Lekcja historii inaczej…

W dniach od 3-10. grudnia 2019 r. można było obejrzeć w holu naszej szkoły wystawę przygotowaną przez Biuro Edukacji Publicznej IPN pt. „Polska walcząca”.
Wystawa zorganizowana została z okazji upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podczas lekcji historii oraz na przerwach zainteresowani uczniowie mogli zapoznać się z działaniem Polskiego Państwa Podziemnego. Szczególną uwagę zwróciły plansze opowiadające o konspiracji oraz formach walki przeciwko okupantowi, zwłaszcza dotyczące powstania warszawskiego. Ekspozycja przypomniała też o regionalnym wymiarze historii i próbie germanizacji Kraju Warty. Jednak największe wrażenie wywarły rewersy plansz ze zdjęciami żołnierzy walczących w Armii Krajowej. Niektórzy z nich byli niewiele starsi od naszych uczniów…

Polska Walcząca