Projekt „Aktywni i skuteczni w Europie wolnej od uprzedzeń” zakończony.

25 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Aktywni i Skuteczni w Europie wolnej od uprzedzeń” realizowanego w ramach programu Erasmus+. Czterdziestu czwartoklasistów przedstawiło swoim młodszym kolegom, nauczycielom, dyrekcji oraz zaproszonym gościom relacje z trwającej dwa lata pracy nad zadaniami projektowymi. Niewątpliwie było się czym pochwalić, a uczestnicy projektu w pełni dowiedli, że zasłużyli na miano aktywnych i skutecznych.

Zaproszeni goście wysłuchali więc relacji z przygotowań do wyjazdu za granicę, obejrzeli prezentacje ukazujące przebieg staży zawodowych w brytyjskim Portsmouth i włoskim Spoleto. Zaprezentowano spoty reklamowe oraz filmy w całości stworzone przez uczestników, które gościom uświadomiły ogrom wyzwań i pracy włożonej w projekt, a uczestnikom przypomniały miłe chwile i emocje z ostatnich dwóch lat.
Przedstawiono też, wydane w formie książkowej: informator „Młodzi emigranci na starcie”, stanowiący podsumowanie praktycznej wiedzy zdobytej podczas staży zagranicznych oraz broszurę, zawierającą osobiste wrażenia i doświadczenia uczestników. Momentem kulminacyjnym uroczystości było z wręczeniem „aktywnym i skutecznym” certyfikatów europejskich – Europass Mobilność, uznawanych przez pracodawców w całej Europie.
W finale uroczystości okazją do wzruszenia były podziękowania dla pań koordynatorek oraz wszystkich osób zaangażowanych w projekt.
Na zakończenie warto przypomnieć, że choć projekt „Aktywni i skuteczni w Europie wolnej od uprzedzeń” dobiegł końca, to nie jest to koniec przygody z programem Erasmus+ w naszej szkole. Obecnie realizowany jest projekt „Aktywni i skuteczni E-Europejczycy”, w ramach którego 36 osób odbyło już staż zawodowy w Anglii, a kolejna grupa szykuje się do wyjazdu do Włoch pod koniec sierpnia 2018r.

Projekt „Aktywni i skuteczni w Europie wolnej od uprzedzeń” zakończony.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć