Unihokej chłopców

UNIHOKEJ CHŁOPCÓW – sezon 2016/2017

III MIEJSCE W POZNANIU W LICEALIADZIE UNIHOKEJA

 29 września w hali sportowej „Arena” rozegrany został finał Licealiady Unihokeja Chłopców. W zawodach spotkały się cztery drużyny reprezentacji szkół: 2 LO, ZSMS, 16 LO i ZSE. Pierwszy mecz rozegraliśmy jak się później okazało z mistrzami Poznania, którymi zostało 2 LO. Nastroje  w szatni po przegranym meczu nie były budujące. Od samego początku wiedzieliśmy, że w składach reprezentacji szkół, z którymi przyszło nam się zmierzyć są aktualnie trenujący tą dyscyplinę zawodnicy. Nieobecność Janka Krencisza, drugiego naszego strzelca, który wyjechał do Włoch na mistrzostwa w kartingu, także  poważnie osłabiła zespół. Stawką było podium i postanowiliśmy o nie powalczyć. Kiedy Andrzej Siminiak otworzył pierwszą bramką wynik meczu z 16 LO, dostaliśmy wiatr w żagle. Do grona strzelców włączył się także Arkadiusz Kurcewicz i sprawiedliwie dzieląc się z Andrzejem strzelonymi bramkami ustanowili wynik na 4:1. Wygrany nasz mecz z 16 LO  stworzył możliwość walki o II miejsce, jednak reprezentacja ZSMS nie tylko w składzie osobowym była silniejsza, ale także na parkiecie zaprezentowała wyższy poziom gry.

ZSE reprezentowali:  Andrzej Siminiak, Adrian Moskalik, Dominik Leoszko, Arkadiusz Kurcewicz, Marcin Zielonacki, Jakub Kaus, Mateusz Koperski, Dominik Ździabek i Alan Sroczyński.

Gratuluję i dziękuję reprezentacji ZSE za wolę walki i chęć zwycięstwa. Trzeci rok z rzędu utrzymane miejsce na podium, to już coś.

 

Zobacz galerię

——————————————————————————–

REPREZENTACJA CHŁOPCÓW ZSE W FINALE UNIHOKEJA!!!

22 września w hali „Arena” naszymi rywalami byli ZSZ 1 oraz 20 LO. Na listę strzelców wpisali się: Andrzej Siminiak, Janek Krencisz i Dominik Leoszko. Dzięki dużej liczbie oddanych strzałów przez naszych snajperów, starannej obronie bramki przez Jakuba Kausa oraz skutecznej grze w obronie Arka Kurcewicza i Marcina Zielonackiego mecze były poukładane i dały nam awans do finału.

Zespół reprezentowali:  Andrzej Siminiak, Janek Krencisz, Dominik Leoszko, Arkadiusz Kurcewicz, Marcin Zielonacki, Jakub Kaus, Mateusz Koperski, Dominik Ździabek i Alan Sroczyński.

Zobacz galerię

 

UNIHOKEJ CHŁOPCÓW – sezon 2015/2016

ZSE PO RAZ TRZECI NA PODIUM POZNAŃSKIEJ LICEALIADY!!!

Dziś reprezentacja unihokeja chłopców  wywalczyła III miejsce w poznańskiej Licealiadzie.

Do finału unihokeja chłopców zakwalifikowały się następujące szkoły: ZSMS, IV LO, 16 LO oraz ZSE. Każdy dzisiejszy meczy wymagał od zawodników pełnego zaangażowania i koncentracji .W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z IV LO. Po strzale Andrzeja Siminiaka w drugiej tercji, mecz zakończył się remisem 1:1. W kolejnym meczu z 16 LO, chłopcy dali z siebie wszystko, funkcjonowała zarówno gra w obronie Sławka Wikiry i Dominika Leoszko oraz współpraca w ataku Janka Krencisza, Arka Kurcewicza  z Andrzejem Siminiakiem, strzelcem dzisiejszych wszystkich bramek.  Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:1, a co się później okazało, był to mecz z mistrzem dzisiejszej licealiady. Ostatni mecz rozstrzygający dzisiejsze zmagania zagraliśmy z ZSMS. Choć był czas naszego prowadzenia, po strzale Andrzeja, przeciwnik okazał się lepszy i mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Zespół reprezentowali: Andrzej Siminiak, Sławomir Wikira, Dominik Leoszko, Jan Krencisz, Arkadiusz Kurcewicz, Emil Lechociński, Robert Wojciechowski, Dominik Ździabek ,Mateusz Koperski oraz bramkarz  Damian Szulc.

Wielkie dzięki dla całego zespołu, razem jesteście siłą! Gratulujemy!!!

 

Zobacz galerię

 ————————————————————————————-

REPREZENTACJA ZSE W FINALE UNIHOKEJA!

Od samego początku wiedzieliśmy, że przeciwnik z którym przyszło nam się zmierzyć w pierwszym meczu, będzie bardzo wymagający. Drużyna 2LO bardzo dobrze broniła, nie pozwalając  na oddanie strzału i to właśnie oni zdobyli pierwszą bramkę. Zespół ZSE dość szybko przejmował piłeczkę, a celny strzał Janka Krencisz  ustanowił wynik na 1:1. Przewagę udało się uzyskać Emilowi Lechocińskiemu, jednak rywal podciągnął wynik, strzelając w krótkim czasie dwie bramki. W trzeciej tercji chłopcy nie dali za wygraną i najpierw po strzale Andrzeja Siminiaka doprowadzili do remisu, a następnie po strzale Janka Krencisz zakończyli mecz zwycięstwem 4:3. Kolejny mecz z Zespołem Szkół Elektrycznych to także wyrównane spotkanie. Strzelcem wszystkich bramek w tym meczu dla ZSE był kapitan Andrzej Siminiak, który ustanowił zwycięski dla nas wynik  3:2. Skuteczna gra bramkarza, wyłapującego piłeczki oraz szczelna gra w obronie Sławka Wikiry i Dominika Leoszko to także powód do dumy. Gratulujemy! 

 

Zobacz galerię

————————————————————————————-

FINAŁ UNIHOKEJA CHŁOPCÓW

We wtorek dnia 17.03.2015r. w hali „Arena” rozegrany został Finał Licealiady Unihokeja Chłopców.  Do turnieju przystąpiło 10 szkół: 16 LO, LO SAL, 4 LO, ZSMS, ZSZ Nr 1, 1 LO, 2 LO, 20 LO,3 LO oraz ZSE. W Turnieju Finałowym wystartowały drużyny wyłonione podczas wcześniejszych eliminacji. Pierwszy mecz spotkania rozegrany został pomiędzy 4 LO i ZSMS. Mecz był bardzo dynamiczny i obfitował w wiele bardzo ciekawych i przemyślanych akcji po stronie ZSMS, a jego wynik końcowy  to 0:5. Kolejny mecz 4 LO rozegrało z ZSE. Spotkanie rozpoczęło się szybko zdobytą bramką przez  Andrzeja Siminiaka.  „Ekonomik”  dość długo dzielnie bronił swojej bramki,  jednak przed końcem pierwszej tercji  uległ  i 4 LO w krótkim  czasie zdobyło kolejne  bramki. Pomimo walecznej postawy Sławka Wikiry, który wykazał się  precyzyjnym i mocnym strzałem, mecz zakończył się wynikiem 4:2.

Ostatni mecz  ZSE zagrał z faworytem tego turnieju. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:6, a akcja Emila Lechocińskiego, który strzelił jedyną bramkę ZSMS  dała nam dużo satysfakcji i została nagrodzona brawami.

BARDZO SIĘ CIESZYMY ZE ZDOBYCIA III MIEJSCA W  LICEALIADZIE UNIHOKEJA  !!!

Dziękuję wszystkim chłopcom za wspaniałą grę, przestrzeganie zasad „fair play” na boisku, upór  i determinację w dążeniu do zwycięstwa, oraz miłą atmosferę w drużynie.

Opiekun drużyny: Aleksandra Rozalska

 

Zobacz galerię

————————————————————————————-

AWANS ZSE DO FINAŁU LICEALIADY UNIHOKEJA CHŁOPCÓW

Piątek „13-go” nie przeszkodził reprezentacji ZSE zakwalifikować się do finału, pokonując XX  i III LO.

Pierwszy mecz spotkania drużyna ZSE rozegrała z XX LO, w którym skutecznymi strzałami  wykazał się Andrzej Siminiak. Brawami zespołu został także nagrodzony  rzut karny w wykonaniu Andrzeja. Pozostałe bramki w tym spotkaniu strzelili: Krzysztof Przygocki oraz Robert Wojciechowski. Choć stan spotkania  w żaden sposób nie zobrazowuje tego co się działo, mecz zakończył się wynikiem 8:0 i był dobrą rozgrzewką  przed kolejnym spotkaniem.

Zespół  III LO nie zamierzał  nam ułatwiać gry.  Bramki strzelone przez Andrzeja Siminiaka i Krzysztofa Przygockiego, dały nam prowadzenie, jednak przeciwnik postanowił nie wyjść  bez gola i ustanowił wynik na 2:1. Drużyna ZSE szybko jednak  poukładała  swoją grę  i do końca spotkania dzielnie broniła swojej bramki. Doskonała gra w obronie Sławka Wikiry i Dominika Leoszko oraz koncentracja i skuteczność bramkarza Damiana Szulca  nie zmieniły już wyniku meczu i dały  nam awans do FINAŁU

 

Zobacz galerię