Posts from — Maj 2019

Wizyta czy wizytacja?

Klasa Patronacka 1e1 podczas pierwszego roku nauki poznaje swoich Patronów, odwiedzając siedzibę każdego z nich. Za nimi już wizyta w MAN Accounting Center a teraz przyszła kolej na Lorenz Snack-World Kariera - centrum finansowe Lorenz Services czyli Księgowość, IT, Controlling i Administrację. Oczywiście nie była to wizyta ani wizytacja…  Wpadliśmy w odwiedziny do przyjaciół naszej szkoły. Zdjęcie ze strony Lorenz Services.

Wizyta czy wizytacja?

Maj 28, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Co to jest SAP, jak go obsłużyć i do czego wykorzystać?

Systemanalyse und Programmentwicklung lub z języka angielskiego: Systems Applications and Products in Data Processing - to właśnie jego obsługę ćwiczyła klasa 3e1 podczas warsztatów firmie patronackiej Lorenz Snack-World Kariera. Jest to ważne narzędzie pracy dla osób planujących swoją karierę zawodową w centrach finansowo-księgowych, tak więc umiejętności związane z SAP-em będą stanowiły dodatkowy atut przy ubieganiu się o pracę.

Oprogramowanie SAP ERP obsługuje takie zagadnienia jak: finanse, controlling, zarządzanie zasobami ludzkimi, logistyka, a także dodatkowe pakiety dedykowane dla kilkunastu branż.
Z SAP możemy więc zarówno zarządzać listą płac, planować szkolenia, dbać o rachunkowość, dostawy towarów czy sprzedaż, jaki i przeprowadzać wszechstronne analizy.

Co to jest SAP, jak go obsłużyć i do czego wykorzystać?

Maj 23, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

ANGLISTA roku 2018/2019!

Przedstawiamy Konrada Bisa z klasy 4e1, zdobywcę:
- 1 miejsca w województwie wielkopolskim i 38 w kraju w ogólnopolskim konkursie English Ace w swojej kategorii wiekowej,
- 9 miejsca w województwie wielkopolskim i 169 w kraju w ogólnopolskim konkursie English High Flier organizowanym przez firmę Łowcy Talentów Jersz
- 1 miejsca wśród naszych uczniów w szkolnym etapie 43 Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu.
Serdecznie gratulujemy sukcesów!

ANGLISTA roku 2018/2019!

Maj 22, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Najlepsza specjalistka od finansów uczy się w naszej szkole!

Z przyjemnością informujemy, że w Wielkim Finale „Finansomania Junior – Konkurs Wiedzy o Finansach” I miejsce zajęła Natalia Pawlaczyk z ZSE! Wśród finalistów znalazł się także Patryk Kluj – także z naszej szkoły. Finał i wręczenie nagród odbyły się w murach organizatora – Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Natalii i Patrykowi serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

Maj 21, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Zapraszamy Rodziców!

Zapraszamy Rodziców!

Maj 20, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Uwaga! Kandydaci do klas I

Przypominamy, ze po wypełnieniu wniosku elektronicznego na stronie http://nabor.pcss.pl/poznan należy wniosek wydrukować i dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru do 31 maja 2019. Wniosek powinien być podpisany przez rodzica/opiekuna prawnego.

Maj 18, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Jak w ZSE świętowaliśmy w 2004r. wejście Polski do UE?

Administrator szukał w swoich przepastnych archiwach fotograficznych i w końcu znalazł! Oto ono – zdjęcie z uroczystości z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej wykonane 15 lat temu! Było oczywiście uroczyste przecięcie wstęgi i wspólne symboliczne „wejście” do Unii Europejskiej.

Jak w ZSE świętowaliśmy w 2004r. wejście Polski do UE?

Maj 5, 2019   Komentowanie nie jest możliwe