Gra Miejska

Inwazja ekonomistów na Grunwald 2015

Mamy przyjemność zaprosić uczniów gimnazjum na kolejną edycję projektu „Inwazja ekonomistów na Grunwald” pod hasłem Wygrywamy „na bank”.  Dotychczasowe edycje projektu cieszyły się dużym zainteresowaniem – mamy nadzieję, że tegoroczna edycja także spełni Wasze oczekiwania.
Do projektu zapraszamy tylko 10 gimnazjów – decyduje kolejność zgłoszeń (formularz zgłoszeniowy poniżej – należy wypełnić go komputerowo i przesłać na adres zse.projekty@gmail.com)
W I części nauczyciel z naszej szkoły poprowadzi dla gimnazjalistów warsztaty o tematyce bankowej (w Waszej szkole lub w ZSE) a następnie z każdej z 10-ciu szkół, 3-osobowy zespół uczniów weźmie udział w ekonomicznej grze miejskiej rozgrywanej na terenie Grunwaldu w dniu 1 czerwca.

regulamin projektu

zgoda rodziców na udział w warsztatach i grze

formularz zgłoszeniowy

Inwazja ekonomistów na Grunwald

 ———————————————————————————————

Inwazja ekonomistów na Grunwald 2014

„INWAZJA EKONOMISTÓW NA GRUNWALD” – rozpoczęta!
Zespół Szkół Ekonomicznych zaprasza nauczycieli WOS i uczniów gimnazjów  do uczestnictwa w projekcie edukacji ekonomicznej pt. „Inwazja ekonomistów na Grunwald” – edycja II.

I edycja projektu została uhonorowana  przez Narodowy Bank Polski I nagrodą w ogólnopolskim konkursie na Projekt Własny.

formularz zgłoszeniowy

Regulamin uczestnictwa w projekcie edukacyjnym
„Inwazja ekonomistów na Grunwald”

Projekt składa się z dwóch części:

1. warsztatów o tematyce ekonomicznej przeprowadzanych w gimnazjach, dla wybranej klasy/uczniów z różnych klas (25 os.)  w wymiarze 3h lekcyjnych. Zajęcia prowadzą nauczyciele przedmiotów ekonomicznych z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma pakiet bezpłatnych materiałów związanych z funkcjonowaniem podmiotów gospodarki rynkowej (ZUS, urząd skarbowy, banki itp. oraz czynności przez nie wykonywanych).

Warsztaty mogą być przeprowadzone w dowolnie wybranym przez gimnazjum terminie pomiędzy 28 kwietnia-9 maja

2. ekonomiczna gra miejska w dniu 16 maja, dająca uczniom możliwość zastosowania w praktyce wiedzy zdobytej na warsztatach  – szkołę reprezentuje 3-osobowy zespół wybrany spośród uczestników warsztatów.

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona do 10 szkół – decyduje kolejność zgłoszeń

Zgłoszenia można dokonywać na adres mailowy zse.projekty@gmail.com w terminie do 25 kwietnia 2014 r. W zgłoszeniu proszę podać: nazwę szkoły, nazwisko i imię nauczyciela odpowiedzialnego za kontakt oraz jego dane kontaktowe.

Projekt uzyskał dofinansowanie NBP na realizację.

Mamy nadzieję, że udział w projekcie da gimnazjalistom okazję do pozyskania wiedzy ekonomicznej w atrakcyjnej formie.

———————————————————————————————

Gra miejska „INWAZJA EKONOMISTÓW NA GRUNWALD”

Tak zatytułowaliśmy naszą tegoroczną propozycję dla uczniów klas III gimnazjów. W atmosferze gry miejskiej będziecie mogli zażyć łyk ekonomii, potrzebnej nie tylko tym, którzy chcą się kształcić w zawodzie technika ekonomisty ale też każdemu zwykłemu człowiekowi. Bo kogo z nas nie czeka w przyszłości wizyta w banku czy urzędzie skarbowym…?

Zapraszamy Was 10 maja na Grunwald – do dzielnicy gdzie mieści się nasza szkoła (fanów Lecha informujemy, że to 200 m od stadionu). Penetrując zakamarki tej dzielnicy będziecie mogli zarobić  mnóstwo „Ekonomików” – waluty naszej Gry i wygrać super nagrody.

Aby wam ułatwić tę międzygimnazjalną rywalizację nauczyciele z naszej szkoły przeprowadzą specjalnie dla Was warsztaty ekonomiczne, podczas których przybliżą Wam zastosowania ekonomii w życiu codziennym.

Co więc należy zrobić?

  1. Stwórzcie 3-osobowy zespół
  2. Poproście Waszego nauczyciela WOS-u o zgłoszenie zespołu na adres podany w regulaminie
  3. Zaproście koleżanki i kolegów z klasy na warsztaty (odbędą się w Waszej szkole!)
  4. 10 maja zgłoście się do Zespołu Szkół Ekonomicznych z opiekunem i …. wygrywajcie!

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ – PRZYJMIEMY TYLKO 10 ZESPOŁÓW!

Regulamin Gry

Załącznik 1 – zgoda rodziców

Harmonogram Gry

Plakat do pobrania