podczas wizyty . Były więc warsztaty i ćwiczenia z samopoznania, pracy zespołowej, z komunikacji i inne, które oprócz umiejętności dały uczniom dużo radości.

Jak sobie poradzić z trudnym partnerem?

Jak sobie poradzić z trudnym partnerem?

Jak osiągnąć cel?

Jak osiągnąć cel?

Kreatywność i latające jajka

Kreatywność i latające jajka

Maj 2, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Zofia Szeląg i Wojciech Graczyk z klasy 1R1 reprezentowali Poznań na II Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

26 kwietnia 2018 r. odbyła się już druga edycja projektu Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Tym razem motyw przewodni obrad stanowiło zagadnienie patriotyzmu w XXI wieku. Młodzi uczestnicy mieli możliwość sformułowania postulatów w zakresie form obchodzenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie i wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
Gratulujemy naszym Radnym!  Zosia i Wojtek wygrali poznańskie eliminacje do Sejmiku.
Opiekunem w przygotowaniach do eliminacji i Sejmiku był p. Krzysztof Redliński.

Zofia Szeląg i Wojciech Graczyk z klasy 1R1 reprezentowali Poznań na II Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

Maj 1, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

6+5+3=?

Tuż przed długim weekendem trzy uczennice z klasy 1e1 ponownie wybrały się do przedszkola przy ul. Księżycowej, by zorganizować mini-warsztaty matematyczne. Ponieważ poprzednim razem zadania okazały się zbyt proste, w związku z tym wprowadzono trudniejsze działania. Dodawanie 3 liczb nie było już takie oczywiste, bo brakuje palców do liczenia:)

Dzieci są prawdziwymi ekspertami w dodawaniu i co więcej LUBIĄ MATEMATYKĘ !!!

Migawki z wizyty

Maj 1, 2018   Komentowanie nie jest możliwe