Miej oczy wyżej! Spojrzyj na innych i w domu i w kawiarni.

Miej oczy wyżej! Spojrzyj na innych i w domu i w kawiarni. Miej oczy wyżej! Spojrzyj na innych i w domu i w kawiarni.

Nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu. Teraz, w okresie zawieszenia zajęć, często jest jedyną metodą kontaktu z innymi.
Ale nie można zaniedbywać bezpośrednich relacji z innymi, ignorować ich towarzystwa. Wkrótce wrócimy do normalnego życia – spotykając się ze znajomymi nie zapomnijcie, aby mieć „oczy wyżej”
Absolwentka naszej szkoły Gosia Geltz z klasy reklamy wraz ze znajomymi z koła naukowego Vinci Square, do którego należy w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, tworzy projekt społeczny, który rozwiązuje realny problem.
„Oczy mam wyżej”, bo tak nazywa się prowadzona przez studentów inicjatywa, ma na celu uświadomienie wciąż rosnącego problemu ciągłego używania telefonów komórkowych szczególnie w towarzystwie bliskich i znajomych.         

Głównym zadaniem uczestników projektu jest nagranie spotu reklamowego, który pokaże ten problem i dotrze do jak największej liczby osób. Jednak studenci nie zwalniają.
Zorganizowali eksperyment społeczny, który polega na odłożeniu telefonów komórkowych w restauracjach i kawiarniach. W punktach, z którymi projekt współpracuje, na stołach możecie znaleźć pudełeczka, do których podczas wizyty można schować telefon.
‼️Nieużywanie telefonu przez cały pobyt w restauracji czy kawiarni, skutkuje dostaniem zniżki na zamówienie, lecz głównie powoduje spokojne spędzenie czasu ze znajomymi czy rodziną – czasu, który świetnie można spędzić na wspólnej rozmowie.
Młodzież działa na swoich profilach społecznościowych
Oczy mam wyżej
https://www.instagram.com/oczy_mam_wyzej/

Wybrano media społecznościowe, ponieważ przez te kanały najlepiej jest dotrzeć do osób, które mają problem z odłożeniem telefonu komórkowego.

Czekamy na kolejne informacje o aktywnościach naszych absolwentów a Gosi i jej koleżankom i kolegom gratulujemy świetnego pomysłu!