Posts from — Czerwiec 2018

Informacja dla kandydatów

Informujemy, że w zakładce Nabór umieszczone są dokumenty, które kandydat zakwalifikowany do szkoły, powinien dostarczyć do 19 lipca 2018r. do godz. 12.00

Czerwiec 26, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Kandydaci do ZSE! Przypominamy ważne terminy.

Harmonogram rekrutacji 2018-page-001

Czerwiec 24, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Zjazd Absolwentów na 60-tkę ZSE

„Każdy chyba to przeżył chociaż raz,
Gdy po latach odbywa się szkolny zjazd.
Jadę więc w rodzinne miejsca,
nasza szkoła była przecież najlepsza!

Z mojej klasy był prawie cały skład
w dobrej formie mimo upływu lat.
Ktoś fryzjerką, ktoś biznesmenem jest
oraz Ty, jak mogłem pominąć Cię…”

Obchodom Jubileuszu ZSE towarzyszył oczywiście Zjazd Absolwentów. Miło było nam gościć absolwentów sprzed kilku czy kilkunastu lat, ale najbardziej gorąco dziękujemy za przybycie absolwentom z lat 60-tych i 70-tych! Fantastycznie, że do nas dotarliście!  Dziękujemy wszystkim za miłe słowa o szkole, nauczycielach, za to, że Zespół Szkół Ekonomicznych był i jest  ważnym miejscem w Waszym życiu i karierze.

Absolwenci, którzy są zainteresowani otrzymaniem zdjęć, proszeni są o kontakt z p. Emilią Mendak, emilia.mendak@gmail.com

Zjazd Absolwentów na 60-tkę ZSE

Czerwiec 15, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

„60-tka” już za nami…

„Wszystko było nie tak dawno, choć minęło wiele lat
Przeleciała także młodość karuzelą dawnych lat.
Pozostały dziś wspomnienia, które echem niesie wiatr
Ale święto jest nadzieją na powroty w dawny świat”

Jubileusz to niezwykłe wydarzenie, które stwarza okazję, by cofnąć się w czasie i ocenić dorobek nie tylko własny, ale wszystkich tych, którzy kreowali wizerunek naszej szkoły. Odmierza ona swoje istnienie nie latami, a kolejnymi „rocznikami” rozpoczynającymi i kończącymi pobyt w jej murach. Wszyscy nasi absolwenci, dyrektorzy i pracownicy szkoły, kształtowali oblicze naszej szkoły, tworzyli klimat i budowali tradycje kontynuowane przez ich następców.

„60-tka” już za nami…

[Read more →]

Czerwiec 15, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Dobry początek Mundialu

Na rozpoczęcie Mundialu 2018 zawodniczki z „ Ekonomika” rozegrały towarzyski mecz z ZSB Nr 1. Oczywiście wygrana należy do naszych piłkarek 7:4. Sędzią głównym był Patryk Koler z kl. 3i2
Szkołę reprezentowały:
Laura Sotkiewicz, Weronika Kowalczyk, Laura Łuczak, Zofia Gizińska, Joanna Wojtecka, Katarzyna Wicher, Marta Śpiączka.

Dobry początek Mundialu

Czerwiec 14, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Kolejna klasa dołączyła do „paczki Lorenza”

Klasa 1e1 odwiedziła wczoraj ostatniego ze swoich patronów Lorenz Snack-World w Sadach pod Poznaniem. W firmie uczniowie spędzili cały dzień, poznając funkcjonowanie poszczególnych działów ale także i ciekawostki o pracy w tych działach. Każdy chyba po raz pierwszy w życiu zobaczył egipską fakturę . Wiele emocji dostarczył końcowy quiz z nagrodami. Dziękujemy za tak sympatyczne przyjęcie!

Kolejna klasa dołączyła do „paczki Lorenza”

Czerwiec 13, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych

Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych
11 czerwca w naszej szkole miało miejsce wielkie święto siatkówki -Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych. Do turnieju przystąpiło 9 drużyn z poszczególnych zawodów. Jedynie informatycy mieli w swoich składach przedstawicieli z innych zawodów. Po uroczystym otwarciu przez pana dyrektora, zostały rozegrane mecze grupowe a następnie fantastyczne mecze finałowe.   [Read more →]

Czerwiec 12, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

IV miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Siatkówce Plażowej!

Dominik i Grzegorz Galant po raz drugi zdobyli czwarte miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Siatkówce Plażowej. Ostatni już raz reprezentowali na tym turnieju Zespół Szkół Ekonomicznych, ponieważ od kwietnia 2018 są już absolwentami ZSE.
Braciom składamy serdeczne podziękowania za wielokrotne reprezentowanie naszej szkoły, za fantastyczne, pełne emocji mecze oraz za niesamowicie piękną, sportową postawę, która może być wzorem dla wielu zawodników.

IV miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Siatkówce Plażowej!

Czerwiec 11, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Jubileusz – mamy już 60 lat!

9 czerwca 2018r. odbyły się uroczystości jubileuszowe i Zjazd Absolwentów. Dziękujemy wszystkim obecnym za świętowanie razem z nami!. Już wkrótce relacja z obchodów Jubileuszu  i ze Zjazdu.

Jubileusz - mamy już 60 lat!

Czerwiec 11, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Broń się sam!

Umiejętność samoobrony pozwoli Wam poradzić sobie w sytuacji zagrożenia. Już kolejny raz zaprosiliśmy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, aby nauczyli naszych uczniów podstawowych zasad i chwytów z zakresu samoobrony.

Broń się sam!

Czerwiec 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Pan Tadeusz we Wrocławiu.

Do Wrocławia podróżowała klasa 1e2. W programie przewidziano wiele atrakcji, w tym zwiedzanie wrocławskiego zoo z afrykarium, spacer w ogrodzie japońskim i poszukiwanie charakterystycznych dla tego miasta krasnali wokół Rynku.
Wisienką na torcie okazało się Muzeum PANA TADEUSZA , znajdujące się tuż przy Rynku. Uczniowie na chwilę przenieśli się do czasów Adama Mickiewicza i za pomocą różnych interaktywnych quizów i gier mogli poznać tamtejszą rzeczywistość. Nie lada gratką było zobaczenie na własne oczy rękopisu „Pana Tadeusza”!
Muzeum prezentuje również w bardzo ciekawy sposób wystawę dotycząca historii współczesnej.

Obejrzyjcie naszą krótką relację!
Muzeum Pana Tadeusza
Wystawa historii współczesnej

Czerwiec 8, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Awans do Mistrzostw Wielkopolski!

7 czerwca, po bardzo zaciętym meczu finałowym 23:21 na Licealiadzie Plażówki,  nasi „medalowi Bracia” czyli Dominik i Grzegorz Galant, wywalczyli srebrny medal. Zakończyli turniej jako Wicemistrzowie Miasta Poznania, kwalifikując się jednocześnie na Mistrzostwa Wielkopolski  12 czerwca we Wrześni. Wielkie gratulacje i podziękowania dla siatkarzy szczególnie, że ostatni raz walczyli w barwach Zespołu Szkół Ekonomicznych Dziękujemy za cztery lata wspaniałej siatkarskiej walki.

Awans do Mistrzostw Wielkopolski!<-center>

Czerwiec 8, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Ekonomiści, informatycy i spece od turystyki i reklamy na survivalu…

W dniach 29-30 maja spora grupa, bo aż 43 uczniów z klas 1e1, 1r1, 1t1, 2i1, 3i2, wzięła udział w dość oryginalnym wyjeździe integracyjnym o charakterze survivalowym.
To były bardzo intensywne 2 dni, z programem pełnym niespodzianek i zwrotów akcji. Uczniowie musieli pokonywać różne tory przeszkód, przeprawiać się przez błota i bagna, niektórzy postanowili zmierzyć swoje siły w pływaniu i różnych wymyślnych konkurencjach, gdzie mogli wykazać się sprytem i zwinnością, umiejętnością współpracy w grupie i podejmowania decyzji.
Wisienką na torcie była realizacja scenariusza bitwy na polu paintballowym i off road po lesie wojskowym samochodem. Wszystkie te atrakcje zostały zorganizowane i przeprowadzone przez instruktorów Ośrodka Szkolenia Sportowego w Brzedni.
Nie zabrakło oczywiście czasu wolnego na ognisko, wspólna zabawę, gry zespołowe i pogaduchy.
Wszyscy przeżyli, poza kilkoma siniakami i zadrapaniami wszyscy wrócili cali i zdrowi:) Polecamy! Adrenalina gwarantowana! Świetna zabawa!

Zobacz relacje filmowe:

desant

paintball

ekstremalnie

współpraca

rywalizacja

 

Czerwiec 4, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Gratulacje dla Mistrza Świata!

Gratulacje dla Mistrza Świata!
Serdecznie gratulujemy naszemu byłemu uczniowi – Łukaszowi  Radoszowi tytułu Mistrza Świata!!!
Łukasz Radosz– wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy z 2014 r. zdobywa złoty medal Mistrzostw Świata Muay Thai IFMA 2018 w Cancun, w Meksyku!   [Read more →]

Czerwiec 4, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Gotowi do udzielania pomocy!

Warto przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy. Pamiętajcie – 30 uciśnięć, 2 wdechy!

Czerwiec 2, 2018   Komentowanie nie jest możliwe