Posts from — Czerwiec 2020

To my – przedsiębiorczy na rynku finansowym!

Do szkoły dotarły nagrody dla teamu, który zdobył II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Przedsiębiorczy na rynku finansowym” – Martynie Paluch, Aleksandrowi Pomarkiewiczowi i Michałowi Piechowskiemu uroczyście wręczył je dzisiaj Pan Dyrektor.
Tytuł laureata zespół wywalczył podczas finałowej debaty on-line, broniąc tezy, że społeczna odpowiedzialność biznesu jest fundamentem przedsiębiorczości XXI wieku.
Debaty odbywały się metodą Karla Poppera a nasi uczniowie wykazali się niezwykłą znajomością tematu i umiejętnością formułowania celnych argumentów. Podczas konkursu odbywał się także test wiedzy z praw konsumenta oraz ubezpieczeń.
Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym uczniom i opiekunowi p. Emilii Mendak
Organizatorem konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.


To my - przedsiębiorczy na rynku finansowym! To my - przedsiębiorczy na rynku finansowym!

Czerwiec 30, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Technik ekonomista czy technik rachunkowości?

W ubiegłym roku szkolnym wprowadzono do technikum nowy zawód: technik rachunkowości oraz zmieniono podstawę programową w zawodzie technik ekonomista.
Czym różnią się teraz te dwa zawody? Gdzie można znaleźć pracę po ukończeniu szkoły?
Szczegóły na grafikach poniżej.

Technik ekonomista Technik rachunkowości

Czerwiec 30, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Ważne informacje dla Kandydatów!

Przypominamy, że wszystkie informacje dotyczące rekrutacji publikowane są w zakładce „Nabór”


3_Rekrutacja bez tajemnic

Czerwiec 29, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Mamy staże zagraniczne w Erasmus Plus!

Projekt „Aktywni i skuteczni mobilni zawodowo w Europie” to czwarty już projekt, który realizowany będzie przez naszą szkołę przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+
Projekt skierowany jest do 20 uczniów przyszłorocznych klas trzecich, kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik obsługi turystycznej i technik organizacji reklamy.
Uczniowie realizujący projekt wezmą udział w zajęciach językowych, kulturowych i pedagogicznych, które zapewnią im kompleksowe przygotowanie do udziału w zagranicznych praktykach zawodowych.
W trakcie staży uczniowie będą także na bieżąco współtworzyć blog i Instagram oraz opracowywać zadania projektowe zgodne z kierunkiem ich kształcenia.
Zwieńczeniem realizacji projektu będą zebrane przez uczniów doświadczenia, produkty projektu (np. film, blog, wywiady, własne portfolio), ale także otrzymany Europass Mobility – dokument potwierdzający uzyskaną, podczas projektu za granicą, wiedzę i kwalifikacje , honorowany jest przez pracodawców w Unii Europejskiej.

Erasmus

Czerwiec 28, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Zostań ekonomistą!

Uczą się jeszcze w III klasie technikum w zawodzie technik organizacji reklamy a już są przyjęci na studia na Wydział Ekonomiczno-Społeczny na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu!
Zosia Szeląg i Wojciech Graczyk odebrali z rąk dyrektora naszej szkoły nagrody dla laureatów w IV Ogólnopolskim Konkursie „Zostań Ekonomistą” – zaświadczenia o przyjęciu na studia poza rekrutacją!
Zosia i Wojtek przeprowadzili badania i napisali esej na temat zachowań finansowych uczniów LO i technikum, wskazując różnice w podejściu do gospodarowania pieniędzmi, pracy zarobkowej i oszczędzania.
Opiekun: Emilia Mendak


Zostań ekonomistą! Zostań ekonomistą! Zostań ekonomistą! Zostań ekonomistą!

Czerwiec 27, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Kończymy rok szkolny…

Drodzy uczniowie! Dzisiaj powinniście się spotkać z wychowawcami, z Dyrekcją szkoły, aby uroczyście zakończyć rok szkolny. Tak się jednak nie stało – po raz pierwszy od wielu lat nie będziemy wspólnie świętować w szkole. To jednak nie oznacza, że nie myślimy o Was!

Przesyłamy słowa pożegnania, w imieniu wszystkich nauczycieli,  od Pana Dyrektora.

Udanych wakacji!

Kończymy rok szkolny...

Czerwiec 26, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Technik reklamy w świecie ligatur i inicjałów – wystawa prac typograficznych klas pierwszych reklamy.

Ligatury – płynne połączenie lub kombinacja dwóch lub więcej liter w jeden glif i inicjały – początkowe litery imienia i nazwiska zaprojektowali uczniowie klas pierwszych reklamy podczas zajęć z grafiki i multimediów w technice ołówkowej.
W przyswajaniu nowej wiedzy i umiejętności najważniejszy dla młodzieży był sam proces twórczy, zabawa, poszukiwanie, zdobywanie doświadczenia i eksperymentowanie, a efekty tych działań zaskoczyły nawet samych autorów. Zachęcamy do obejrzenia wystawy!

Czerwiec 25, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Startujemy!

W życiu „zawodowców” egzaminy zawodowe mają taką samą rangę jak matura. Trzymamy kciuki za wszystkich zdających ekonomistów, turystów, informatyków i specjalistów od reklamy!


Startujemy!

Czerwiec 22, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Srebrny medal w konkursie dla Martyny, Aleksandra i Michała

Z prawdziwą przyjemnością informujemy o wynikach ostatniego, dwudniowego etapu, ogólnopolskiego konkursu „Przedsiębiorczy na rynku Finansowym”.
Reprezentacja naszej szkoły dotarła do finału, pokonując  5 tys. uczestników.
W etapie ogólnopolskim, trwającym dwa dni, uczniowie prowadzili debaty metodą Karla Poppera potwierdzając lub zaprzeczając tezie „CSR jest fundamentem przedsiębiorczości XXI w.” oraz rozwiązywali test wiedzy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, ubezpieczeń i praw konsumenta.
Konkurs odbywał się w całości on-line i był organizowany przez: Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
Opiekun uczniów: Emilia Mendak


Srebrny medal dla Martyny, Aleksandra i Michała

Czerwiec 12, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Supermatematycy!

Serdecznie gratulujemy Marcie i Kacprowi talentu matematycznego i życzymy powodzenia w finale, który w tym roku wyjątkowo odbędzie się we wrześniu!

Opiekun uczniów: Renata Drab


Supermatematyk

Czerwiec 10, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Jak wygląda świat i wolontariat oczami młodych?

W etapie szkolnym IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Znaczka Pocztowego „Świat oczami młodych” pod hasłem przewodnim: „Wolontariat”, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską zwycięzcami zostali:
1️ miejsce – Maria Jungermann z klasy G_1R1 za pracę pt. „Wzajemna pomoc”
2️ miejsce – Jędrzej Marciniak z klasy P_1R1 za pracę pt. „Chrońmy i pomagajmy wszystkim stworzeniom”
3️ miejsce – Zuzanna Pełka z klasy P_1R1 za pracę pt. „Ratuj Ziemię”
Prace laureatów zostaną wysłane na kolejny etap konkursu.

Jury wyróżniło także prace:

- Aleksandry Banaszak z P_1R1 „Widoczna dłoń”,
- Oliwii Koniecznej z 1G_R1 „Krok do miłości”
- Natalii Witkowskiej z P_1R1 „Ręce pełne pomocy”
Doceniamy Wasze ogromne zaangażowanie w cały projekt, który poprzedzony został zajęciami edukacyjnymi dotyczącymi wiedzy nt. wolontariatu w różnych jego aspektach tj.: ideach jakie za sobą niesie, przykładach działań wolontariackich, a także korzyściach zarówno dla beneficjentów, jak i samych wolontariuszy.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a za Marysię, Jędrka i Zuzię trzymamy kciuki w etapie ogólnopolskim!
Jury etapu szkolnego: Beata Nowak (koordynator konkursu, grafika komp.), A. Ciechomska (przedmioty reklamowe), K. Pietralik (przedmioty plastyczne), E. Mendak (podstawy przedsiębiorczości, wicedyrektor)


1-ZSE_JungermannMaria-Wzajemna pomoc 2-ZSE_MarciniakJedrzej-Chronmy i pomagajmy 3-ZSE_PelkaZuzanna-Ratuj Ziemie

Czerwiec 5, 2020   Komentowanie nie jest możliwe