Myśleć globalnie, działać lokalnie!

23.05.2019 odbyły się w naszej szkole warsztaty podsumowujące roczny projekt „Szkoła Humanitarna” realizowany przez Polską Akcję Humanitarną. Uczniowie i uczennice mieli okazję po raz kolejny podyskutować o problemach globalnych oraz zaprojektować działania dla obszaru lokalnego.
Działo się… W przyszłym tygodniu spodziewajcie się ciekawych akcji przygotowywanych przez uczestniczki i uczestników projektu!!!
Projekt koordynuje p.Katarzyna Juraszyk

Myśleć globalnie, działać lokalnie!

Czerwiec 6, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Terminy egzaminów zawodowych!

Absolwenci są proszeni o osobiste sprawdzenie, kiedy i na której zmianie piszą – listy znajdziecie koło pokoju nauczycielskiego.

Czerwiec 6, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Herzlich willkommen in Posen!

Serdecznie witamy w Poznaniu!
Od wczoraj gościmy #naMarszalkowskiej uczniów partnerskiej szkoły Max-Weber-Berufskolleg z Dusseldorfu w ramach programu Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Życzymy gościom i naszym uczniom biorącym udział w projekcie miłych wrażeń i nabycia nowych kompetencji.

Relacja z pierwszego dnia

Czerwiec 6, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

„Cały wielki świat, jeden wąski most…” Miej odwagę i wyruszaj w drogę!

Poznań (Polska) – Raanana (Izrael) Wymiana 25.05.19 – 01.06.19

Relacja Karoliny, Eweliny, Martyny, Wiktorii i Nikoli uczestniczących w wymianie pod bacznym okiem p.Karoliny Przybylskiej.

„Kochani, w związku z tym, że jesteśmy już na ostatniej prostej, a na horyzoncie wakacje, pewnie nie zauważyliście naszej nieobecności. Dzięki inicjatywie Urzędu Miasta Poznania oraz Municipality of Raanana wyjechaliśmy na wymianę z dwoma izraelskim szkołami. Partnerstwo między naszymi miastami do tej pory miało bardzo oficjalny charakter, ale dzięki nam stanie się na pewno bardziej widoczne dla zwykłych obywateli.
Nasi izraelscy gospodarze zadbali, aby wypełnić każdą sekundę pobytu, co oznaczało moc wrażeń, ale też konieczność sięgnięcia do rezerw energetycznych.     [Read more →]

Czerwiec 6, 2019   Komentowanie nie jest możliwe