III miejsce w aktywności

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w XV edycji turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” . W kategorii- „najwyższy wskaźnik aktywności szkoły” w etapie rejonowym zajęliśmy III miejsce. Pamiętaj – Oddając krew ratujesz życie! Dziękujemy i gratulujemy wszystkim Krwiodawcom!

III miejsce w aktywności

Październik 9, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Październik miesiącem różowej wstążki

„Co roku ponad 18 000 kobiet słyszy z ust lekarza diagnozę: RAK PIERSI. Co roku ponad 6 000 kobiet umiera z powodu tego nowotworu. Prawie 10% z nich to Wielkopolanki.”
Nie chcemy, aby były to nasze uczennice, ich matki, siostry i babcie. Dlatego w piątek 5 października zorganizowaliśmy wspólnie z Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu akcję profilaktyczną. Podczas spotkania ze specjalistą panią Agnieszką Jędrzejczak nasze uczennice dowiedziały się jak zbadać swoje piersi (mogły to przećwiczyć na fantomie) i jak o siebie dbać, aby uniknąć nowotworu.
W tym roku szkolnym było to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie dotyczące profilaktyki nowotworów. Kolejne, zarówno dla dziewcząt jak i chłopców już niebawem.

Październik miesiącem różowej wstążki

Październik 9, 2018   Komentowanie nie jest możliwe