Posts from — Grudzień 2018

Święta, święta…

Grudzień 26, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Życzenia świąteczne

Serdeczne życzenia od całej społeczności uczniowskiej: uczniów, grona pedagogicznego i rodziców dla wszystkich absolwentów, przyjaciół i sympatyków naszej szkoły. Niech czas spędzony przy wigilijnym stole umocni Wasze rodziny, przyniesie Wam radość i piękne chwile.

Radosnego kolędowania!

Życzenia świąteczne

Grudzień 22, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Kamil Krotecki stypendystą Prezesa rady Ministrów!

Serdecznie gratulujemy Kamilowi Kroteckiemu z klasy 3R1 uzyskania stypendium Prezesa Rady Ministrów! Kamil uzyskał w roku szkolnym 2017/2018 najwyższą średnią w szkole. Życzymy powtórzenia sukcesu w bieżącym roku szkolnym!

Kamil Krotecki stypendystą Prezesa rady Ministrów! Kamil2 Kamil Krotecki stypendystą Prezesa rady Ministrów!

Grudzień 21, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Samorząd Uczniowski kolęduje…

21 grudnia, z radosną kolędą na ustach, Samorząd Uczniowski złożył dyrekcji szkoły życzenia świąteczne w imieniu wszystkich uczniów. Był opłatek, serdeczne słowa no i uściski, bo dla Remika i niektórych członkiń SU to już ostatnie spotkanie świąteczne w naszej szkole…

Obejrzyj relację

Grudzień 20, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

20 grudnia – oddajemy krew dla Michała z Komornik!

Krew zebrana w naszej szkole w dzisiejszej akcji honorowego krwiodawstwa przeznaczona będzie dla walecznego Michała z Komornik. Wierzymy, że nasza krew da życie!

Akcji honorowego krwiodawstwa towarzyszy akcja edukacyjna Drużyny Szpiku dla klas II.

FB_DruzynaSzpiku FB_krwiodawstwo2018

Grudzień 20, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

#naKanapiewZSE

Projekt, na którym Samorząd Uczniowski pracował od jakiegoś czasu, 18 grudnia ujrzał światło dzienne. Środki na realizację projektu utworzenia kącika wypoczynkowego dla uczniów w holu szkolnym, Samorząd Uczniowski pozyskał w ramach konkursu wniosków w Urzędzie Miasta. Zakupiono i ustawiono kanapy i pufy, z których mogą korzystać uczniowie w wolnych chwilach. W ramach projektu odbyły się także zajęcia z pracownikiem firmy Aquanet p. Grzegorzem Podolskim, dotyczące korzyści z picia wody a w lutym pojawi się „wodopój” z wodą do picia.

#naKanapiewZSE #naKanapiewZSE

Grudzień 19, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Moja pierwsza firma

W dniu 18 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie z przedsiębiorcą p. Andrzejem Nowackim w ramach projektu „Moja pierwsza firma”. Przedsiębiorca przekazał informacje związane z zasadami podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Na spotkaniu pojawiły się również zagadnienia dotyczące zagrożeń i skutków podejmowania działalności gospodarczej, ale na szczególną uwagę zasługują sukcesy, które można odnieść prowadząc działalność gospodarczą.

Moja pierwsza firma

Grudzień 19, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

A po wizycie w Muzeum Czekolady…

Po małej czekoladowej rozpuście – wielki sus do JUMP Areny, gdzie klasa 2e1 wyskakała nadmiar kalorii:) Równowaga utrzymana!

Fotorelacja

Grudzień 18, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Słodkie wspomnienie Świąt

Klasa 2e1 postanowiła rozpocząć przygotowania do Świąt już 13 grudnia. Nie ma świąt bez słodkości, więc uczniowie i uczennice ambitnie podeszli do sprawy i u źródła, czyli w Muzeum Czekolady, pozyskali wszelakie tajniki produkcji tego przysmaku. Świetna zabawa, oryginalne, własnoręcznie przygotowane łakocie na świąteczny stół…

Zobacz relację

Grudzień 18, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Hubert Jeżewski – radnym w Młodzieżowej Radzie Miasta Poznania!

Tylko 36 uczniów szkół ponadgimnazjalnych dostąpiło zaszczytu zostania radnym w MRM. Wśród nich uczeń kl. 3R1 z ZSE Hubert Jeżewski. Hubert, który został w tym roku przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego, ma już na swoim koncie sukcesy w działalności społecznej na rzecz uczniów z pewnością wniesie wiele ciekawych inicjatyw do Rady Miasta. Życzymy sukcesów!

Hubert Jeżewski – radnym w Młodzieżowej Radzie Miasta Poznania!

Grudzień 18, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Sukces Huberta Jeżewskiego!

Hubert Jeżewski z 3R1 zdobył I miejsce w konkursie na wykonanie znaku graficznego upamiętniającego 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. „Wypisz, wymaluj, wyśpiewaj…Powstanie Wielkopolskie”  to cykl konkursów zorganizowanych przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania związanych z 100. rocznicą Powstania Wielkopolskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.
Jednym z nich był konkurs na wykonanie znaku graficznego o tematyce nawiązującej do Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 roku. To właśnie Hubert zaprojektował logo, które wygrało konkurs i uświetniło uroczystą galę upamiętniającą 100 rocznicę Powstania Wielkopolskiego.
Hubertowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zapraszamy również do obejrzenia pokonkursowej wystawy prac uczniów z naszej szkoły, która znajduje się w holu ZSE!
Opiekunem merytorycznym konkursu była p. B. Nowak

Sukces Huberta Jeżewskiego!

Grudzień 18, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Coraz bliżej Święta!

W świąteczne dni magiczna jest miłości moc,
Gdy dzielimy ją w wśród ludzi wokół nas…”

Bombki ekonomiczne, informatyczne, reklamowe i turystyczne – właśnie takie zawieszali Pierwszoklasiści na naszej szkolnej choince.  Nie zabrakło radosnego kolędowania w wykonaniu chóru naszych uroczych i uzdolnionych Śnieżynek, wierszyków do Mikołaja, pełnych tradycyjnych ale i niekonwencjonalnych życzeń. Świąteczna atmosfera już zapanowała w naszym „Staszicu”.
A nasze przesłanie na Święta?
„Najlepsze prezenty ukryte są w sercach!” – podzielcie się tym darem z innymi ludźmi!

Bombka 1E1

Grudzień 17, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Zapraszamy do udziału w akcji!

Zapraszamy do udziału w akcji!

Grudzień 15, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Poczdam po raz drugi! Śladami Marleny Dietrich, Toma Cruise,a i Brada Pitta

W czwartek kolejna grupa uczniów wyruszyła na wycieczkę do Poczdamu. Tym razem w programie oprócz jarmarku bożonarodzeniowego i zwiedzania między innymi letniej rezydencji króla Prus Fryderyka II Wielkiego, czyli rokokowego Pałacu Sanssouci, znalazło się zwiedzanie Muzeum Filmu przy najstarszym na świecie Studio Babelsberg, gdzie w 1912r. powstał pierwszy film.
To właśnie tu karierę zaczynała Marlena Dietrich a swoje filmy kręcili Hitchcock, Polański czy Tarantino. Tutaj powstawały produkcje z udziałem największych gwiazd – Toma Cruise’a, Brada Pitta i wielu, wielu innych i to właśnie tu nasza młodzież wzięła udział w solidnej lekcji języka angielskiego.

Zobacz relację

Grudzień 15, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Doświadczyć historii…

To było fantastyczne przeżycie! Poznać młodych ludzi, których pasją jest historia, dotknąć historycznych przedmiotów, które trzymali w ręku bohaterowie wojen i powstań…
11 grudnia klasy 1i1, 2E1, 4T1 uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami grupy rekonstrukcyjnej SGRH Ad Honores i „1939″ dotyczącym uzbrojenia powstańców wielkopolskich w 1918-19 r. oraz ich przeciwników, żołnierzy niemieckich.
Uczniowie mogli nie tylko posłuchać, obejrzeć ale także dotknąć historycznych przedmiotów. Prelegenci opowiedzieli o umundurowaniu żołnierzy, pokazali broń . Szczególne zainteresowanie wywołały bagnety zakładane na broń palną, powszechnie używane w czasie walk wręcz oraz bagnety niemieckie zakończone piłą, które powodowały dużo większe szkody w organizmie przeciwnika niż standardowe, gładko zakończone modele.
Dziękujemy gościom z grup rekonstrukcyjnych za ciekawą lekcję historii!

Powstanie Wielkopolskie

Grudzień 14, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Cześć i chwała Bohaterom Powstania Wielkopolskiego!

Do rocznicy jeszcze kilkanaście dni ale #naMarszalkowskiej już teraz świętujemy 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Głównym punktem programu było otwarcie wystawy „Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919. Droga Wielkopolan do Niepodległości”, której autorem jest pan Marcin Wiśniewski, kierownik – kustosz Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Pan Krystian Jabłoński – student V roku prawa i IV roku historii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, zaprezentował publikację „Trzemeszno w Powstaniu Wielkopolskim 1918 – 1919″, której jest współautorem. Obydwaj Panowie wzięli udział w uroczystości przygotowanej w ramach obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. Nasze zaproszenie przyjęła także pani Aleksandra Maćkowiak – studentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na kierunku edukacja muzyczna, z którą wspólnie odśpiewaliśmy „Rotę”. Wysłuchaliśmy także w Jej wykonaniu pieśni „Szara piechota” i „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Wzruszenie wzbudziło też wykonanie „Marsylianki Wielkopolskiej” przez Karolinę Steinke z kl. 2e1 i Karolinę Marcinkowską z klasy 2R1.
W naszej uroczystości wzięli także udział uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 74 wraz z opiekunem Mateuszem Zachciałem oraz przedstawiciele dwóch Grup Rekonstrukcji Historycznych „1939” oraz „SGRH Ad Honores”.

Cześć i chwała Bohaterom Powstania Wielkopolskiego!
Zobacz galerię

Grudzień 12, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Już jutro otwarcie!

Była już w Sejmie, była w różnych wielkopolskich szkołach. Będzie i u nas! Wystawa POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918 – 1919. DROGA WIELKOPOLAN DO NIEPODLEGŁOŚCI. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych poznaniaków, a w szczególności mieszkańców dzielnicy Grunwald, do jej obejrzenia!

Już jutro otwarcie!

Grudzień 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Kobiety kobietom!

Dzięki p. Ani Diller, naszej absolwentce i przedsiębiorczej kobiecie, prowadzącej  „Rozwijalnię Kobiet” nasze uczennice z klasy 2R1 (klasa reklamy) mogły z bliska przyjrzeć się jak organizuje się eventy i pomóc w tym trudnym zadaniu. Dzięki Rozwijalni przedsiębiorcze kobiety mogą poszerzyć swoją wiedzę, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz nawiązać owocne biznesowe kontakty.
Warto się rozwijać!

Grudzień 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Ekonomiści się kształcą w Urzędzie Miasta!

Uczestnicy projektu „Moja pierwsza firma” odwiedzili Wydział Działalności Gospodarczej. Nie tylko wysłuchali ciekawych i przydatnych informacji ale mogli także obejrzeć salę obsługi „od kuchni”.
Może założą firmę w przyszłości?
A może będą doradzać innym w tym zakresie?
Wiedza zawsze się przyda! Zdjęcie: Poznań Biznes Partner

Ekonomiści się kształcą w Urzędzie Miasta!

Grudzień 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Uczniowie na podsłuchu!

Ruszyły zajęcia w nowej multimedialnej pracowni językowej wyposażonej w system wspomagający naukę języków obcych w grupie wieloosobowej.
Teraz nauczyciel ma większą możliwość kierowania swojej uwagi na poszczególnych uczniów i dostosowania form nauczania do ich predyspozycji. Mnogość funkcji i wariantów przy zachowaniu prostoty obsługi sprawia, że na nauka języka jest ciekawsza i skuteczniejsza. A już jutro dojeżdżają laptopy do tej pracowni i będą instalowane dodatkowe programy multimedialne.

Uczniowie na podsłuchu!

Grudzień 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Głosujcie na Huberta Jeżewskiego z 3R1!

Nie dość, że to aktywny i przedsiębiorczy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, to jeszcze fantastyczny młody fotograf.
Jego talent jest z pewnością wart wysłania SMS-a i to więcej niż jednego!
Liczymy na wsparcie całej społeczności szkolnej!
Głosujcie i udostępniajcie!

Głosujcie na Huberta Jeżewskiego z 3R1!

Grudzień 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Ludzie z pasją w ZSE!

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Zosią Gizińską z klasy 3R1. Wywiad prowadzi Wojtek Graczyk, z tej samej klasy.

Grudzień 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Cały czas działamy!

Klasa 3R1 przygotowuje się do pracy zawodowej w ramach projektu „Marketing bez zeszytu”. Za nami już szóste zajęcia i coraz więcej zdobytych umiejętności!

Cały czas działamy!
Zobacz galerię

Grudzień 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Na tropach historii i jarmarków bożonarodzeniowych.

Zgodnie z grudniową tradycją nasi uczniowie wyruszyli do Niemiec, łącząc wyprawę historyczną do Poczdamu z odwiedzeniem Weihnachtsmarktu.
Uczniowie klas: 3E2 , 4E1 ,3T1 i 3i1 zwiedzanie rozpoczęli od kolonii rosyjskiej Alexandrowka. Ważnym punktem był też Cecilienfof, w którym odbywała się konferencja poczdamska i przepiękny Pałac Sanssouci. Na koniec – wizyta w dzielnicy holenderskiej i poczucie niepowtarzalnej atmosfery świątecznego jarmarku.

Na tropach historii i jarmarków bożonarodzeniowych.

Grudzień 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

625 listów ma moc!

W dniach 3-6 grudnia na terenie naszej szkoły odbył się Maraton Pisania Listów. Co roku miliony osób z całego świata piszą listy do władz w obronie niesprawiedliwie więzionych lub prześladowanych.
Inicjatorem i koordynatorem XIX już edycji jest międzynarodowa organizacja Amnesty International. Uczniowie ZSE napisali 625 listów w obronie: Ateny Daemi z Iranu, osadzonej w wiezieniu za wypowiadanie się przeciwko karze śmierci; Nonhle Mbuthuma z RPA, prześladowanej za obronę ziemi swych przodków oraz Nawal Benaissa z Maroka skazanej (wyrok w zawieszeniu) za domaganie się poprawy warunków życia.
Co roku, dzięki solidarności społeczności międzynarodowej z poszkodowanymi, udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Jeśli nie zdążyłeś napisać listu lub chcesz pomóc również innym bohaterom Maratonu Pisania Listów, możesz wyrazić swoje poparcie online na stronie https://maraton.amnesty.org.pl/

625 listów ma moc! 625 listów ma moc!

Grudzień 10, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Gratulacje!

Kto powiedział, że technikum to tylko nauka w zawodzie?
Laureaci Nagród Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia sportowe udowadniają, że uczniowie naszej szkoły realizują też swoje sportowe pasje, zdobywając laury na poziomie ogólnopolskim i europejskim.

Nagrody sportowe

Grudzień 9, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Serdecznie gratulujemy awansu!

Serdecznie gratulujemy awansu!

Grudzień 9, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Grudzień 9, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Wkrótce rekrutacja na płatne staże!

Już w styczniu zostanie uruchomiona rekrutacja na płatne staże wakacyjne dla klas II i III w ramach projektu „Kwalifikacje zawodowe kluczem do sukcesu”. Informacji udziela p. Emilia Mendak.
Szczegóły będą publikowane w szkolnej grupie na fb.

Wkrótce rekrutacja na płatne staże!

Grudzień 9, 2018   Komentowanie nie jest możliwe

Spotkał się pilot z pilotem…

Lotnisko dla specjalistów obsługi turystycznej może stać się w przyszłości drugim domem zwłaszcza, jeżeli zostaną rezydentami czy pilotami wycieczek. Ale na tym lotnisku prawdopodobnie byli po raz pierwszy i ostatni. Bramy przed uczniami z klasy 2T1 otworzyła 31 Baza Lotnictwa Taktycznego. Tutaj, na własnej skórze, niektórzy z nich przekonali się czym różni się praca pilota wycieczek od pracy pilota… F16. Wrażenia z katapultowania się i z symulatora lotów z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

Zobacz film

Grudzień 9, 2018   Komentowanie nie jest możliwe