„Cały wielki świat, jeden wąski most…” Miej odwagę i wyruszaj w drogę!

Poznań (Polska) – Raanana (Izrael) Wymiana 25.05.19 – 01.06.19

Relacja Karoliny, Eweliny, Martyny, Wiktorii i Nikoli uczestniczących w wymianie pod bacznym okiem p.Karoliny Przybylskiej.

„Kochani, w związku z tym, że jesteśmy już na ostatniej prostej, a na horyzoncie wakacje, pewnie nie zauważyliście naszej nieobecności. Dzięki inicjatywie Urzędu Miasta Poznania oraz Municipality of Raanana wyjechaliśmy na wymianę z dwoma izraelskim szkołami. Partnerstwo między naszymi miastami do tej pory miało bardzo oficjalny charakter, ale dzięki nam stanie się na pewno bardziej widoczne dla zwykłych obywateli.
Nasi izraelscy gospodarze zadbali, aby wypełnić każdą sekundę pobytu, co oznaczało moc wrażeń, ale też konieczność sięgnięcia do rezerw energetycznych.     Niełatwo było przełamać pierwsze lody… Każdy kolejny dzień oznaczał nową przygodę artystyczną, turystyczną i… kulinarną. Zwiedziliśmy Raananę – partnerskie miasto Poznania, Telaviv oraz Jerozolimę. Dzięki zajęciom plastycznym poznawaliśmy siebie i naszych izraelskich kolegów, a także odkrywaliśmy nowe talenty, np. fotograficzne. Próbowaliśmy regionalnych przysmaków, wspólnie przygotowując posiłki.
Dzielimy się z Wami świeżymi wspomnieniami uwiecznionymi na naszych filmie i zdjęciach, które zobaczył, obecny na gali podsumowującej nasz projekt, ambasador Polski w Izraelu, pan Marek Magierowski. Byliśmy dumni, że staliśmy się częścią tego wydarzenia i wszyscy trzymaliśmy kciuki za naszą koleżankę Karolinę Steinke, która wraz z izraelskimi i polskim koleżankami uświetniała finałowe spotkanie swoim śpiewem.
„Cały wielki świat jeden wąski most…” mówią słowa piosenki, którą wykonaliśmy wspólnie w obu ojczystych językach. Kolejne fragmenty tego utworu namawiają do tego, aby mieć odwagę i wyruszyć w drogę… My ją w sobie znaleźliśmy i nie żałujemy!