Posts from — Wrzesień 2020

Gratulacje!

Serdecznie gratulujemy Mikołajowi Ostrorogowi, uczniowi klasy II w zawodzie technik programista, zdobycia wicemistrzostwa Polski w warcabach w klasyfikacji drużynowej w kategorii do l. 16 oraz 6. miejsca w klasyfikacji indywidualnej!


Gratulacje!

Wrzesień 25, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Programiści na wycieczce

Programiści z klasy 2P_P1 na swojej wrześniowej wycieczce mieli wszystko, co potrzebne: świetną pogodę, trochę wysiłku fizycznego, ognisko z kiełbaskami i integrację, którą w ubiegłym roku przerwała im pandemia.

Obejrzyjcie ich zmagania z drezynami.Programiści na wycieczce

Wrzesień 22, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Czy Twój projekt będzie kolejny?

8 września świętowała  swoje kolejne urodziny Olimpiada Projektów Społecznych „Zwolnieni z Teorii”. To jedyna taka olimpiada, gdzie nie wkuwasz teorii, ale zdobywasz doświadczenie i umiejętności z zakresu zarzadzania projektami.

Czy wiecie, że uczniowie naszej szkoły zrealizowali w ramach tej olimpiady 7 projektów społecznych (część jako projekty międzyszkolne)? „Maraton Życzliwości”, Iluzja przekonań”, „Euforio – podziel się szczęściem”, „Uśmiech mimo wszystko”, „NieZŁY cyrk”, no i ostatni projekt Postaw na Przedsiębiorczość, który jest kontynuowany także w tym roku szkolnym.

Organizatorzy projektów walczyli z uprzedzeniami, wykorzystywaniem zwierząt w cyrkach, namawiali do życzliwości, propagowali zdrowy styl życia. W ostatnim projekcie – Postaw na Przedsiębiorczość - międzyszkolny zespół propagował postawę przedsiębiorczą wśród uczniów szkół średnich.

Czy chcesz, aby Twój pomysł na projekt także doczekał się realizacji? Zgłoś się do p. Emilii Mendak – Nauczyciela Zwolnionego z Teorii i zajrzyj na stronę www.zwolnienizteorii.pl, aby dowiedzieć się więcej. Zgłoszenia – do 30.11.2020r.


Czy Twój projekt będzie kolejny?

Wrzesień 15, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Klasa turystyczna – akcja integracja!

Klasa pierwsza turystyczna rozpoczęła rok szkolny rajdem integracyjnym nad jezioro Rusałka. Z racji przyszłego zawodu trudno o lepszy wybór! Tematem przewodnim wyprawy było poznanie walorów rekreacyjnych i historycznych Rusałki – młodzi turyści zapoznali się z niezwykłą, wojenną przeszłością tego miejsca.
Rajd zakończono w smakowity sposób w restauracji Rusałka. Polecamy wszystkim przepyszną pizzę i piękne miejsce na klasowe wycieczki!


Klasa turystyczna – akcja integracja!

Wrzesień 12, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Na planie filmowym

W ramach projektu „Filmoteka szkolna” nasi uczniowie zdążyli, jeszcze przed ubiegłorocznym zawieszeniem zajęć, wyjechać do Wrocławia na warsztaty w Centrum Technologii Audiowizualnej

Uczestnicy spędzili 9 godzin na zapoznawaniu się z etapami powstawania filmu, tajnikami posługiwania się kamerą, światłem, dźwiękiem.

Efektem warsztatów był film nakręcony przez całą uczniowską ekipę filmową (reżyser, scenografowie, operator i asystent kamery, oświetleniowcy, dźwiękowcy, aktorzy, a nawet osoba odpowiedzialna za klaps filmowy) i zmontowany przez profesjonalistów z CeTA.


Plan filmowy

Wrzesień 11, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Dziękujemy, że dbasz o siebie i innych!

Dziękujemy, że nosisz maseczkę na przerwach i dezynfekujesz ręce! Dbasz nie tylko o własne zdrowie, ale też o zdrowie swoich nauczycieli, koleżanek, kolegów.


Dziekujemy

Wrzesień 7, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Przedstawiamy kolejną klasę patronacką!

Są z nami już drugi rok centra usług finansowych firm: Carl Zeiss i Bridgestone oraz firmy: Franklin Templeton Investments i Santander Leasing. Pierwszaki otrzymały od nich „wyprawkę” – organizery na biurko, notesy w ekologicznej oprawie, ekologiczne zestawy śniadaniowe i zakupowe, art. biurowe i obowiązkowy dla każdego ucznia kubek termiczny na ciepłą herbatkę!
Patroni objęli opieką klasę E/Ra czyli technik ekonomista i technik rachunkowości.

Wrzesień 5, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Zadbaj o swoją maseczkę!

60 stopni – w takiej temperaturze pierz codziennie maseczkę oraz prasuj ją gorącym żelazkiem!


maseczka

Wrzesień 4, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

5 lat!

To już piąte rozpoczęcie roku z Patronami – centrami usług finansowych i firmami konsultingowymi: Grant Thornton, Lorenz Services, Ingka BSC/IKEA, MAN Accounting Center, którzy opiekują się klasami w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości. Na miły początek nauki w naszej szkole do uczniów trafiły upominki od Patronów – plecaki rowerowe, kubki termiczne, organizery na biurko i cała masa przydatnych w szkole drobiazgów.


5lat P1_3DSC_0458 P1_4DSC_0441 P1_1DSC_0439

Wrzesień 3, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Witamy Was w szkole!

W maseczkach i z zachowaniem dystansu, na dwie tury – tak wyglądało w tym roku rozpoczęcie nauki w „Staszicu” w roku szkolnym 2020/2021.
Jednak, tak jak zawsze, były powitalne i pełne serdeczności przemówienia p. Dyrektora oraz przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego.
Tradycyjnie też pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i kwiaty pod popiersiem Patrona szkoły Stanisława Staszica.

Wrzesień 2, 2020   Komentowanie nie jest możliwe