Biblioteka ZSE

Znajduje się w bardzo dogodnym dla każdego miejscu – na parterze. W dużej, jasnej czytelni można przejrzeć zawsze aktualną, codzienną prasę – „Rzeczpospolitą”, „Gazetę Wyborczą”, Gazetę Prawną „ oraz kilkanaście tytułów innych czasopism , np . „Newsweek”, „Cogito”, „Charaktery „ , „National Geographic „ i inne .

 

 Do dyspozycji jest obszerny księgozbiór podręczny , zawierający literaturę ze wszystkich dziedzin nauki.
W czytelni można też skorzystać z komputerów podłączonych do Internetu..
Zbiory naszej biblioteki należą do największych spośród bibliotek szkolnych na terenie Wielkopolski – posiada ona ok. 15.000 tomów, od dwóch lat całkowicie skomputeryzowanych; poza literaturą naukową i popularnonaukową pomocną w nauce zarówno przedmiotów ogólnokształcących , jak i zawodowych , znajdują się w niej wszystkie tytuły obowiązujących aktualnie lektur, a także bardzo bogaty dział literatury pięknej .
Poza książkami , znajdujemy tu również bogatą filmotekę /filmy fabularne i popularnonaukowe z różnych dziedzin.

Zapraszamy w chwili obecnej szczególnie maturzystów – w gablocie biblioteki znajdują się wzory bibliografii różnego typu dokumentów, biblioteka posiada też vademecum maturalne do każdego przedmiotu zdawanego na egzaminie, poradniki przygotowujące do egzaminu maturalnego zarówno pisemnego, jak i prezentacji maturalnej z języka polskiego oraz wiele innych materiałów /np. słowniki motywów literackich/ ułatwiających przygotowania do tego ważnego wydarzenia w ich życiu szkolnym

Pracownicy biblioteki:

Mgr Małgorzata Gorzejewska

Mgr Małgorzata Tylman