Posts from — Grudzień 2020

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Grudzień 23, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Numer świąteczny gazetki #namarszalkowskiej

Grudzień 18, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Ostatnie pożegnanie…

Grudzień 16, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

„Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią im się płaci”

W. Szymborska

Rodzinie i bliskim Pana Tadeusza Wilczyńskiego, składamy najszczersze wyrazy współczucia z powodu Jego śmierci. Wiele pokoleń absolwentów oraz Grono Pedagogiczne naszej szkoły, będzie Go pamiętać jako człowieka życzliwego i z ogromnym poczuciem humoru.

Pogrzeb Tadeusza Wilczyńskiego

Grudzień 13, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Franklin Templeton Poznań – wirtualna wizyta u Patrona

Kiedy podejmowaliśmy półtora roku temu współpracę z nowymi firmami patronackimi, nie przewidzieliśmy tego, że przejdzie ona prawie całkowicie do przestrzeni wirtualnej. Okazuje się, że całkiem dobrze nam to wychodzi – tegoroczne „pierwszaki” z klasy patronackiej kilka dni temu wzięły udział w spotkaniu i zwiedzaniu Franklin Templeton Poznań pod czujnym okiem Pani Natalii z działu HR.
I choć zabrakło aromatu samodzielnie zrobionej w kantynie kawusi, to z pewnością wiedza o inwestowaniu i działalności firmy, a także możliwościach zatrudnienia absolwentów szkoły, dała wielu uczniom inspirację do planowania swojej kariery właśnie w tym kierunku.

Franklin Templeton Poznań – wirtualna wizyta u Patrona

Grudzień 12, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Gratulujemy i podziwiamy!

W czasie, gdy inni narzekają na ogrom pracy w zdalnym uczeniu się, Oni pokazują, że można znaleźć jeszcze czas na dodatkową aktywność. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Olimpiada

Grudzień 11, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Wygrała „Drożdżówa”!

konkurs Ikea
 

W konkursie organizowanym dla naszych uczniów przez Ingka BSC (IKEA) pod hasłem „Który z produktów IKEA najbardziej pomaga mi podczas nauki w domu?„, sercami jury zdecydowanie zawładnęła „Drożdżówa” i opowieść autorki pracy – Magdaleny Piechockiej, o przyjaźni z różową świnką. Gratulujemy Magdzie i zapraszamy do szkoły pod odbiór karty prezentowej wartości 100 zł na zakupy w IKEA!

Poznajcie wzruszającą historię o „Drożdżówie”    [Read more →]

Grudzień 11, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Zapraszamy uczniów klas VII i VIII do udziału!

Utalentowanych i zainteresowanych programowaniem uczniów zapraszamy do udziału w Poznańskim Turnieju Programistycznym „Educathon – programuj #naMarszalkowskiej”.

W tym roku przewidzieliśmy także wariant on-line, jeżeli sytuacja nie pozwoli na przeprowadzenie Turnieju w wersji stacjonarnej. Patronuje nam i wspiera w jury poznański oddział Capgemini.

Regulamin już został przesłany na adresy mailowe szkół podstawowych w Poznaniu i powiecie poznańskim.

Szczegóły na fb: Poznański Turniej Programistyczny oraz w zakładce Turniej Programistyczny na stronie www.

Turniej Programistyczny 2021

Grudzień 8, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Z kalendarza Patrona

W każdej firmie patronackiej wolontariat pracowniczy pełni bardzo ważną rolę. Oprócz wymiernych korzyści dla beneficjentów, powoduje też integrację pracowników wokół wspólnego celu społecznego.

Z okazji Dnia Bota możemy też podejrzeć, jak MAN wykorzystuje „roboty” do usprawnienia prac księgowych. Boty w MAN są tak zaprogramowane, żeby wykonywać zrzut danych z systemu SAP na podstawie kryteriów wskazanych przez człowieka. Robot potrafi scalać PDF-y wysłane mailem przez dostawcę w związku z reklamacją do konkretnego rachunku. W kolejnym kroku transportuje dokument do systemu SAP, wysyłając jednocześnie fakturę do akceptacji.

MAN2

Grudzień 6, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Artystyczna strona „zawodowców”

Miło nam poinformować o uznaniu, z którym spotkały się artystyczne talenty naszych uczniów. Jury Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego FarBoBajanie przyznało III miejsce i nagrodę w konkursie dla Soffi Herasymets (klasa reklamy), za pracę plastyczną inspirowaną wierszem Bolesława Leśmiana ,,Wiosenne zmory’’. W Wojewódzkim Konkursie Literackim BaśnioBranie wyróżnienie otrzymał Krystian Nolberczak (klasa turystyczna) za opowiadanie pt. ,,Człowiek w masce’’. Krystiana wyróżniono za umiejętność „wnikliwej obserwacji otaczającej rzeczywistości”.

Obu wydarzeniom, w ramach projektu czytelniczego SłowoDziej, związanego z mitologią słowiańską, towarzyszył konkurs kreatywny dla nauczycieli, w którym praca plastyczna p. Małgorzaty Gorzejewskiej zdobyła II miejsce. Przedsięwzięcie było pilotowane przez bibliotekę szkolną. Twórcom serdecznie gratulujemy!

Artystyczna strona "zawodowców"
Artystyczna strona "zawodowców" Artystyczna strona "zawodowców"

Grudzień 4, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Sukces w grze Cashflow

Gratulujemy naszym uczniom sukcesu – I i II miejsca w międzyszkolnych rozgrywkach w grę Cashflow! Cashflow to nie tylko gra planszowa, to także nazwa sprawozdania finansowego z przepływów pieniężnych. Pokazuje zmiany, jakie zaszły w poszczególnych elementach aktywów i pasywów, wywołane przez przepływ środków pieniężnych. Przedstawia informacje umożliwiające ocenę stopnia płynności finansowej, skuteczności ściągania należności i zdolności do regulowania zobowiązań.

Tak więc, do tej gry potrzebna jest wiedza ekonomiczna, a tę z pewnością nasi uczniowie mają – zadbała o to, przygotowująca uczniów do rozgrywek p. Anna Pawlak.

Dla nich Cashflow nie ma tajemnic!

Grudzień 3, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Są z nami 5 lat!

Grudzień to miesiąc z MAN Shared Services Center! Nasi Patroni udowadniają, że praca zespołowa jest też możliwa między firmami – już od 5 lat Grant Thornton (Kariera) Ingka BSC, MAN Shared Services Center oraz Lorenz Snack-World Kariera wspólnie prowadzą klasy patronackie w zawodzie technik ekonomista (kl. III, IV) oraz technik rachunkowości (kl. I i II).
Poznajcie MAN SSC!

Są z nami 5 lat!

Grudzień 2, 2020   Komentowanie nie jest możliwe

Edukacja globalna – to też Twoja edukacja!

Życie w naszej szkole toczy się mimo pandemii, uczniowie biorą udział w konkursach,  realizowane są także projekty.

Tym razem polecamy projekt „Wyedukowani.pl”, w którym realizatorki propagują wiedzę dotyczącą problemów w dostępie do  edukacji w różnych krajach na świecie. Jak wygląda edukacja w Australii a jak w Afryce? Z jakimi problemami w dostępie do edukacji borykają się dzieci na wszystkich pięciu kontynentach? Warto być wyedukowanym!

Obserwuj ich relacje na fb oraz instagramie!

Projekt jest realizowany w ramach Olimpiady projektów społecznych  Zwolnieni z Teorii
 https://www.facebook.com/wyedukowani2020

Edukacja globalna – to też Twoja edukacja!

Grudzień 1, 2020   Komentowanie nie jest możliwe