„Złota Tarcza” dla ZSE w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015!

„Złota Tarcza” dla ZSE  w  Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych  Perspektywy 2015!
Spektakularny sukces  naszej szkoły w prestiżowym rankingu edukacyjnym miesięcznika Perspektywy! Ocenie poddano 1850 polskich techników, a  Technikum Ekonomiczno-Administracyjne nr 1 w ZSE znalazło się w tym roku na 92 miejscu, co daje szkole zaszczytne miejsce w „złotej” setce najlepszych  techników w Polsce.  Oprócz sukcesów zawodowych w rankingu brane są pod uwagę także sukcesy uczniów techników na egzaminie maturalnym – tutaj uplasowaliśmy się na 74 miejscu! Jednocześnie zdobyliśmy 10 miejsce w Wielkopolsce, a w Poznaniu mamy miejsce na podium! Zdawalność w zawodzie technik informatyk dała nam 8 miejsce w Polsce!   

Już po raz siedemnasty Fundacja Edukacyjna  Perspektywy opracowała  Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Ocenie poddano 2315 liceów ogólnokształcących i 1850 techników. Pełny ranking prezentuje 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników w Polsce.

Zespół Szkół Ekonomicznych zawsze był wysoko oceniany w tym rankingu – w roku ubiegłym na 141 miejscu w kraju,  w tym roku  po raz pierwszy znaleźliśmy się w ścisłej czołówce stu najlepszych techników ( na miejscu 92), oraz  na 74 miejscu w rankingu maturalnym. Uzyskaliśmy w ten sposób prawo posługiwania się Złotym Znakiem Jakości Perspektywy.

Jesteśmy  na 10 miejscu w Wielkopolsce,  zaś w Poznaniu  wyprzedzają nas tylko dwa technika (ZSK i ZSŁ). Oczywiście gratulujemy uczniom i nauczycielom z tych szkół.  Z przyjemnością i dumą możemy również stwierdzić, iż pod względem kryterium zdawalności egzaminów zawodowych, w zawodzie technik – informatyk  znaleźliśmy się na 8 miejscu w Polsce, i jest to najwyższe miejsce, na jakim klasyfikuje się technikum kształcące w tym zawodzie z Wielkopolski – tu byliśmy bezkonkurencyjni!

Ranking oparty jest na kryteriach odzwierciedlających wyniki szkół na egzaminie maturalnym i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku techników – również wyniki egzaminu zawodowego.

Gratulacje i podziękowania dla absolwentów i nauczycieli przygotowujących ich do egzaminów. A naszym tegorocznym maturzystom mówimy: możecie być jeszcze lepsi!

Wyniki Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych są z pewnością interesujące i pomocne dla Uczniów gimnazjów i ich Rodziców przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Sprawdźcie więc, gdzie najlepiej złożyć podanie … Pełny ranking można znaleźć na stronie http://www.perspektywy.pl/

Zapraszamy!