Speed badminton

Nasi zawodnicy…


Speed badminton to fantastyczny sport, który dotarł do nas z Niemiec. Podobny do badmintona, choć zupełnie inny, bo gra się bez siatek, znacznie szybciej i znacznie prościej. Niektórzy mówią, że tak naprawdę to mix tenisa, badmintona i squasha, który czerpie wszystko co najlepsze z tych sportów. Mecze speed badmintona odbywały się już bowiem zarówno na kortach i boiskach, jak i na łąkach, plażach, a nawet ulicach!”
Tę innowacyjną grę wprowadziła do naszej szkoły  p. Karolina Baranowska, która specjalizuje się m.in. w sportach  rakietkowych.  Pani K. Baranowska, jako była zawodniczka tenisa stołowego odnosiła sukcesy w II lidze. Posiada certyfikat instruktora w tenisie ziemnym i speed badmintonie, a także trenera II klasy tenisa stołowego.  W ubiegłym roku szkolnym podczas Targów FIT EXPO w Poznaniu wspólnie z nauczycielami, a przede wszystkiom uczniami naszej szkoły wzięła udział w turnieju „Wielkopolski Speedminton Cup”.

Naszą szkołę w speed badmintonie reprezentuje: Patrycja Szymkowiak, Łukasz Chosiński i Maciej Swarcewicz.

Patrycja, mimo młodego wieku, odniosła już znaczące sukcesy.

W dniach 26-27 sierpnia 2011 roku w Berlinie, na legendarnych kortach tenisowych Stadionu Steffi Graf, odbyły się pierwsze w historii Mistrzostwa Świata w Speed Badmintonie. W 10-tą rocznicę powstania tej coraz popularniejszej dyscypliny sportu, na kortach Tennisclub Rot-Weiß o prestiżowe pierwsze tytuły mistrzowskie rywalizowało 383 zawodników z 29 krajów, w tym liczna, kilkunastoosobowa reprezentacja z Polski. W drużynie biało-czerwonych nie mogło zabraknąć osiemnastoletniej, niezwykle utalentowanej uczennicy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Poznaniu, Patrycji Szymkowiak, która startowała w kategorii Woman Open (18-35 lat). Mimo, że była jedną z najmłodszych uczestniczek, uplasowała się w najlepszej światowej „16-tce”!