Posts from — Listopad 2019

Wszechstronny rozwój

Uczniowie „Staszica” biorą udział w projekcie Filmoteka Szkolna, wprowadzającym elementy edukacji filmowej do programu nauczania. Główne elementy projektu to warsztaty i wykłady – pierwsze zajęcia odbyły się 26 listopada w kinie „Muza” i przebiegały pod tytułem „Mistyfikacja czy gra z wizerunkiem człowieka?” a ich celem było stworzenie prac graficznych przedstawiających współczesną młodzież. Uczniowie są już w trakcie przygotowywania filmu o takiej właśnie tematyce.

Filmoteka1 Filmoteka2

Listopad 27, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Dotknąć historii…

W dniu 22 listopada klasa G_1T1 podróżowała szlakiem zabytków i historii Warszawy, która jak zwykle zachwycała swoimi walorami kulturowymi. Przyszli piloci i przewodnicy turystyczni dowiedzieli się o nich sporo, spacerując po Parku Łazienkowskim i Starówce. Historię martyrologii społeczeństwa Warszawy poznali podczas wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego a w ostatniej części wycieczki jej uczestnicy pobawili się w różne doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik,
Każdy mógł poczuć się na chwilę Faradayem albo Einsteinem. Szkoda , że był to tylko jednodniowy wypad – uczniowie obiecują, że chętnie tu jeszcze wrócą.

Warszawa

Listopad 24, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Zapraszamy Rodziców!

 Zapraszamy Rodziców!

Listopad 22, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Potwierdzamy – było superkreatywnie!

Udział w „Zawodowej Łamigłówce – od pomysłu do sukcesu”, organizowanej przez Centrum Doradztwa Zawodowego był niezapomnianym przeżyciem! W ciągu 3 dni powstały i zostały przetestowane a także zaprezentowane prototypy 5 superkreatywnych gier planszowych. No i oczywiście współpraca z koleżankami i kolegami z Zespołu Szkół Łączności była prawdziwą przyjemnością.

 Potwierdzamy - było superkreatywnie!

Listopad 21, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Zwierzakom…

Tradycyjnie już Samorząd Uczniowski ZSE wspiera psiaki ze schroniska. Kupując przepyszne ciasta mogliście także dołożyć swoją „cegiełkę”. Coś nam mówi, że Mamy Mateusza i Mikołaja także miały swój udział w produkcji smakołyków. Dziękujemy!

Zwierzakom…

Listopad 21, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Dzień Pluszowego Misia

Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się w dobroczynną akcję zbierania zabawek dla dzieci z poznańskich szpitali . Pluszowy miś – zabawka- ma ponad sto lat a 25 listopada obchodzimy kolejną rocznicę jego „narodzin”. Miś, kojarzący się z ciepłem i dobrocią stał się symbolem akcji zbierania zabawek dla dzieci przebywających w szpitalach.

Dzień Pluszowego Misia

Listopad 21, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

List od Ministra Edukacji Narodowej

„Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”. W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
Z poważaniem, Anna Ostrowska, Rzecznik Prasowy MEN

szkoła do hymnu

Listopad 19, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Kwalifikacja dziewcząt do finału!

Finalistki

W ostatnim czasie odbyła się Drużynowa Licealiada w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Drużyna męska zakończyła rywalizację na poziomie grupowym, natomiast nasze ubiegłoroczne brązowe medalistki Mistrzostw Wielkopolski, pewnie zwyciężyły I i II etap rozgrywek sportowych, gwarantując sobie spokojny udział w finale Mistrzostw Poznania.       [Read more →]

Listopad 18, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Wolontariat z Santander Leasing

To było fantastyczna okazja, aby zaczerpnąć z doświadczeń i obserwować w akcji pracowników Patrona klasy rachunkowości G_1Ra1.
Organizacja przedstawienia dla dzieci z domów dziecka, w którym pracownicy Santander Leasing zostali aktorami, prowadzenie zabaw dla dzieci, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków dla małych księżniczek, robienie „tatuaży” i wiele innych atrakcji, to było wielkie wyzwanie dla firmy, która na co dzień zajmuje się zupełnie inną „poważną” działalnością.
Cieszymy się, że 17 listopada nasi uczniowie mogli być częścią tego charytatywnego przedsięwzięcia. Okazało się, że mają fantastyczne podejście do maluchów  a przy okazji okazało się, że w każdym z nich drzemie dziecko.

Listopad 17, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Arena zawodów

Targi edukacyjne szkół zawodowych na stałe już wrosły w krajobraz edukacyjny Poznania. Nasze zawody uczniowie szkół podstawowych mogli znaleźć az na trzech wyspach. Na każdej z nich mogli wypróbować z jakimi zadaniami zawodowymi mierzą się absolwenci zawodów: technik programista, informatyk, ekonomista, technik rachunkowości, reklamy czy obsługi turystycznej.

Arena zawodów
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Listopad 17, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Piłkarze Ręczni ZSE na podium poznańskiej licealiady!

ręczna
15 listopada w hali sportowej Chwiałka został rozegrany Finał Licealiady Piłki Ręcznej Chłopców Piłkarze ręczni Staszica po wyjściu z II etapu zostali ustawieni w tabeli z ZSGD i z nimi rozegrali pierwszy mecz a kolejny z Zespołem Szkół Samochodowych, z którym od kilku lat rywalizowaliśmy w grze. Dzięki pracy całego zespołu wywalczyliśmy III miejsce na podium.   [Read more →]

Listopad 16, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Szykuje się dobre leżakowanie

Prezent od Patrona klasy rachunkowości dostępny dla wszystkich uczniów! Już na wiosnę leżaki będą stały na szkolnej plaży
#klasapatronacka #santanderleasing #prezentdlawszystkich #namarszalkowskiej

leżaki

Listopad 16, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

6 zawodów na 3 wyspach!

Zapraszamy na targi szkół zawodowych „Arena Zawodów”, na których możecie zdobyć informacje o naszej ofercie edukacyjnej.

6 zawodów na 3 wyspach!

Listopad 15, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Klasy pierwsze reklamy w akcji!

Szykuje się coś ciekawego! Klasy pierwsze w zawodzie technik reklamy podpatrywaliśmy podczas sesji zdjęciowej.
Kreatywność to bardzo ważna cecha w reklamie, więc warto ją rozwijać od samego początku.
Z niecierpliwością czekamy na efekty ich projektu!

reklama reklama1

Listopad 13, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

30 lat konwencji o prawach dziecka!

Każdemu dziecku, niezależne od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują się takie same prawa. Dlatego też, już od wielu lat, angażujemy się w zbiórkę środków finansowych dla dzieci w Syrii.
W tym roku zebraliśmy 360 zł, wierząc, że każda złotówka się liczy.
DZIĘKUJEMY! Klasa 4E2

unicef

Listopad 12, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Co słychać na wymianie?

Czy trzeba być koniecznie uzdolnionym muzycznie, by stworzyć wpadający w ucho kawałek? Firma APPLE udowodniła polsko-niemieckiej grupie, że niekoniecznie, ale talent muzyczny jak najbardziej może w tym pomóc. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach w siedzibie firmy, gdzie wypróbowali swoich sił przy użyciu aplikacji GarageBand w nowoczesnym kreowaniu muzyki. Zobaczcie sami… A efekty końcowe zdradzimy trochę później. Cierpliwości!

Co słychać na wymianie?

Listopad 12, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Trwa wymiana polsko-niemiecka

Po niedzielnym relaksie rozpoczęliśmy realizację naszego programu wymiany. Zobaczcie, jak sympatycznie przywitano nas w Max-Weber-Berufskolleg Düsseldorf (MWBK)
Po krótkim zwiedzeniu szkoły czekała na nas niespodzianka regionalna – Weckmann, czyli przysmak wypiekany specjalnie na 11.11., tak jak u nas Rogale Świętomarcińskie, z okazji Dnia Świętego Marcina. Okazuje się, że łączy nas wiele wspólnych tradycji…

Nasze uczennice mogły również uczestniczyć tego dnia w kilku zajęciach lekcyjnych. Bez żadnych barier językowych.

wymiana

Listopad 11, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

I miejsce dla Natalii Witkowskiej!

Natalia Witkowska z klasy I w zawodzie technik reklamy zwyciężyła w konkursie plastycznym „Poznań miasto przyszłości – jak Ty udoskonaliłbyś miasto?” w kategorii szkół ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu był Poznański Budżet Obywatelski 2020.

Gala, podczas której zostały wręczone nagrody laureatom konkursu oraz certyfikaty wnioskodawcom zwycięskich projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, odbyła się w sali Białej Urzędu Miasta Poznań z udziałem władz miasta.

Galę tę uświetnił swoim wystąpieniem też p. Juliusz Kubel – polski publicysta, reżyser, scenarzysta, samorządowiec, poznański pisarz regionalny, językoznawca oraz popularyzator gwary poznańskiej.
Natalii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekunem merytorycznym Natalii była p. Beata Nowak
http://www.poznan.pl/mim/info/news/gala-pbo-2020,139467.html

I miejsce dla Natalii Witkowskiej!

Listopad 10, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Awans siatkarzy Staszica do II etapu Licealiady

Po dramatycznym, stresującym i przegranym I secie w meczu z 12LO przyszło otrzeźwienie i to rozpoczęło dobrą passę naszej drużyny w drodze o wyjście z grupy wynikiem 2:1.
Wygrany mecz 2:0 z Zespołem Szkół Energetycznych przypieczętował zwycięstwo na tym etapie rozgrywek. Nowa drużyna siatkarzy rozpoczyna sezon w dobrym stylu, grając w jednym rytmie jako drużyna i prezentując siatkarskie umiejętności, które już posiada. Wsparciem dla drużyny jest postawa starszych kolegów Kuby Nowaka i Dominika Rakowskiego. Miłym akcentem na dzisiejszym turnieju była obecność naszych absolwentów i wspaniałych siatkarzy Dominika i Grzegorza Galantów.
Gratulujemy!

siatkarze

Listopad 9, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Finał, finał!

Ciekawe akcje i skuteczne strzały, tak w kilku słowach można podsumować dzisiejsze zmagania naszej drużyny. Dziękuję całemu zespołowi za chęć zwycięstwa, a zawodnikom rezerwowym za wsparcie zespołu podczas gry.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje dziś zaangażowanie Dawida Wojtczaka, Mateusza Dryjera, Wojciecha Filipowskiego, Patryka Kuczyńskiego, Mikołaja Grześkowiaka, Antoniego Wagnera oraz bramkarzy Oskara Piotrowskiego i Wiktora Uznańskiego. Powodzenia w finale!
Fotorelacja: Martyna Karnat.

ręczna awans

Listopad 8, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Przygotowania do debat oksfordzkich

25 października br., chętni uczniowie z różnych klas uczestniczyli w warsztatach debaty oksfordzkiej, w czasie których poznali jej zasady oraz mogli poćwiczyć trudną sztukę przekonywania do swoich racji.
Zajęcia były początkiem działalności Szkolnego Koła Debat Oksfordzkich, mającego na celu krzewienie kultury dyskusji , stosowania argumentów merytorycznych i logicznych, rozwijanie interdyscyplinarnej wiedzy uczniów, umiejętności wystąpień publicznych i przygotowanie zespołu reprezentującego ZSE do turniejów debaty oksfordzkiej.
Już w listopadzie członkowie koła uczniowie wezmą udział w I rundzie turnieju Poznańskiej Ligi Debat.

debaty

Listopad 4, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Projekt Postaw na Przedsiębiorczość nabiera tempa!
Zespół projektowy, którego członkiem jest uczeń naszej szkoły, zaprasza do śledzenia ich fanpage’a na fb, kanału na YT i udziału w spotkaniach z praktykami biznesu.
 

Listopad 2, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

Rzecznik prasowy czy specjalista ds. promocji?

W ramach Tygodnia Kariery zaprosiliśmy do naszej szkoły Pana Filipa Gruszczyńskiego, pracującego w Agencji Public Relations „V5 Group”. W spotkaniu brali udział uczniowie klasy IV w zawodzie technika organizacji reklamy.
Gość opowiadał o pracy na stanowisku rzecznika prasowego Centrum Handlowego „Posnania”, „Komputronika” oraz specjalisty ds. promocji w Biurze Promocji Miasta Poznania. Nie zabrakło wskazówek, jaką ścieżką edukacyjną i zawodową należy podążać, aby pracować w Agencji typu Public Relations.
#TydzieńKariery

Rzecznik prasowy czy specjalista ds. promocji?

 

Listopad 2, 2019   Komentowanie nie jest możliwe

8 edycja projektu Tydzień BPO/SSC – cz II

Kolejna firma z sektora BPO/SSC gościła w naszej szkole. 21 października uczniowie klasy 3E2 mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z pracownikiem działu HR firmy John Deere Polska Business Service Center . Celem wykładu było zapoznanie z możliwościami pracy jakie daje sektor usług nowoczesnych oraz kompetencjami potrzebnymi na dzisiejszym rynku pracy. Podczas wizyty w firmie uczniowie mieli możliwość poznać specyfikę pracy w centrum oraz jej międzynarodowy charakter. Team Leader zespołu księgowego zapoznał uczestników wizyty z wybranymi możliwościami oprogramowania SAP.

Organizatorem projektu jest Miasto Poznań a szkolnym koordynatorem – p. Dorota Borek        [Read more →]

Listopad 1, 2019   Komentowanie nie jest możliwe