Piłka ręczna dziewcząt

 Piłka ręczna dziewcząt: rok 2017/2018

POZNAŃSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR DYREKTORA ZSE

Mistrzynie i wicemistrzowie!

Tytuł Mistrzyń powędrował do naszych dziewcząt a chłopcy wywalczyli zaszczytny tytuł Wicemistrzów w dzisiejszym Poznańskim Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSE!
29.09.2017r. na boisku szkolnym ZSE oraz na sąsiadującym boisku szkolnym ZSG odbył się Poznański Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSE. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej i poznański SZS. W turnieju udział wzięło 6 drużyn męskich i 6 drużyn żeńskich. Mecze rozgrywano w dwóch grupach po 3 zespoły w każdej. Po fazie grupowej zespoły grały w systemie: zespoły z 2-go miejsca w grupie walczyły o III miejsce w turnieju, a z 1-go miejsca w grupie o I miejsce w turnieju. Turniej był doskonałym sprawdzianem umiejętności piłkarzy i piłkarek ręcznych oraz elementem przygotowania do poznańskiej Licealiady. Był także doskonałą formą promocji piłki ręcznej oraz integracją społeczności uczniowskiej poznańskich szkół.
Na zakończenie turnieju nagrody wręczył Dyrektor ZSE mgr Krzysztof Redliński .
Zwycięskie zespoły w każdej kategorii otrzymały puchar Dyrektora ZSE, a zawodnicy z I, II i III miejsca pamiątkowe medale. Wyróżnieni zawodnicy w poszczególnych zespołach otrzymali statuetki ufundowane przez WZPR.
Tegoroczny turniej był jedną z imprez wpisaną w obchody 60-lecia Jubileuszu ZSE, dlatego na zakończenie, po meczach finałowych chłopców rozegrany został mecz towarzyski z udziałem Absolwentów ZSE, a dla wszystkich uczestników turnieju przygotowana została słodka niespodzianka.
Piękna słoneczna pogoda oraz dobra organizacja, sprawiły, że uczestnicy turnieju miło spędzili czas przygotowując się jednocześnie do rozgrywek w poznańskiej Licealiadzie.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU :
DZIEWCZĘTA :
I miejsce – ZSE
II miejsce – VIII LO
III miejsce – IV LO
IV miejsce – 17 LO
V miejsce – ZSB Nr 1
VI miejsce – ZSZ Nr 1
WYRÓŻNIONE ZAWODNICZKI :
Najlepsza zawodniczka turnieju – Weronika Przydanek (ZSE)
Król strzelców turnieju – Joanna Korytowska (IV LO)
Najlepsza bramkarka turnieju – Aleksandra Osińska (ZSE)
ZSE reprezentowały: Weronika Przydanek, Aleksandra Osińska, Kinga Kurkowiak, Laura Sotkiewicz, Aleksandra Ratajczak, Karolina Antoniewska, Marta Klimaszyk, Katarzyna Plenzler, Zofia Gizińska, Julia Bartkowiak, Karolina Steinke, Katarzyna Nowak i Kinga Mizgier.
CHŁOPCY :
I miejsce – ZSGD
II miejsce – ZSE
III miejsce – ZSZ Nr 1
IV miejsce – ZSB Nr 1
V miejsce – VIII LO i 17 LO
WYRÓŻNIENI ZAWODNICY :
Najlepszy zawodnik turnieju – Patryk Pawlak (ZSGD)
Król strzelców turnieju – Grzegorz Budny (ZSE)
Najlepszy bramkarz turnieju – Jakub Smoliński (ZSZ Nr 1)
ZSE reprezentowali: Dominik Leoszko, Grzegorz Budny, Dawid Wojtczak, Wojciech Filipowski, Damian Ignaszczak, Dominik Brodowski, Jan Krencisz, Arkadiusz Kurcewicz, Nikodem Moliński, Jakub Nowak, Bartłomiej Balawender, Oskar Piotrowski i Mateusz Peciak.
Serdecznie dziękuję p. Markowi Werle – prezesowi WZPR oraz p. Pawłowi Filipowskiemu – prezesowi Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za objęcie honorowym patronatem turnieju i finansowe wsparcie.
Dziękuję p. Romanowi Bartkowiakowi – Dyrektorowi ZSG za udostępnienie boiska szkolnego. Wielkie podziękowania dla sędziów: p. Mateusza Lubczyńskiego i p. Miłosza Konarczyka za zaangażowanie i profesjonalną pomoc przy organizacji turnieju.
Dziękuję także za udzieloną pomoc medyczną.
Dziękuję p. Emilii Mendak za przekazanie pamiątkowych breloków na mecz towarzyski z udziałem Absolwentów.
Dziękuje p. Magdalenie Nietz i p. Emilii Mendak za piękną fotorelację, pełnienie dyżuru na boisku ZSG oraz wszystkim uczniom, zaangażowanym w obsługę turnieju.
Wielkie podziękowania dla Trenerów i uczniów, pasjonatów piłki ręcznej oraz Absolwentów ZSE, za przybycie – bez Was ten turniej by się nie odbył.

Piłka ręczna dziewcząt: rok 2016/2017

POZNAŃSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR DYREKTORA ZSE

Zobacz galerię 

23.09.2016r. w piękny słoneczny dzień, na boisku szkolnym ZSE oraz na sąsiadującym boisku szkolnym ZSG odbył się Poznański Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSE. Patronat honorowy nad tegorocznym turniejem objął:  WZPR i Poznański SZS.  W turnieju udział wzięło 6 drużyn męskich i 6 drużyn żeńskich. Mecze rozgrywano w dwóch grupach po 3 zespoły w każdej. Po fazie grupowej zespoły grały w systemie: zespoły z 2-go miejsca w grupie walczyły o III miejsce w turnieju, a z 1-go miejsca w grupie o I miejsce w turnieju. Turniej był doskonałym sprawdzianem umiejętności piłkarzy i piłkarek ręcznych oraz elementem przygotowania do poznańskiej Licealiady. Był także doskonałą formą promocji piłki ręcznej oraz integracją społeczności lokalnej.

Na zakończenie turnieju nagrody wręczali : Dyrektor  ZSE mgr Krzysztof Redliński  oraz p. Karolina Peda,  Członek Zarządu WZPR.

Zwycięskie zespoły w każdej kategorii otrzymały puchar Dyrektora ZSE, a zawodnicy z I, II i III miejsca pamiątkowe medale.  Wyróżnieni zawodnicy w poszczególnych zespołach otrzymali  statuetki ufundowane przez WZPR.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU :

DZIEWCZĘTA :

I miejsce – IV LO

II miejsce – ZSE

III miejsce – VIII LO

IV miejsce – 17 LO

V miejsce – ZSB Nr 1 i ZSH

WYRÓŻNIONE ZAWODNICZKI :

Król strzelców turnieju – Paulina Olenderek (ZSE)

Najlepsza zawodniczka turnieju – Joanna Korytowska (IV LO)

Najlepsza bramkarka turnieju – Aleksandra Osińska (ZSE)

ZSE  reprezentowały: Klaudia Bednarek, Paulina Olenderek, Weronika Przydanek, Aleksandra Osińska, Kinga Kurkowiak, Julia Kaźmierczak, Jagoda Jankowska, Katarzyna Nowak i Nicole Strzyżewska.

CHŁOPCY :

I miejsce – ZSGD

II miejsce – ZSH

III miejsce – VIII LO

IV miejsce – ZSE

V miejsce – IV LO i ZSBD

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY :

Król strzelców turnieju – Grzegorz Budny (ZSE)

Najlepszy zawodnik turnieju – Patryk Maćkowiak (ZSE)

Najlepszy bramkarz turnieju – Piotr Kaczmarek (ZSH)

ZSE reprezentowali: Dominik Leoszko, Patryk Maćkowiak, Grzegorz Budny, Dominik Brodowski, Andrzej Siminiak, Damian Ignaszczak, Adrian Moskalik, Miłosz Lisek, Jan Krencisz i Kamil Krotecki.

Serdecznie dziękuję p. Markowi Werle, prezesowi WZPR oraz p. Pawłowi Filipowskiemu, prezesowi Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za objęcie honorowym patronatem turnieju i finansowe wsparcie. Dziękuję  Dyrektorowi  ZSG, p. Romanowi Bartkowiakowi za udostępnienie boiska szkolnego. Wielkie podziękowania dla sędziów: p. Magdaleny Białyńskiej i p. Łukasza Cyraniaka za zaangażowanie i profesjonalną pomoc przy organizacji turnieju.

Dziękuję także p. Majce za pomoc medyczną, dzięki której  mogliśmy czuć się bezpieczni, a w razie skaleczenia, czy kontuzji  liczyć na pomoc.

Dziękuje za pomoc w dniu turnieju, koleżance Magdalenie Nietz, która uśmiechem i dobrym humorem tworzyła pozytywną atmosferę oraz wszystkim uczniom zaangażowanym w sprawny przebieg imprezy.

Wielkie podziękowania dla wszystkich pasjonatów piłki ręcznej, bez Was ten turniej by się nie odbył.

Turniej dobiegł końca, ale czas płynie i mam nadzieję, że już za niespełna rok również będziemy mogli nacieszyć oczy takimi sportowymi wrażeniami. A zanim to nastąpi wróćmy pamięcią do zdjęć.

 Piłka ręczna dziewcząt: rok 2015/2016

Prima aprilisowy Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w IV LO dostarczył nam dzisiaj dużo radości. Po wygranych meczach z VIII i IV LO, na dziewczęta czekała jeszcze niespodzianka. Była to piniata przygotowana przez uczennice IV LO. Zawieszoną w bramce piniatę, zawodniczki próbowały strącić piłką rzucając do bramki. Udało się to Aleksandrze Osińskiej, jednak piniata nie została rozbita. Kolejną próbą wydostania z niej smakołyków było uderzanie kijem bejsbolowym  podrzuconej piniaty. Po krótkim czasie cel został osiągnięty i wszystkie zawodniczki zajadały się cukierkami.

Dziękujemy p. mgr Iwonie Miś za zaproszenie na turniej i zorganizowaną zabawę.

Zobacz galerię

———————————————————————

Piłkarki Ręczne ZSE na podium!!!

Reprezentacja Piłkarek Ręcznych ZSE drugi rok z rzędu stanęła na podium, zdobywając dziś III miejsce w Poznańskiej Licealiadzie. Gratulujemy!!! Dziękujemy klasie TIVD , która z pełnym zaangażowaniem wspierała nas w finałowym  meczu z V LO, oraz stworzyła miłą atmosferę, kibicując zaprzyjaźnionej „czwórce”.

Zobacz galerię

 ——————————————————————

Sparing piłkarek ręcznych  ZSE z IV LO

15 października wicemistrzynie ZSE zmierzyły się z mistrzyniami ubiegłorocznej Licealiady. Celem sparingu było przygotowanie zespołu do tegorocznej Licealiady. Pierwszy mecz grupowy odbędzie się w „Arenie” w piątek 23.10. br. o godz. 12.30. Trzymajcie za nas kciuki.

Piłka ręczna dziewcząt: rok 2014/2015

ZSE WICEMISTRZEM LICEALIADY PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT!!!

13 listopada 2014r. w poznańskiej „Arenie” rozegrany został Finał Licealiady Piłki Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. W  Licealiadzie wzięło udział  14 szkół średnich z naszego miasta: 6 LO, ZS MECH, LO MM, 8LO, 11LO, 2 LO, 4 LO, 20 LO, 17 LO, ZSE, 14 LO, ZS HAND, 3 LO, 5 LO. Z poszczególnych grup do II etapu awansowały szkoły: 6 LO, 5 LO, 8 LO oraz 4 LO, ZSE i 3 LO.

W rozgrywkach finałowych odbyły się mecze 6 LO – ZSE oraz 4 LO – 5 LO. Nasza drużyna wyszła z meczu obronna ręką wygrywając z 6 LO i zakwalifikowała się do ścisłego finału o I miejsce. W meczu o I miejsce podopieczne p. A. Rozalskiej spotkały się  z IV LO i choć wykazały się wspaniałą grą, dużym uporem i determinacją uległy IV LO.

„Czarnym koniem” naszej drużyny była Katarzyna Górecka – kapitan zespołu, która zdobyła najwięcej bramek . Wyróżnić także należy  Patrycję Zielińską, Klaudię Bednarek, Agatę Gronostajską, Weronikę Przydanek oraz Martę Pastuszyńską, które w grze dawały z siebie wszystko. Postawa bramkarki Aleksandry Osińskiej to także powód do dumy, kiedy w starciach solowych broniła rzutów karnych. Dziękuję także Jagodzie Jankowskiej, Aleksandrze Mieloch, Ewie Cybuli  oraz Natalii Modrzejewskiej, które w pełnej gotowości czekały na zmianę i choć były to krótkie epizody gry, to ich dyspozycyjność  i  chęć uczestniczenia w każdym meczu zasługuje na pochwałę. Wicemistrzostwo w Licealiadzie to dla nas ogromny SUKCES!!! Dziękuję zawodniczkom za pot, który zostawiły na parkiecie „Areny” oraz miłą atmosferę w drużynie.

 Opiekun drużyny: mgr Aleksandra Rozalska

Przejdź do galerii z finału

 PIŁKARKI RĘCZNE ZSE W PÓŁFINALE LICEALIADY!!!

Po meczach grupowych z XIV LO i ZSH drużyna piłkarek ręcznych ZSE awansowała do półfinału Licealiady. W półfinale, który odbędzie się 6 listopada zmierzy się z 3 LO i z 4 LO.  Życzymy POWODZENIA.

Poniżej zdjęcia z półfinału.

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczął się powołaniem nowych zawodniczek do szkolnej drużyny piłki ręcznej dziewcząt ZSE.

aktualny skład zespołu

Oto aktualny skład zespołu:

 1. Katarzyna Górecka – kapitan
 2. Patrycja Zielińska
 3. Jagoda Jankowska
 4. Aleksandra Mieloch
 5. Marta Pastuszyńska
 6. Aleksandra Osińska
 7. Weronika Przydanek
 8. Klaudia Bednarek
 9. Ewa Cybula
 10. Agata Gronostajska
 11. Natalia Modrzejewska

Pierwszy kontrolny sparing piłkarek ręcznych ZSE odbył się 3 października na zaproszenie IV LO. Pozwolił on zweryfikować nie tylko umiejętności dziewcząt, ale także wolę walki, szybkość orientacji oraz współpracę w zespole. Myślę, że tegoroczna reprezentacja piłkarek ręcznych ZSE ma duży potencjał, jednak najlepszym sprawdzianem będą mecze grupowe Licealiady, które rozpoczynamy 17.10.2014r.

Sparing z IV LO
 

SPARING Z LO MM

REPREZENTACJA  PIŁKI  RĘCZNEJ  DZIEWCZĄT  ZSE

 Na zaproszenie  X LO Poznań  p. Aleksandra  Rozalska  powołała  Reprezentację  Piłki  Ręcznej Dziewcząt  ZSE.

Pierwszy sparing , który dziewczynki  zagrały  21.03.2013r. przyniósł  zwycięstwo.

Drużynę reprezentowały:

 1. Katarzyna  Górecka  TIA – kapitan
 2. Patrycja Zielińska TIB
 3. Klaudia Proszowska TIB
 4. Daria Pączyńska  TIB
 5. Martyna Maciejewska TIE
 6. Patrycja Słomińska TIE
 7. Paulina Frohmberg TIIB
 8. Paulina Kałek TIIE
 9. Marta Jankowiak TIIID

 Życzymy sukcesów na kolejnych sparingach!!!