Piłka ręczna chłopców

Piłka ręczna chłopców: rok 2016/2017

POZNAŃSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR DYREKTORA ZSE

Zobacz galerię 

23.09.2016r. w piękny słoneczny dzień, na boisku szkolnym ZSE oraz na sąsiadującym boisku szkolnym ZSG odbył się Poznański Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSE. Patronat honorowy nad tegorocznym turniejem objął:  WZPR i Poznański SZS.  W turnieju udział wzięło 6 drużyn męskich i 6 drużyn żeńskich. Mecze rozgrywano w dwóch grupach po 3 zespoły w każdej. Po fazie grupowej zespoły grały w systemie: zespoły z 2-go miejsca w grupie walczyły o III miejsce w turnieju, a z 1-go miejsca w grupie o I miejsce w turnieju. Turniej był doskonałym sprawdzianem umiejętności piłkarzy i piłkarek ręcznych oraz elementem przygotowania do poznańskiej Licealiady. Był także doskonałą formą promocji piłki ręcznej oraz integracją społeczności lokalnej.

Na zakończenie turnieju nagrody wręczali : Dyrektor  ZSE mgr Krzysztof Redliński  oraz p. Karolina Peda,  Członek Zarządu WZPR.

Zwycięskie zespoły w każdej kategorii otrzymały puchar Dyrektora ZSE, a zawodnicy z I, II i III miejsca pamiątkowe medale.  Wyróżnieni zawodnicy w poszczególnych zespołach otrzymali  statuetki ufundowane przez WZPR.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU :

DZIEWCZĘTA :

I miejsce – IV LO

II miejsce – ZSE

III miejsce – VIII LO

IV miejsce – 17 LO

V miejsce – ZSB Nr 1 i ZSH

WYRÓŻNIONE ZAWODNICZKI :

Król strzelców turnieju – Paulina Olenderek (ZSE)

Najlepsza zawodniczka turnieju – Joanna Korytowska (IV LO)

Najlepsza bramkarka turnieju – Aleksandra Osińska (ZSE)

ZSE  reprezentowały: Klaudia Bednarek, Paulina Olenderek, Weronika Przydanek, Aleksandra Osińska, Kinga Kurkowiak, Julia Kaźmierczak, Jagoda Jankowska, Katarzyna Nowak i Nicole Strzyżewska.

CHŁOPCY :

I miejsce – ZSGD

II miejsce – ZSH

III miejsce – VIII LO

IV miejsce – ZSE

V miejsce – IV LO i ZSBD

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY :

Król strzelców turnieju – Grzegorz Budny (ZSE)

Najlepszy zawodnik turnieju – Patryk Maćkowiak (ZSE)

Najlepszy bramkarz turnieju – Piotr Kaczmarek (ZSH)

ZSE reprezentowali: Dominik Leoszko, Patryk Maćkowiak, Grzegorz Budny, Dominik Brodowski, Andrzej Siminiak, Damian Ignaszczak, Adrian Moskalik, Miłosz Lisek, Jan Krencisz i Kamil Krotecki.

Serdecznie dziękuję p. Markowi Werle, prezesowi WZPR oraz p. Pawłowi Filipowskiemu, prezesowi Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za objęcie honorowym patronatem turnieju i finansowe wsparcie. Dziękuję  Dyrektorowi  ZSG, p. Romanowi Bartkowiakowi za udostępnienie boiska szkolnego. Wielkie podziękowania dla sędziów: p. Magdaleny Białyńskiej i p. Łukasza Cyraniaka za zaangażowanie i profesjonalną pomoc przy organizacji turnieju.

Dziękuję także p. Majce za pomoc medyczną, dzięki której  mogliśmy czuć się bezpieczni, a w razie skaleczenia, czy kontuzji  liczyć na pomoc.

Dziękuje za pomoc w dniu turnieju, koleżance Magdalenie Nietz, która uśmiechem i dobrym humorem tworzyła pozytywną atmosferę oraz wszystkim uczniom zaangażowanym w sprawny przebieg imprezy.

Wielkie podziękowania dla wszystkich pasjonatów piłki ręcznej, bez Was ten turniej by się nie odbył.

Turniej dobiegł końca, ale czas płynie i mam nadzieję, że już za niespełna rok również będziemy mogli nacieszyć oczy takimi sportowymi wrażeniami. A zanim to nastąpi wróćmy pamięcią do zdjęć.

Piłka ręczna chłopców: rok 2015/2016

Mistrzostwo Poznania w Piłce Ręcznej Chłopców

Reprezentacja ZSE zdobyła Mistrzostwo Poznania w Piłce Ręcznej Chłopców. Wygrała wszystkie mecze zarówno w grupie, jak i finałowe, awansując  do Finału Wojewódzkiego. Wszyscy zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i dużymi umiejętnościami, jednak  faworytami wśród zawodników byli: kapitan zespołu Bartosz Żybura – pewny i zdecydowany zarówno w ataku jak i w obronie, bramkarz Dominik Leoszko – mega skromny, a jakże skuteczny ,wybronił dla zespołu dużo ważnych piłek, Grzegorz Budny – bardzo dobra lewa ręka, szybki jak błyskawica, Dominik Molenda, Patryk Maćkowiak i Daniel Grabarkiewicz- skuteczne trio rozgrywających oraz Paweł Świętek – najsympatyczniejszy zawodnik, szybkie lewe skrzydło.Gratulujemy zespołowi i dziękujemy kibicom, którzy trzymali za nas kciuki.

Zobacz galerię

——————————————————————————–

Udział ZSE w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Plażowej Piłki Ręcznej

 W piątej edycji Młodzieżowych Mistrzostw Polski  wzięło udział 450 zawodniczek i zawodników, co stanowi  rekordową ilość! W ciągu trzech dni na plaży nad Zalewem Szczecińskim na trzech boiskach rozegrano ponad 150 meczów. Rywalizowano w trzech kategoriach. Reprezentanci  ZSE dziewcząt i chłopców po raz pierwszy brali udział w tych mistrzostwach w kategorii juniorek i juniorów. Swoje debiutanckie mecze chłopcy rozegrali z najlepszymi drużynami w Polsce, gdyż to właśnie w naszej grupie znalazły się drużyny: Damy Radę Inowrocław ( I msc.) oraz BHT Auto Forum Płock ’97 ( II msc.).  Niedzielny  mecz z KSTZ Masters Kalisz Pomorski dał dziewczętom  ZSE zwycięstwo i dużo satysfakcji. Wysoki poziom turnieju, był dla podopiecznych p. Aleksandry Rozalskiej ogromnym wyzwaniem i bezcennym doświadczeniem, które mamy nadzieję zaowocuje w przyszłości. Zespół juniorek reprezentowały: Katarzyna Górecka, Patrycja Zielińska, Aleksandra Osińska, Klaudia Bednarek, Marta Pastuszyńska i Natalia Modrzejewska. Zespół juniorów reprezentowali: Patryk Maćkowiak, Paweł Świętek, Daniel Grabarkiewicz, Grzegorz Budny, Dominik Leoszko, Damian Ignaszczak, Artur Rożek i Michał Szeps. Dziękujemy zarówno zawodnikom za przestrzeganie zasad „fair play” i miłą atmosferę w drużynie jak i kibicom, którzy przybyli do Szczecina, aby wspierać naszą reprezentację. Naszym zdaniem turniej przygotowany był na wysokim poziomie organizacyjnym. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wziąć w nim udział.

Zobacz galerię

——————————————————————————–

DSC_0134

 

SZCZYPIORNIŚCI ZSE MISTRZAMI TURNIEJU!

 

  Zobacz galerie z turnieju

W środę  30.09.2015r. w ZSE odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej Chłopców. W turnieju wzięły udział cztery zaproszone szkoły:  ZSB, ZSBD, ZSG,ZSGD.  ZSE reprezentowały dwie drużyny: I – w skład, której wchodzili uczniowie klas III i IV  oraz II złożona z uczniów klas I i II.

Choć dla chłopców klas I i II , był to pierwszy wspólny występ, ich gra w obronie wraz z upływającym czasem rozgrywanych meczów,  stawała się coraz lepsza, a celność kapitana drużyny Grzegorza Budnego oraz skuteczność bramkarza Dominika Leoszko,  nagradzana była brawami przez zgromadzonych kibiców.

Doświadczona drużyna klas III i IV, po raz piąty (!!!) zdobyła MISTRZOSTWO  MIĘDZYSZKOLNEGO TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW – wygrała wszystkie mecze, pokazując jak ważne w sporcie są charakter, drużyna  i wola zwycięstwa.

Królem strzelców turnieju został kapitan drużyny ZSE ( klas III i IV) – Bartosz Żybura.

Na zakończenie Dyrektor  ZSE mgr Krzysztof Redliński dokonał medalowej dekoracji zawodników za  I, II i III miejsce, wręczył Puchar zwycięskiej drużynie ZSE oraz statuetkę  „Króla Strzelców”. Pogratulował także zawodnikom sportowej pasji do piłki ręcznej i podziękował p. A. Rozalskiej,  za szósty już rok organizacji  turnieju.

Wszystkim zawodnikom wielkie dzięki za  przestrzeganie zasad „fair play” na boisku oraz miłą atmosferę w drużynie, a kibicom za wiarę w zwycięstwo i miły doping.

Piłkarkom ręcznym ZSE dziękuję za pomoc podczas turnieju, a Kindze Tomczak i Karolowi Krause za piękne zdjęcia.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – ZSE ( klasy III i IV)
II miejsce – ZSBD
III miejsce – ZSGD
IV miejsce ZSB
V miejsce ZSE ( klasy I i II )
VI miejsce ZSG

Reprezentacja ZSE  ( klasy  III i IV )

 1. Bartosz Żybura – kapitan
 2. Emil Lechociński
 3. Daniel Grabarkiewicz
 4. Dominik Molenda
 5. Paweł Świętek
 6. Michał Grzesiak
 7. Patryk Maćkowiak
 8. Andrzej Siminiak
 9. Sergiusz Wojciechowski
 10. Karol Wróblewski

Reprezentacja ZSE ( klasy I i II )

 1. Grzegorz Budny
 2. Dominik Leoszko
 3. Damian Ignaszczak
 4. Michał Szeps
 5. Hubert Jagodziński
 6. Krencisz Jan
 7. Bartosz Rygusiński
 8. Dominik Brodowski
 9. Jakub Kaus
 10. Mateusz Peciak

Piłka ręczna chłopców: rok 2014/2015

Piłka ręczna chłopców: rok 2014/2015
Rok szkolny 2014/2015 rozpoczął się powołaniem nowych zawodników do szkolnej drużyny piłki ręcznej chłopców ZSE.

 Oto aktualny skład zespołu:

Bartosz Żybura – kapitan Krystian Wójcik
Patryk Maćkowiak Andrzej Siminiak
Dominik Molenda Artur Rożek
Daniel Grabarkiewicz Rafał Kuźlak
Paweł Świętek Jakub Niewiada
Michał Grzesiak Wojciechowski Robert
Adam Domagalski Dominik Zdziabek
Emil Lechociński Koperski Mateusz
Dominik Leoszko Patryk Kucharzewski
Grzegorz Budny Maciej Klata
Michał Szeps Aleks Wróblewski
Piotr Czech

 

Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej 2014  w Zespole Szkół Ekonomicznych  – zwycięstwo na wyciągnięcie ręki…

Tym razem laury zwycięstwa otrzymał ZSGD, który pod koniec drugiej połowy finałowego meczu zmienił wynik, wygrywając z ZSE jedną bramką. Królem Strzelców turnieju został zawodnik ZSGD – Cezary Szymborski.

Na szczególne wyróżnienie zasługują bramkarze ZSE: Krystian Błażejczyk oraz debiutujący Dominik Leoszko. Najlepszą skuteczność rzutową w ZSE uzyskali: Bartosz Żybura – 12 bramek, Daniel Grabarkiewicz – 11 bramek, Dominik Molenda – 9 bramek i Patryk Maćkowiak – 7 bramek. Patryk Maćkowiak zachwycił nas także szybką i skuteczną kontrą, natomiast Daniel Grabarkiewicz wspaniałymi rzutami w wyskoku.

Myślę, że turniej ten był doskonałym sprawdzianem umiejętności aby stając na parkiecie Areny w Licealiadzie pokazać zgranie zespołu i jego skuteczność.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – ZSGD
II miejsce – ZSE
III miejsce – ZSB
IV miejsce – PCEUiP
V miejsce – ZSG
VI miejsce – ZSBD

Piłka ręczna chłopców: rok 2013/2014

                   
Pechowy Finał Piłkarzy Ręcznych ZSE

W czwartek 14 listopada 2013r.,odbył się Finał Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców.  Do Licealiady przystąpiło 19 szkół średnich z Poznania. Mecze rozgrywano w poznańskiej Arenie. Po meczach grupowych do  półfinału awansowały  następujące szkoły:  11LO, ZSE, 3LO, LOMM, ZSGD i IVLO.

Reprezentacja ZSE  przeszła przez eliminacje i awansowała do finału powiatu poznańskiego.

Jeśli chodzi o statystyki to warto przytoczyć  wyniki uzyskane przez naszą reprezentację w poszczególnych meczach.

 22.10.2013 – mecze  grupowe

ZSE – 6LO  15:13     ZSE – ZSMS  18:8   ZSE – 10LO  16:13

 29.10.2013 – półfinał

ZSE – 11LO  8:18   ZSE – 3LO  13:5

14.11.2013 – finał

ZSE – ZSGD  13:16

ZSE – 4LO  12:21

W rozgrywkach finałowych nasza drużyna stoczyła kolejne pojedynki, których wyniki  nie były już tak przychylne dla drużyny. Choroba bramkarza i niewykorzystane sytuacje to główny powód porażki  z  ZSGD.  W  meczu o 3 miejsce szczypiorniści  ZSE również nie radzili sobie z prowadzeniem gry i szybko tracili piłkę. Kapitan  Bartosz Żybura starał się zmobilizować kolegów do walki i uporządkować grę swojego zespołu, jednak zrewanżowanie się przeciwnikowi za uprzedni  faul doprowadziło do jego dyskwalifikacji, co w dużej mierze osłabiło drużynę i przyczyniło  się do  zajęcia IV miejsca.

Dziękuję Dominikowi  Knach, który wspierał i motywował zespół oraz  kibicom i tym, którzy trzymali za nas kciuki.

 

Zobacz galerię

Kolejny rok szkolny 2013/2014  rozpoczął się  powołaniem nowych zawodników do szkolnej drużyny reprezentującej  Zespół Szkół Ekonomicznych w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Oto aktualny skład zespołu:

1. Bartosz  Żybura  – kapitan
2. Krystian Błażejczyk
3. Filip Kurek
4. Dominik Molenda
5. Daniel  Grabarkiewicz
6. Patryk Maćkowiak
7. Mateusz Dunajski
8. Michał Grzesiak
9. Adam Jaroszewski
10. Mateusz Głuchy
11. Andrzej Siminiak
12. Krystian Wójcik
13. Krzysztof  Zając
14. Dawid Klemens
15. Dominik Knach
16. Bartosz Skowron

25 września 2013r. na boisku szkolnym ZSE odbył się Międzyszkolnym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora ZSE.

Reprezentacja ZSE po raz czwarty z rzędu!!! zdobyła MISTRZOSTWO w turnieju pokazując jak ważne w sporcie są charaktery, DRUŻYNA i wola zwycięstwa.
Zdecydowanym faworytem wśród zawodników ZSE był Filip Kurek – grał świetnie i zdobył najwięcej bramek w turnieju otrzymując tytuł Króla Strzelców.
Wyróżnić także należy Dominika Knacha, Dominika Molendę, Bartka Skowrona, Daniela Grabarkiewicza oraz Patryka Maćkowiaka, którzy w grze dawali z siebie wszystko.
Postawa bramkarza Krystiana Błażejczyka to także powód do dumy!

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I    miejsce  – ZSE
II   miejsce  – ZSB
III  miejsce – ZSGD
IV  miejsce – ZSBD
V   miejsce – ZSG
VI  miejsce – PCEUiP

Wszyscy zawodnicy turnieju wykazali się wielkim zaangażowaniem i dużymi umiejętnościami. Ich postawa, zamiłowanie do sportu i poświęcanie wolnego czasu piłce ręcznej zasługuje na podziw i uznanie. Brawo !!!

A od opiekuna drużyny ZSE podziękowania dla wszystkich chłopców za wspaniałą grę, upór i determinację w dążeniu do zwycięstwa oraz miłą atmosferę w drużynie.

Piłka ręczna chłopców: rok 2012/2013

Nasi szczypiorniści znowu sięgnęli po złoto

Dnia 24 września 2012r. na boisku szkolnym ZSE w Poznaniu odbył  się Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej Chłopców zorganizowany przez  p. A. Rozalską.  W turnieju udział wzięło 6 drużyn.

III miejsce wynikiem 14:8 wywalczyło sobie PCEUiP pokonując ZSBD, natomiast mecz o I miejsce rozegrany został pomiędzy ZSGD i gospodarzami turnieju ZSE.

Drużyna  ZSE po raz trzeci sięgnęła po złoto wygrywając z ZSGD 23:17.

„Królem strzelców”  turnieju został zawodnik naszej drużyny Wojciech Dziekański z klasy TId zdobywca 24 bramek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!!!!

Reprezentacja  ZSE

1. Dominik Knach – IIIE
2.  Patryk Stachowiak – IVE
3.  Wojtek Dziekańsk i – ID
4.  Jakub Piotrowski  -IVF
5.  Mateusz Polarczyk – IVB
6.  Krystian Błażejczyk – IIA
7.  Mateusz Głuchy – IIE
8.  Daniel Grabarkiewicz – ID
9.  Dominik Molenda – ID
10. Filip Kurek – IE
11. Bartek Żybura – IE
12. Sławomir Wikira – IC
13. Łukasz Przewoźny – IIB
14. Marcin Witt – IIC

Piłka ręczna chłopców: rok 2011/2012

4 października  2011r. na boisku ZSE odbył się Turniej Piłki Ręcznej o  Puchar Dyrektora ZSE.  W turnieju udział wzięło 6 drużyn:  ZSB, ZSBD, ZSG, PCEUiP , XI LO oraz ZSE.

Mecze rozgrywano w dwóch grupach po 3 zespoły w każdej. Po fazie grupowej zespoły grały w systemie : zespoły  z 2 –go miejsca w grupie walczyły o miejsce 3 w turnieju, 1 –go miejsca w grupie walczyły o miejsce 1 w turnieju. Turniej wygrała drużyna ZSE, która w finale pokonała zespół  XI LO.  Trzecie miejsce zajęła drużyna ZSBD, natomiast czwarte ZSB .  Królem strzelców całego turnieju został Patryk Stachowiak. Wyróżnieni medalem  oraz koszulką  zostali także dwaj najlepsi  zawodnicy  każdej z drużyn.

Zespoły  zostały nagrodzone pucharami i okolicznościowymi dyplomami. Wręczenia nagród dokonał Dyrektor ZSE mgr Krzysztof Redliński.

Puchar zdobyty!!!
W Licealiadzie w roku szkolnym 2011/2012 wzięło udział 16 drużyn. Rozgrywki odbyły się w czterech grupach. Zwycięzcy grup spotkali się 22.11.br. w hali sportowo-widowiskowej „Arena”, grając „każdy z każdym”. Finał dla reprezentantów ZSE zakończył się ogólnym sukcesem i dał awans do zawodów wojewódzkich. Chłopcy p.Aleksandry Rozalskiej okazali się bezkonkurencyjni i w dobrym stylu zdobyli złoty puchar, pokonując Zespół Szkół Samochodowych, X LO oraz Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych. Zawodnicy zostali nagrodzeni medalami i koszulkami, a najlepszy zawodnik drużyny, którym został wybrany bramkarz Robert Wójcik otrzymał pamiątkową statuetkę.

Drużynę reprezentowali: kapitan – Patryk Stachowiak, Dominik Knach, Wojciech Dziekański, Jakub Piotrowski, Sebastian Pyzik, Mateusz Polarczyk, Jakub Iwanicki, Robert Wójcik, Jakub Góral, Paweł Bździel, Mateusz Głuchy, Mateusz Dunajski, Krystian Błażejczyk, Marcin Pieta.
Zawodnikom oraz trenerowi drużyny życzymy  sukcesu na kolejnych etapach rozgrywek.

Sukcesy:

I miejsce  – w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSE w roku szkolnym 2011/2012

I miejsce – w Licealiadzie Piłki Ręcznej Chłopców w roku szkolnym 2011/2012

II miejsce – w Turnieju Piłki Ręcznej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starost Poznańskiego

Udział w licznych sparingach z :

MKS ( Gimnazjum 54 ), UKS Swarzędz, Spartakus Buk, LO MM, IV LO, XI LO

Piłka ręczna chłopców: rok 2010/2011

W roku szkolnym 2010/2011 w  ZSE została  powołana Reprezentacja  Piłki  Ręcznej Chłopców.

Jeszcze nie mistrzowie, ale bardzo bliscy znaczących sukcesów.

22 listopada piłkarze ręczni Zespołu Szkół Ekonomicznych zakończyli rozgrywki w Licealiadzie piłki ręcznej. Na starcie zawodów stanęło 16 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Poznania. Podopieczni p. Aleksandry Rozalskiej zanim trafili do rozgrywek finałowych wyszli ze swojej grupy. Hala Sportowo – Widowiskowa Arena, w której odbywały się spotkania finałowe, nie była jednak już tak łaskawym miejscem, jak inne, w których nasi chłopacy wychodzili obronną ręką. Ulegli oni niestety Zespołowi Szkół Geodezyjno – Drogowych oraz grając od razu kolejny pojedynek, zespołowi Liceum Ogólnokształcącego Nr 3. A trzeba przyznać, że w spotkaniu przeciwko ZS Geodezyjno – Drogowych prowadziliśmy dwoma bramkami, by przegrać mecz trzema. Jak się okazało koledzy z Szamotulskiej stali się mistrzami tegorocznej Licealiady, druga lokata przypadła drużynie ZS Budowalno – Drzewnych, trzecia LO Nr 3 i czwarta nam.

„Nasz zespół – jak mówi A. Rozalska – jest niestety jeszcze mało zgrany i ograny. Kilka meczów kontrolnych, które przeprowadziliśmy to jeszcze za mało, aby odnosić większe sukcesy. Ale biorąc pod uwagę fakt, iż dopiero od tego roku trenujemy tę dycyplinę sportu, to mogę być zadowlona z czwartego miejsca w Licealiadzie”.

Zespół reprezentowali:

Jakub Iwanicki i Robert Wójcik (bramkarze), Patryk Stachowiak, Dominik Knach, Wojciech Michalak, Sebastian Pyzik, Bartosz Beszterda, Bartosz Kowalski, Mateusz Polarczyk, Jakub Piotrowski, Wojciech Wachowiak.

Pani Aleksandrze Rozalskiej i chłopakom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nie ukrywamy, że liczymy na Was w Gdańsku!

Relacja z zawodów

Sukcesy:

I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Rady Osiedla Kopernika-Raszyn organizowanym w ZSE w roku 2010/2011

IV miejsce  -  w Licealiadzie Piłki Ręcznej Chłopców w roku szkolnym 2010/2011

Udział w XXXIV Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej Juniorów ( Gdańsk 2010/2011 )