Posts from — Kwiecień 2019

Żegnamy klasy IV!

Najlepsi i wyróżniający się sportowcy, wzorowi, bardzo dobrzy i dobrzy uczniowie, najaktywniejsze działaczki szkolnego wolontariatu oraz wyróżniający się członkowie Samorządu Uczniowskiego ZSE z klas IV odebrali 26 kwietnia nagrody za swoje zasługi. Nagrodę otrzymał także Łukasz Borowiak za najwyższą średnią w szkole. Wszystkim absolwentom składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia na egzaminach i w dalszej karierze!

Żegnamy klasy IV!

Kwiecień 27, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Zebrania z rodzicami

Informujemy, że zebrania z rodzicami, zaplanowane na dzień dzisiejszy, nie odbędą się.

Kwiecień 24, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Kwiecień 20, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Nowy

Podczas Drzwi Otwartych Samorząd Uczniowski ZSE zaprezentował się w nowych bluzach – był inicjatorem ich zakupu i zaprojektował nadruk. Ktoś jeszcze chętny? Kontakt przez fanpage Samorządu www.facebook.com/suekonomika

Nowy

Kwiecień 16, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Serdecznie dziękujemy za udział w Drzwiach Otwartych!

Absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych tłumnie przybyli 12 kwietnia na Drzwi Otwarte 2019. Przekazaliśmy im informacje o ofercie na nowy rok szkolny, w tym o nowych zawodach: techniku rachunkowości i techniku programiście. Ponad 30 uczniów „Staszica” zaangażowało się w oprowadzanie Gości po naszej szkole i dzielenie się doświadczeniami z nauki w swoim zawodzie. Serdecznie dziękujemy i Gościom i naszym uczniom.

Serdecznie dziękujemy za udział w Drzwiach Otwartych!

Kwiecień 14, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Jak Staszek i Pan Widoczny zostali przyjaciółmi…

Pomysł na zajęcia projektowe „Marketing bez zeszytu” zrodził się dokładnie rok temu. Agencja „Widoczni” zareagowała na ten pomysł bardzo entuzjastycznie i udzieliła nam merytorycznego wsparcia. Dzięki projektowi 11 chętnych uczniów z klasy 3R1 w zawodzie technik organizacji reklamy poznawało tajniki marketingu internetowego. 5 kwietnia pożegnaliśmy Mistrzynię w tej dziedzinie Anię Zalewską – która doskonale sprawdziła się w roli nauczycielki.
Na ostatnich zajęciach – jak przystało na pożegnanie – były słodkości i podziękowania, ale także solidna dawka wiedzy o tym jak napisać atrakcyjne CV do agencji reklamowej, jak opisać swoje umiejętności i na co zwracać uwagę na rozmowie rekrutacyjnej. Przed uczniami jeszcze wizyta u „Widocznych” na początku czerwca. „Widoczni” – DZIĘKUJEMY!

Jak Staszek i Pan Widoczny zostali przyjaciółmi…

Kwiecień 14, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Jak zapłacić mniej podatku…

Jagoda, Jeszcze nie tak dawno nasza uczennica, dzisiaj studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, kształci swoich następców. Z przyjemnością przywitaliśmy Ją jako prowadzącą zajęcia w naszej szkole – zdradziła uczniom sekretne sposoby, jak legalnie zapłacić mniej podatku!
Zdjęcie ze strony: Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości KONTO

Jak zapłacić mniej podatku…

Kwiecień 13, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Kolejne zaproszenie dla informatyków!

Tym razem informatycy z klasy IV wyruszyli na spotkanie do firmy Talex S.A. Spotkanie, oprócz zwiedzania Data Center – Centrum Przetwarzania Danych, Service Desku, Help Desku, montowni sprzętu IT, zawierało także ważną dla uczniów część – informacje o zasadach rekrutacji do firmy, ważnych elementach CV i rozmowy rekrutacyjnej.
O firmie Talex możecie przeczytać tutaj: https://www.talex.pl/pl/informacje/

Kolejne zaproszenie dla informatyków!

Kwiecień 13, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Ścieżka kariery dla informatyków

To już ostatni moment dla maturzystów, aby zacząć myśleć o tym, co dalej… Jedną z możliwości kariery zawodowej przedstawili klasom informatycznym przedstawiciele Grupa TENSE. W ofercie pojawiła się propozycja płatnego stażu wakacyjnego związanego z pozycjonowaniem stron internetowych. Nie zabrakło porad dotyczących rekrutacji i planowania kariery. SEO, inaczej znane jako pozycjonowanie stron jest stosunkowo młodą branżą na rynku – ma około 15 lat. Stąd wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z jej istnienia, natomiast należy podkreślić, że jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż – w Polsce i na Świecie. Ludzie, którzy znają zasady działania algorytmów wyszukiwarek i wiedzą co zrobić, aby podnieść pozycje strony w wynikach wyszukiwania już dziś są atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy – zarówno w agencjach interaktywnych, jak i bezpośrednio w działach SEO dużych korporacji. Umiejętność pozycjonowania stron gwarantuje zatem pewność zatrudnienia. Co więcej, nieograniczone możliwości rozwoju oraz bardzo atrakcyjne wynagrodzenie już na samym początku kariery w tej branży.

Ścieżka kariery dla informatyków

Kwiecień 13, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

To nie prima aprilis!

1 kwietnia dziewczęca reprezentacja „Staszica” w piłce koszykowej rozegrała sparing z uczennicami V LO. Po kilkumiesięcznej przerwie nasze zawodniczki rewelacyjnie poradziły sobie z obroną przeciwniczek. Weronika Górczak z klasy 3E2 wyróżniała się niezwykłą skutecznością rzutów zarówno za 2 jak i za 3 punkty. Reprezentantki „Staszica” wygrały mecz pokonując przeciwniczki 36:23.

To nie prima aprilis!

Kwiecień 12, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Dzień Przedsiębiorczości

20 marca klasa 1e1 miała okazję poznać swojego Patrona podczas wizyty związanej z Dniem Przedsiębiorczości. Uczniowie poznali strukturę firmy, zadania poszczególnych działów oraz obowiązki na stanowiskach pracy.
Dzień Przedsiębiorczości to program jednodniowych wizyt w firmach bądź instytucjach, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Udział w programie ma pomóc uczniom w świadomym planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.
Serdecznie dziękujemy firmie MAN Accounting Center.    [Read more →]

Kwiecień 11, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości

Z przyjemnością informujemy, że do etapu wojewódzkiego konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości, organizowanego przez Młodzieżowe Forum Business Center Club zakwalifikowało się aż 6 zespołów z naszej szkoły. Zadanie konkursowe na wcześniejszym etapie polegało na zaprojektowaniu kampanii promocyjnej dla wybranej firmy.


NZP

Kwiecień 11, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Drzwi Otwarte – informacja

Informujemy, że Drzwi Otwarte odbędą się w wyznaczonym terminie jednak, ze względu na protest nauczycieli, będą one miały w tym roku ograniczoną formułę. Prosimy o przybycie nie wcześniej niż 15 min przed wyznaczoną godziną spotkania (16.30 – absolwenci gimnazjum, 18.30 – absolwenci szkół podstawowych)

Kwiecień 10, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Komunikat

Informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w dniach 8-9 kwietnia 2019 r.  są dostępne w dzienniku elektronicznym Librus. Ewentualne dalsze informacje związane z akcją strajkową, będą również przekazywane w podobny sposób.

Dyrekcja ZSE

Kwiecień 7, 2019   Komentowanie nie jest możliwe