Piłka siatkowa

Rozpoczął się sezon siatkarski 2017/ 2018 drużyny dziewcząt i chłopców, którzy rozpoczęli  swoje mecze w ramach Licealiady. Po pierwszej rundzie dziewczęta z jedną porażką (2LO) i jednym zwycięstwem (16LO), nie wychodzą z grupy.

Chłopcy z dwoma zwycięstwami(CKZiU i ZSSAM) wychodzą z grupy do następnego etapu, który odbędzie się w LO MM już w 2018r.

Do drużyn dołączyli nowi członkowie z klas pierwszych:  Paluch Martyna, Ratajczak Aleksandra i Antoniewska Karolina z klasy 1E1, Wicher Katarzyna i Spiączka Marta z klasy 1T1 oraz Jan Szulc z klasy 1E1 i Maciej Maciejewski z klasy 1I1.

Reperezentacja - chłopcy Reperezentacja - dziewczyny

————————————————————————————–

Opiekun: mgr Magdalena Nietz

Reprezentacja dziewcząt

Reprezentacja dziewcząt

Reprezentacja chłopców

Reprezentacja chłopców

Sezon 2013/2014

Rozpoczął się sezon siatkarski 2013/ 2014, drużyny dziewcząt i chłopców rozpoczęły również swoje mecze. Po pierwszej rundzie dziewczęta wychodzą z jednym zwycięstwem, a chłopcy z jedną porażką. Druga runda rozpoczęła się szczęśliwie dla obu drużyn. Dziewczęta ” ograły” 20 LO wynikiem 3:0. A chłopcy po prostu rozgromili drużynę LO MM i w profesjonalnym stylu odnieśli zwycięstwo 3:0. Do drużyny dziewcząt dołączyły uczennice klas: T1a : Julia Burzyńska i  Eunika Szymańska i z klasy T1b Marta Pastuszyńska. A do drużyny chłopców dołączyli: rozgrywający Filip Kwidzyński z klasy T1b i świetnie zagrywający Kamil Galant z klasy T1a. Oby drużynom życzymy aby szczęśliwie i z wieloma sukcesami przebiegła runda druga.

Nowy sezon piłki siatkowej

Zobacz galerię z rozgrywek

Rozpoczął się następny sezon dla  drużyn piłki siatkowej. W składzie drużyny dziewcząt pojawiły się nowe siatkarki z klas pierwszych Katarzyna Górecka, Martyna Maciejewska, Kinga Tomczak, Sonia Stachowiak i Zuza Spławska) W drużynie chłopców  przybyło dwóch pierwszoklasistów ( Sławek Wikira i Filip Kajetańczyk) oraz jeden trzecioklasista ( Patryk Urbaniak)W drużynie dziewcząt odbyły się  dwa etapy  Licaliady, niestety nie mogły  zagrać nasze maturalne zawodniczki. W pierwszym etapie bardzo gładko nasze siatkarki pokonały ZSL-Tech i 12LO, a w drugim zmierzyły się z silnymi drużynami 33Lo i 14Lo i zostały rozgromione. W meczach ligowych zostały rozegrane mecze: z ZSZ nr 6, LO MM i 16LO z wynikiem 1 wygrany, 2 przegrane. Mamy nadzieję, że druga runda meczy ligowych zakończy się  lepszym wynikiem.

W drużynie chłopców pierwszy etap Licealiady wypadł koncertowo ze zwycięstwem w pięknym stylu, mimo że nasi maturalni siatkarze nie mogli brać udziału. Drugi etap przed nami. Czeka nas spotkanie z mocnymi przeciwnikami z LO MM i 16 LO.

Mecze ligowe z ZSElektrycznych Nr2 i z ZSZ Nr 1 zakończyły się zwycięstwami  w niesamowitym stylu. Jak zwykle  fakt, że drużyna się wspiera wzajemnie na meczach było mocnym autem naszych siatkarzy. W tej rundzie jeden mecz mamy przegrany z 3LO, a mecz z 10LO nie został jeszcze rozegrany. W przyszłym tygodniu moc wrażeń siatkarskich: drugi etap Licealiady i mecz z drużyną 3LO. Mamy nadzieję, że drużyna siatkarzy pokaże swoje umiejętności i zagra najlepiej jak potrafi.

Nasi siatkarze i siatkarki w akcji…

 

10 grudnia 2011:

Zakończyła się II runda rozgrywek w piłkę siatkową w ramach Ligii Szkół Ponadpodstawowych Miasta Poznania. Siatkarki ZSE wyszły z grupy i w styczniu wezmą udział w dalszych meczach o wejście do ścisłego finału.

Siatkarze ZSE mogą pochwalić się pięknymi zwycięstwami w trzech ostatnich meczach, jednak do wyjścia z grupy zabrakło im paru punktów. Dziękuję wszystkich za ogromne zaangażowanie, wytrwałość, zespołową grę, niesamowite emocje i godne reprezentowanie naszej szkoły.

20 listopada 2011:

Zakończyła się I runda rozgrywek Ligii Szkół Ponadgimnazjalnych w piłkę siatkową. Każda z drużyn rozegrała już 5 meczy i dla dziewcząt zakończyły się 1 przegraną z Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego i była na drugim miejscu w grupie.

Dla chłopców zakończyła się 1 wygraną z liderem naszej grupy VI LO. Szczególnie ciepło i serdecznie chciałabym powitać w naszych szeregach nowe zawodniczki i zawodników pochodzących z klas pierwszych, a obu drużynom życzę dalszych sukcesów i powodzenia!!!