Kariera a Koło Szczęścia

Koło szczęścia
W dniu 16 października 2018 roku w ramach Dni Kariery klasy czwarte w zawodzie technik ekonomista spotkały się z Panem Grzegorzem Olczakiem – Dyrektorem Makroregionu w Everest Finanse S.A. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”.

Pan Grzegorz podzielił się z nami sposobem, w jaki sposób należy kierować swoim życiem, aby osiągnąć sukces i satysfakcję z własnego życia.   Dowiedzieliśmy się, że szczęście to zachowanie równowagi pomiędzy rodziną, pracą i swoimi pasjami. Opowiadał o swojej bardzo satysfakcjonującej pracy, pasjach, które go napędzają do działania – są to podróże po świece (odwiedzonych 80 krajów), jazda na motocyklu (organizacja wycieczek motocyklowych po Polsce i Europie, rajd po krajach Beneluxu, wokół Morza Bałtyckiego) oraz sporty walki (stopień mistrzowski – czarny pas w karate kyokushinkai, od 28 lat jest instruktorem).
Wszystko to miało wpływ na ukształtowanie jego osobowości, charakteru, ale przede wszystkim spowodowało, że jest szczęśliwym i zadowolonym z życia człowiekiem. Uświadomił nam, że jeżeli jakiś element z tej układanki wypadnie, to zachwieje się ta równowaga życiowa. Zatem, jeżeli jest czas na pasje, rodzina jest oparciem, to w pracy jest się bardzo wydajnym i osiąga się sukcesy.
Po zakończonym spotkaniu oklaskom nie było końca, a dyskusje trwały jeszcze długo po zakończonej prelekcji.