Posts from — Czerwiec 2019

Dobra wiadomość dla absolwentów „Staszica”!

Wystartował nasz profil na LINKEDIN! Pamiętajcie o tym tworząc swoje internetowe CV na tym portalu – warto w wykształceniu wpisać właściwą szkołę.

https://www.linkedin.com/school/19166093

Dobra wiadomość dla absolwentów "Staszica"!

Czerwiec 22, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Koncert „STAŚKI 2019″

Żadna gala nie może obyć się bez koncertu, tym bardziej, że statuetkę STAŚKA 2019 w kategorii „Artysta roku” zdobyła nasza utalentowana muzycznie uczennica Karolina Steinke, zdobywczyni I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej. W duecie z Karoliną Marcinkowską, zdobywczynią I nagrody w Konkursie Monologu Filmowego w Kinie Anglojęzycznym i Piosenki Anglojęzycznej organizowanym przez Studio Aktorskie STA w Poznaniu, wykonały piosenkę „Shallow” Lady Gagi i Bradleya Coopera.

Koncert "STAŚKI 2019"

Czerwiec 21, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

STAŚKI 2019!

Piękna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego miała w tym roku wyjątkową oprawę: były wieczorowe kreacje prowadzących, odpowiednia muzyka, światła i koncert na zakończenie.
STAŚKAMI 2019 zostali nagrodzeni przez uczniów:
- kategoria: „Niewyczerpana energia” – p. Renata Bednarska
- kategoria: „Pomocna dłoń” – p. Renata Bednarska
- kategoria: „Zawodowiec roku” – p. Anna Domeradzka
STAŚKAMI 2019 zostali nagrodzeni przez nauczycieli:
- kategoria: „Społecznik” – Oliwia Kulas
- kategoria: „Oaza spokoju” – Michał Koberski
- kategoria: „Artysta roku” – Karolina Steinke
Gratulujemy nagrodzonym i nominowanym a Samorządowi Uczniowskiemu ZSE dziękujemy za wspaniałą organizację.

STAŚKI 2019! STAŚKI 2019!

Czerwiec 20, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Z gościem specjalnym…

Po raz pierwszy w dziejach szkoły można było zapozować do zdjęcia ze Stanisławem Staszicem i wysłuchać wywiadu z szacownym Patronem. Poznajcie wyróżnionych uczniów, których na uroczystości zakończenia roku szkolnego oklaskiwał Staszic. Mamy nadzieję, że uchwyciliśmy w obiektywie wszystkich.
Autorzy zdjęć: Dawid Łyszczarz, Mateusz Stanisławski

Z gościem specjalnym...

Zapraszamy do galerii

Czerwiec 20, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Jak „wyśpiewać” wyjazd do Irlandii?

Z wielką przyjemnością informujemy że Karolina Marcinkowska z klasy 2R1 (reklama) wygrała III edycję Konkursu Monologu Filmowego w Kinie Anglojęzycznym i Piosenki Anglojęzycznej organizowanego przez Studio Aktorskie STA w Poznaniu. Finał konkursu odbył się 14 czerwca. Karolina wspaniale zaśpiewała utwór Runnin’ z repertuaru Beyonce i w nagrodę pojedzie na dwutygodniowy kurs języka angielskiego w Northwest Academy w Derry w Irlandii Północnej. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Jak "wyśpiewać" wyjazd do Irlandii?

Czerwiec 17, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

O wymianie polsko-niemieckiej jeszcze słów kilka…

Ostatni dzień pobytu niemieckich uczniów w naszej szkole był bardzo intensywny, więc dla rozrywki uwięziliśmy mieszane polsko-niemieckie drużyny w dwóch ESCAPE ROOMach, z których mogli wydostać się rozwiązując wspólnie liczne zagadki. Jak widać – nikt nie marnował cennego czasu…

O wymianie polsko-niemieckiej jeszcze słów kilka...

Czerwiec 16, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Zwycięski sparing

W piątek 14 czerwca Reprezentacja Piłkarzy Ręcznych „Staszica” rozegrała ostatni w roku szkolnym 2018/2019 sparing . Tym razem gościliśmy w IV LO. Chłopcy wykazali się dobrą kondycją i wygrali spotkanie. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Patryk Kuczyński, który zaprezentował dużą skuteczność rzutową w wykańczaniu akcji ofensywnych, Bartłomiej Balawender, którego defensywa była bardzo szczelna oraz nasz niezawodny bramkarz Oskar Piotrowski. W roli sędziego spotkania wystąpił wieloletni zawodnik MKS-u Mateusz Dryjer. Dziękuję zawodnikom za kolejny rok pracy w budowaniu zgranego zespołu. ZSE reprezentowali: Mateusz Dryjer, Wojciech Filipowski, Patryk Kuczyński, Bartłomiej Balawender, Maciej Pietrzak, Oskar Piotrowski, Jakub Zawodni i Szymon Michalski.

Zwycięski sparing

Czerwiec 16, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Ważne informacje dla kandydatów

Ważne informacje dla kandydatów

Czerwiec 16, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Rozważna ekonomistka i romantyczna humanistka!

Z przyjemnością informujemy, iż nasza uczennica Klaudia Sobek z klasy 2E1 dała się poznać jako autorka tak dobrych wierszy, iż 8 czerwca 2019 otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie XXIII Lednicka Wiosna Poetycka. Klaudii gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych (i nie tylko) sukcesów.

Rozważna ekonomistka i romantyczna humanistka!

Czerwiec 15, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Kim jest Krzysztof Blimel?

Wykładowca w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce, Wyższej Szkole Bankowej, biegły rewident, doskonały księgowy, właściciel kancelarii rachunkowej… Dla nas jednak jest przede wszystkim ABSOLWENTEM ZSE, którego chętnie gościmy w naszych murach. Tym razem Krzysztof odwiedził klasę 3e2 z okazji Dnia Księgowego i opowiedział o swojej pasji do rachunkowości i swoim zawodzie. Dziękujemy!

Kim jest Krzysztof Blimel?

Czerwiec 15, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Podziękowanie!

Wszystkim, którzy brali udział w organizowanym po raz pierwszy Konkursie PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu, serdecznie gratulujemy podjęcia wyzwania!
Życzymy sukcesów w kolejnych edycjach! Konkurs jest w pełni przeprowadzony za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com a opiekunem uczniów jest p. Przemysław Głowacz.

Podziękowanie!

Czerwiec 14, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Szkoda się żegnać…

Zakończył się roczny projekt „Marketing bez zeszytu” prowadzony w naszym technikum przez specjalistkę od marketingu internetowego Anię Zalewską z agencji „Widoczni”. Uczestnicy projektu 7 czerwca odwiedzili siedzibę firmy, poznali sympatycznych pracowników, a wśród nich Bartka – absolwenta ZSE. Był „sprawdzian” z wiedzy (wszyscy zdali!), pyszne ciasto z rabarbarem upieczone mamę Asi, truskawki (mniam!) i okazja do sprawdzenia umiejętności sportowych: Zosia (Mistrzyni Wielkopolski) kontra „Widoczny” – Mistrz Gminy. Rywalizowały ze sobą też dwa zespoły „piłkarzy”
Do zobaczenia „Widoczni”!

Szkoda się żegnać... Szkoda się żegnać...

Czerwiec 14, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

I jeszcze kilka wspomnień z naszej polsko-niemieckiej wymiany…

Poznań zrobił wspaniale wrażenie na naszych gościach. Nie tylko Stary Rynek, ale i plaże nad Wartą oraz Śródka, pozostaną w pamięci niemieckich uczniów jako oryginalne miejsca, przepełnione zielenią i miłym klimatem. Jak myślicie, co najbardziej podobało się naszym Przyjaciołom w Poznaniu?

I jeszcze kilka wspomnień z naszej polsko-niemieckiej wymiany...

Czerwiec 13, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

JA+TY=MY

W czwartek 6 czerwca na naszej szkolnej plaży odbyło się World Cafe, w którym wzięły udział 4 polsko-niemieckie grupy. Uczniowie spotkali się, aby zastanowić się nad następującymi kwestiami:
- czy nasza wspólna historia dzieli czy łączy?
- czego możemy nauczyć się z historii?
- czym są stereotypy?
- jak można wyzbyć się stereotypów?
Kilka przemyśleń możecie przeczytać w naszym fotomateriale.

JA+TY=MY

Czerwiec 12, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Refleksja nad wspólną, trudną historią…

W środę 5.06. grupa polsko-niemiecka wybrała się do Muzeum Auschwitz-Birkenau w ramach realizacji wspólnego programu wymiany uczniowskiej. Wizyta w tym szczególnym miejscu pamięci skłoniła wszystkich uczestników wycieczki do zadumy i refleksji nad trudną wspólną historią naszych krajów. Obrazy, które zobaczyliśmy, pozostaną na zawsze w naszej pamięci.
Bezpośrednie spotkanie z osobą, która przeżyła w dzieciństwie ten koszmar, oraz lekcja historii w byłym obozie koncentracyjnym i zobaczenie tego miejsca na własne oczy, dały wiele bodźców do późniejszych dyskusji i wymiany spostrzeżeń.

Refleksja nad wspólną, trudną historią...

Czerwiec 11, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Wyróżnienia nie tylko dla uczniów ale także i dla nauczycieli!

Gratulujemy p. Martynie Dzwoniarek, nauczycielce przedmiotów ekonomicznych, zdobycia wyróżnienia w konkursie na scenariusz lekcji o giełdzie. Pani Dzwoniarek odebrała nagrodę na uroczystej gali w Warszawie.

Wyróżnienia nie tylko dla uczniów ale także i dla nauczycieli! Wyróżnienia nie tylko dla uczniów ale także i dla nauczycieli! .

Czerwiec 11, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Jak nasza polsko-niemiecka ekipa spędzała wolny czas?

Zespół Szkół Ekonomicznych kontra Max-Weber-Berufskolleg Düsseldorf (MWBK)

Jak nasza polsko-niemiecka ekipa spędzała wolny czas?

Czerwiec 10, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

List gratulacyjny

Cieszymy się, gdy otrzymujemy takie listy!

List gratulacyjny

Czerwiec 10, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

II dzień wymiany polsko-niemieckiej w ZSE

We wtorkowe popołudnie 4 czerwca uczniowie odbyli lekcję wspólnej historii w ramach spotkania z Panią Teresą Tokłowicz, której dzieciństwo przypadło na czas II wojny światowej. Pani Teresa opowiedziała o swoich bardzo trudnych doświadczeniach zdobytych w obozie przesiedleńczym w Potulicach, gdzie jako dziesięcioletnia dziewczynka została przesiedlona w 1941 roku. Uczniowie nie kryli wzruszenia i z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się relacji świadka wydarzeń okresu wojennego. Spotkanie było przygotowaniem do wspólnego i trudnego dla wszystkich uczestników zwiedzania Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

historia

Czerwiec 8, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Jak pracuje się w Poznaniu w interkulturowym środowisku?

Relacja uczestników wymiany polsko-niemieckiej .
„Wtorek rozpoczęliśmy pracowicie na warsztatach przygotowanych dla naszej polsko-niemieckiej grupy w firmie FRANKLIN TEMPLETON INVESTMENTS
Uczniowie mieli możliwość poznać specyfikę firmy oraz jej międzynarodowy charakter. W warsztatowy sposób mogliśmy porównać podejście pracowników i pracodawców do swoich zadań zawodowych w Indiach, w Niemczech i w Polsce”
Wir besuchen Franklin Templeton Investmets mit unsere Gäste aus Max-Weber-Berufskolleg Düsseldorf (MWBK)

O gospodarzu spotkania możecie przeczytać tutaj: https://www.franklintempleton.pl/…/o-n…/nasza-firma/o-firmie

Jak pracuje się w Poznaniu w interkulturowym środowisku?

Czerwiec 8, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Jak smakują sławne polskie pierogi?

Uczniowie biorący udział w wymianie polsko-niemieckiej pokazują gościom z Dusseldorfu polską kulturę i polskie zabytki. Nie zabrakło oczywiście zabaw integracyjnych i zwiedzania szkoły.
Nie można też dobrze poznać Polski bez degustacji sławnych polskich pierogów…

Jak smakują sławne polskie pierogi?

Czerwiec 8, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Czekając na lato otwieramy szkolną plażę!

lato

Czerwiec 7, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Myśleć globalnie, działać lokalnie!

23.05.2019 odbyły się w naszej szkole warsztaty podsumowujące roczny projekt „Szkoła Humanitarna” realizowany przez Polską Akcję Humanitarną. Uczniowie i uczennice mieli okazję po raz kolejny podyskutować o problemach globalnych oraz zaprojektować działania dla obszaru lokalnego.
Działo się… W przyszłym tygodniu spodziewajcie się ciekawych akcji przygotowywanych przez uczestniczki i uczestników projektu!!!
Projekt koordynuje p.Katarzyna Juraszyk

Myśleć globalnie, działać lokalnie!

Czerwiec 6, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Terminy egzaminów zawodowych!

Absolwenci są proszeni o osobiste sprawdzenie, kiedy i na której zmianie piszą – listy znajdziecie koło pokoju nauczycielskiego.

Czerwiec 6, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Herzlich willkommen in Posen!

Serdecznie witamy w Poznaniu!
Od wczoraj gościmy #naMarszalkowskiej uczniów partnerskiej szkoły Max-Weber-Berufskolleg z Dusseldorfu w ramach programu Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Życzymy gościom i naszym uczniom biorącym udział w projekcie miłych wrażeń i nabycia nowych kompetencji.

Relacja z pierwszego dnia

Czerwiec 6, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

„Cały wielki świat, jeden wąski most…” Miej odwagę i wyruszaj w drogę!

Poznań (Polska) – Raanana (Izrael) Wymiana 25.05.19 – 01.06.19

Relacja Karoliny, Eweliny, Martyny, Wiktorii i Nikoli uczestniczących w wymianie pod bacznym okiem p.Karoliny Przybylskiej.

„Kochani, w związku z tym, że jesteśmy już na ostatniej prostej, a na horyzoncie wakacje, pewnie nie zauważyliście naszej nieobecności. Dzięki inicjatywie Urzędu Miasta Poznania oraz Municipality of Raanana wyjechaliśmy na wymianę z dwoma izraelskim szkołami. Partnerstwo między naszymi miastami do tej pory miało bardzo oficjalny charakter, ale dzięki nam stanie się na pewno bardziej widoczne dla zwykłych obywateli.
Nasi izraelscy gospodarze zadbali, aby wypełnić każdą sekundę pobytu, co oznaczało moc wrażeń, ale też konieczność sięgnięcia do rezerw energetycznych.     [Read more →]

Czerwiec 6, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Międzynarodowe środowisko pracy czyli co się robi w base camp i meeting room’ie?

Klasa 1e1 poznała firmę kolejnego Patrona – Ingka Business Service Center (dawniej: IKEA BSC- centrum finansowo-księgowe oraz HR-owe, obsługujące sklepy IKEA w całej Europie). Uczniowie obejrzeli prezentację o poszczególnych działach, zwiedzili ją i poznali zasady pracy w firmie. Ingka stawia na stworzenie pracownikom optymalnych warunków do efektywnej pracy – swoje zadania zawodowe mogą oni wykonywać w wybranych przez siebie miejscach a do spotkań zespołów są przeznaczone specjalne meeting room’y. Wypoczynkowi służą pokoje wyciszenia (Quiet room) , gdzie można nawet sobie uciąć krótką drzemkę… W INGK pracują osoby kilkunastu narodowości, stąd bardzo ważna jest tutaj znajomość języków obcych.
Podczas gry uczniowie zapoznali się także z zakresem czynności i zadań zawodowych pracowników w poszczególnych działach.

Międzynarodowe środowisko pracy czyli co się robi w base camp i meeting room’ie?

Czerwiec 5, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Uczniowie przy tablicy

Przedstawiciele MAN Accounting Center, zorganizowali dla klasy, której patronuje firma, warsztaty z zaawansowanych funkcji Excela. A podczas nich między innymi ćwiczono zastosowanie tablic (oczywiście przestawnych). Biegła znajomość Excela jest jednym z wymagań, jakie trzeba spełnić, pracując w centrach nowoczesnych usług biznesowych.

Uczniowie przy tablicy

Czerwiec 2, 2019   Komentowanie nie jest możliwe