Posts from — Wrzesień 2018

Rekord w ZSE podczas Dnia Sportu!

Podczas Dnia Sportu nie tylko uczniowie prezentowali swoje talenty sportowe. Nauczyciel przedmiotów informatycznych p. Marcin Kubiak zaskoczył nas swoim najnowszym osiągnięciem – pokonał dystans maratoński w fantastycznym czasie! Jako metę wybrał szkołę dobiegając na uroczyste zakończenie Dnia Sportu.

Rekord w ZSE podczas Dnia Sportu!

Wrzesień 29, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków – to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Europejski Dzień Języków

Wrzesień 29, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Projekt „Marketing bez zeszytu” wystartował!

Klasa III w zawodzie technik organizacji reklamy, pod okiem doświadczonych specjalistów z agencji „Widoczni”, przez cały rok szkolny będzie zgłębiała tajniki marketingu internetowego w praktyce.

Projekt jest świetnym przykładem tego, że biznes może wspomagać edukację nie tylko finansowo ale także dzieląc się umiejętnościami i wiedzą swoich specjalistów, angażując uczniów w wykonywanie praktycznych zadań, przygotowując ich do wyzwań zawodowych.

o projekcie przeczytaj tutaj

widoczni

Wrzesień 28, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Wicemistrzynie i Mistrzowie!

Turniej

galeria 1          galeria 2          galeria 3

W Poznańskim Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSE rozegranym 27 września nasze dziewczęta stanęły na podium ulegając tylko zawodniczkom z ZSGD. Dodatkowo Paulina Olenderek zdobyła tytuł Króla Strzelców, a właściwie Królowej! Panowie zdobyli natomiast mistrzowskie trofeum, a Mateusz Dryjer wywalczył tytuł Króla Strzelców.
Walka była zacięta, co z pewnością oddali fotografujący tę imprezę: Sara Małecka i Mateusz Stanisławski. Serdecznie gratulujemy i życzymy naszym zawodniczkom kolejnych sukcesów sportowych!   [Read more →]

Wrzesień 28, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Żyłka detektywistyczna – najlepsza u ekonomistów!

Podczas gry szkolnej „Detektywi – znam swoją szkołę”,  klasy pierwsze zdały śpiewająco egzamin ze znajomości topografii szkoły. Pierwszoklasiści otrzymali zdjęcia zrobione na terenie szkoły, musieli te miejsca odnaleźć i napisać, gdzie się one znajdują. Okazało się, że najlepsi detektywi są w klasie 1e1! Gratulujemy!

 Żyłka detektywistyczna - najlepsza u ekonomistów!

Wrzesień 25, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Sobota – dzień sprzątania!

22 września uczniowie i uczennice naszej szkoły kontynuowali akcję „Sprzątanie Świata”, po raz kolejny porządkując nabrzeża Warty. W tym roku akcja odbywała się w ramach Poznańskiego Festynu Ekologicznego. Uczniami opiekowały się p.Katarzyna Juraszyk i p.Ewelina Stawecka dzielnie wspomagając ich w sprzątaniu :).

Sobota - dzień sprzątania!

Wrzesień 24, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Europejski Tydzień Sportu w ZSE

W dniach 23 – 30 września 2018 r. po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony będzie Europejski Tydzień Sportu (ETS), koordynowany w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. U nas także będzie odbywać się wiele imprez zachęcających do aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia.
Zapraszamy do śledzenia relacji na www.fb.com/zse.poznan

Europejski Tydzień Sportu w ZSE

Wrzesień 24, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Pierwszaki w Pile …

Z patronem szkoły, Stanisławem Staszicem, najlepiej spotkać się… osobiście w miejscu Jego urodzenia.
Dlatego, zgodnie ze szkolną tradycją, uczniowie klas pierwszych odwiedzili Piłę. 19-tego września o poranku wyruszyli trzema autobusami do miejsca przeznaczenia. Zwiedzili Muzeum Stanisława Staszica, gdzie poznali liczne fakty z życia tego niezwykłego uczonego, by później przysiąść na ławeczce u boku patrona. Ciekawe doznanie …
A to jeszcze nie koniec atrakcji. Wizyta w skansenie w Osieku dostarczyła wielu niecodziennych wrażeń i doświadczeń. Można było własnoręcznie ubić masło, by później spróbować go podczas wspólnego posiłku, posmakować tradycyjnych wafli (gorące były pyszne), wspiąć się do wnętrza wiatraka, zobaczyć jak wyglądała szkoła i jakie warunki życia miał ówczesny nauczyciel. Takie wyprawy przynoszą nie tylko wiedzę, ale są doskonałą okazją do integracji z koleżankami i kolegami nie tylko ze swojej klasy. Szkoda, że kończą się tak szybko.

Do Poznania wróciliśmy… śpiewająco (dosłownie)!

Pierwszaki w Pile …

Wrzesień 23, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Staże we Włoszech w ramach programu Erasmus+ zakończone.

Szkoda było żegnać piękne włoskie Spoleto…  Z bagażem doświadczeń zawodowych, kulturowych uczestnicy projektu Aktywni i Skuteczni powrócili do Polski. Co konkretnie znalazło się w ich „bagażu”?

Staże we Włoszech w ramach programu Erasmus+ zakończone.

Wrzesień 23, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Kto zdobędzie Puchar Dyrektora ZSE 2018?

Już w czwartek 27 września w godz. od 9.00 do 14.00 na boisku szkolnym ZSE i boisku szkolnym ZSG rozegrany zostanie Poznański Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSE.
W turnieju w kategorii dziewcząt wezmą udział następujące szkoły: IV LO, XI LO, ZSGD, ZSZ Nr 1, ZSB Nr 1 oraz oczywiście ZSE. W kategorii chłopców rywalizować będą: ZSH, IV LO, ZSZ Nr 1, ZSB Nr 1, ZSGD oraz ZSE. Serdecznie zapraszam do kibicowania, Aleksandra Rozalska.

Kto zdobędzie Puchar Dyrektora ZSE 2018?

Wrzesień 22, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Samorząd Uczniowski rozpoczął pracę.

Rozpoczął się nowy rok szkolny i Samorząd Uczniowski z zapałem ruszył do pracy. Tegoroczne hasło przewodnie to ”Samorząd żyje i prężnie działa”.
Nowym przewodniczącym został Hubert Jeżewski z klasy 3R1, który wraz z przedstawicielami SU spotkał się z uczniami klas pierwszych.
Na spotkaniu przedstawił plany Samorządu na rok szkolny 2018/2019, poprosił młodszych kolegów o swoje propozycje i zaprosił ich do wspólnego działania. Wyglądało to bardzo obiecująco i mamy nadzieję, że tak będzie w rzeczywistości. Ale o tym przekonamy się już niebawem! Dało się zauważyć, że w pierwszych klasach drzemie duży potencjał kreatywności i chęci do działania.

Samorząd Uczniowski rozpoczął pracę.

Wrzesień 21, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Sprzątanie świata

Od wielu lat nasi uczniowie biorą aktywny udział w akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku postanowiliśmy zacząć sprzątanie od okolicy naszej szkoły.

Sprzątanie świata

Wrzesień 21, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Informatycy na Hali Szrenickiej

Nie samą technologią informatyczną żyje przyszły informatyk, a zwłaszcza uczniowie klasy 3i2, którzy w ostatnich dniach przemierzali szczyty zachodnich Karkonoszy . Męskiej w przewadze klasie informatycznej towarzyszyła czwórka odważnych dziewcząt z klasy 2e1.
szersza relacja: www.fb.com/zse.poznan

Szklarska

Wrzesień 17, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Wolność liczy się w każdym wieku!

15 września na Łęgach Dębińskich odbył się Piknik Powstańczy zorganizowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka. Na imprezie upamiętniającej tak ważne dla mieszkańców Poznania wydarzenie, jakim było Powstanie Wielkopolskie, nie mogło zabraknąć uczniów ZSE. Podziwialiśmy grupy rekonstrukcyjne, uzbrojenie, wysyłaliśmy również pocztę powstańczą. Dopisała też pogoda – było bardzo słonecznie i cieplutko. Uwieńczeniem imprezy był koncert Kayah. Przekonaliśmy się jak można przyjemnie, w dobrej atmosferze i z uśmiechem na twarzy celebrować i upamiętniać święta narodowe a napis przy estradzie „Wolność liczy się w każdym wieku” jest ponadczasowy.
Za udział w wspólnym świętowaniu dziękują: Panie prof. Joanna Koczorowska i prof. Karina Sebzda

szersza relacja: www.fb.com/zse.poznan

Wolność liczy się w każdym wieku!

Wrzesień 17, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Zarządzanie projektami w praktyce

„Zwolnieni z Teorii” dotarli wczoraj do naszej szkoły promując swoją Olimpiadę!
W ZSE były już realizowane w ubiegłych latach 4 projekty Zwolnionych Teorii: promowaliśmy życzliwość , zbieraliśmy fundusze na hospicjum, mówiliśmy NIE zwierzętom w cyrku.

Angażujecie się i działajcie, bo nie ma lepszej szkoły dla Waszych umiejętności niż praktyka!

szczegóły: www.zwolnienizteorii.pl

Zarządzanie projektami w praktyce

Wrzesień 11, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Zapraszamy na zebrania!

Zapraszamy na zebrania!

Wrzesień 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Zintegrowani!

Grunt to dobrze rozpocząć rok szkolny! A najlepszym rozpoczęciem jest dzień bez lekcji! 4 września pierwszoklasiści mieli j zajęcia, podczas których poznawali się i integrowali. Mogli też wykazać się w sportowej rywalizacji klas oraz nauczyć się Belgijki, którą zademonstrowały koleżanki i koledzy ze starszych klas.

Zintegrowani!

Wrzesień 8, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Wystartował kolejny rocznik klasy patronackiej!

Naukę w szkole rozpoczęła kolejna klasa patronacka w zawodzie technik ekonomista. Po uroczystości uczniowie spotkali się z przedstawicielami swoich patronów, którymi są Grant Thornton (Kariera), IKEA Business Service Center, Lorenz Snack-World Kariera, MAN Accounting Center. Dzięki Patronom najlepsi uczniowie z tej klasy będą odbywać dodatkowe płatne staże i uczestniczyć w kursach doskonalących umiejętności.

Wystartował kolejny rocznik klasy patronackiej!

Wrzesień 5, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Życzymy sukcesów!

Prawie 700 uczniów (w tym 160 pierwszoklasistów) rozpoczęło dzisiaj nowy rok szkolny w ZSE. Wszystkim życzymy, aby ten rok przyniósł Wam same sukcesy!

Sukces

Wrzesień 4, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Dołącz do grupy szkolnej ZSE!

Uczniów klas I zapraszamy do grupy szkolnej. Tam znajdziecie wszystkie informacje organizacyjne, komunikaty i zawiadomienia.
W prośbie o dołączenie podajcie obowiązkowo klasę.

https://www.facebook.com/groups/374703122994359/

Dołącz do grupy szkolnej ZSE!

Wrzesień 3, 2018   Komentowanie nie jest możliwe